Zrušení podání insolvence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jajuj
Povídálka 44 příspěvků 04.12.17 11:40
Zrušení podání insolvence

Ahoj holky jdu k Vám pro radu přítelovi vyřizovali v práci insolvenci cca před 9 měsíci a správce mu furt tvrdí že musí čekat než nabyde nějaký nový zákon takže se chci zeptat chceme ji zrušit protože na exekuci už má posledních 90 tisíc strhávají mu měsíčně z platu 25 tisíc a jeho účetní mu řekla že má napsat nějaký papír aby to založila o tom že chce zrušit ještě ani nepodanou insolvenci k soudu jenže nevíme jak to napsat :D poradíte?

Reklama

Reakce:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16035 příspěvků 04.12.17 11:43
@jajuj píše:
Ahoj holky jdu k Vám pro radu přítelovi vyřizovali v práci insolvenci cca před 9 měsíci a správce mu furt tvrdí že musí čekat než nabyde nějaký nový zákon takže se chci zeptat chceme ji zrušit protože na exekuci už má posledních 90 tisíc strhávají mu měsíčně z platu 25 tisíc a jeho účetní mu řekla že má napsat nějaký papír aby to založila o tom že chce zrušit ještě ani nepodanou insolvenci k soudu jenže nevíme jak to napsat :D poradíte?

Jak může mít správce, když není v insolvenci? Kdyby byl v insolvenci, nebude mít exekuci.

jajuj
Povídálka 44 příspěvků 04.12.17 11:45

Ten správce mu jí zpracovává a psala jsem výš že správce nepodal papíry ještě k soudu proto má pořád exekuci a přítel už jí nechce proto se ptám jak to napsat

Chupita
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 04.12.17 12:53

Ten správce mámjenom zpracovat a podat ten návrh? jestli ano, tak odvolat plnou moc.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16035 příspěvků 04.12.17 12:56
@jajuj píše:
Ten správce mu jí zpracovává a psala jsem výš že správce nepodal papíry ještě k soudu proto má pořád exekuci a přítel už jí nechce proto se ptám jak to napsat

Tak řekněte správci, ať už to nepodává. To asi bude nejjedndušší.

mamule42
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 07.12.17 16:56

@jajuj máš v tom trochu zmatek, insolvence lépe řečeno osobní bankrot se v práci neřeší, žádost podává dlužník pokud není schopen plnit své závazky, a rozhodně podání žádosti netrvá tak dlouho asi 14 dní, a insolvenční správce je ustanoven až po schválení insolvence.

ronoone
Nováček 4 příspěvky 06.02.18 11:14
Insolvence - snížení zákonem stanovených srážek

Dobrý den,
máte někdo zkušenost s tím jak se dá zažádat a s jakými náležitosmi o snížení zákonem stanovených srážek?
Bohužel jsem již cca. 1.5 roku v insolvenci. žiji u rodičů v bytě kam přispívám měsíčně 7 tisíc na ubytování, stravu atd…
do práce jezdím do Prahy jak se dá - někdy se známým, někdy autobusy.
výše splátek resp. co mi zůstane jako minimum z výplaty je 9tis. vyměřených ze zákona o insolvenci. nyní bych rád poslal na soud žádost o snížení resp. aby mi z výplaty zůstalo více peněz, ale nevíte jestli bude stačit jen napsaná dohoda mezi mnou a mamkou, že platím domu 7 tis. měsíčně?

• nevím jak doložit náklady na dojíždění, protože nemám roční „lítačku“, ale jezdím jak se dá víceméně.

Děkuji moc za pomoc.
R.

JTom
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 06.02.18 14:21

V článku v odkazu jsou popsány podmínky. Zvaž, zda je splňuješ. Doporučuji obrátit se na svého insolvenčního správce, který zná nejlépe tvou finanční situaci.

https://www.epravo.cz/…u-95579.html

ronoone
Nováček 4 příspěvky 06.02.18 14:26

Jenomže insolvenční správce mi řekne, že musím mít smlouvu u rodičů a tu předložit soudu. to samé s náklady na dojíždění do práce. jenomže ani smlouvu u rodičů pochopitelně nemám a do práce jezdím jak kdy. někdy autobusem a někdy s kamarádem či známou… takže ani to nedoložím :(

JTom
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 06.02.18 14:40

Obecně platí, že každý výdaj je nutné doložit. Pokud chceš něčeho u soudu docílit, budeš si muset potřebné dokumenty opatřit. To jinak nejde.

ronoone
Nováček 4 příspěvky 06.02.18 16:22

No mně šlo o to jestli třeba náhodou někdo nemá zkušenost s tím, že doložil jen např. nějakou „dohodu“ o přispívání mezi rodičem a dotyčným. Protože s mamkou klasickou smlouvu nemám. jen přispívám. Po 5ti letech bych měl dle výpočtu splatit 96% celkové částky..

kristýna202
Nováček 1 příspěvek 22.02.18 20:54
zrušeni insolvence

Dobry den chtela jsem se zeptat co se stane kdyz mi ted hrozi zrušeni inzolvence přitel přišel o praci ja mam malej plat strhavaji mi insolvenci beru nakej 12oookc tim že přitel dlouho marodil přišel o praci vznikl mi dluh na najmu na kterej jsem bohužel nesehnala na splatkovi kalendar mi bohužel zamitli plac mrzi me to kord kdyz ted to budou 3 roky co jsem v insolvenci nedase nic delat :( potrebovala bych vedet co mě ted čeka to mi přijdou do bytu vše mi seberou nebo jak to bude dal abych se na vše připravila moc dekuju za odpoved

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama