Zrušení pojištění na auto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danielss
Stálice 76 příspěvků 06.03.18 19:09
Zrušení pojištění na auto

Ahoj, chci požádat o radu pro kamarádku. Před nedávnem se rozvedla, její manžel je jedním slovem haj… To rozebírat nechci a nebudeme, prosím.

Mají spolu syna, ten si před 4 lety koupil auto, část (ani ne polovinu) mu přispěl otec. Syn si zařídil a platí pojištění celou dobu. Oficiálně je však napsané na otce, kvůli bodům a lepším podmínkám.

Syn nyní to auto prodávat, zájemce na. Stačí podepsat smlouvu. Tátu informoval, aby zrušil pojistku. Odmítl, že se rušit nic nebude, a že auto si syn nechá a nic si kupovat jiného nebude. Pokud ho přesto prodá, pojistku si bude platit on.

Chápete to??? Synator pojistku zrušit nemůže, není pojistník, ale majitel auta. To mu bylo řečeno na CPP. Co dál, prosím?? Jak to zařídit??? Lze zaslat poštou dopis + smlouva o zrušení, podepsat to za fotra a může to být tak vyřešeno???

Je to hrozný, já někteří jednají.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 06.03.18 19:13

Tak jen informuje tatínka, že pojistku už dál platit nebude, protože auto prodal a pokud ji tatínek nechce platit dál ať si ji zruší. Jestli to neudělá, je to jeho problém. Syn z toho potíže mít nebude.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 06.03.18 19:15

@Janli

To udělal hned, otec odvětil, že to rušit nebude auto si může nechat co má (jediný důvod proč ho prodává je, že 59kw nejtajnější vozík a s vecma), a že částku za pojištění po něm bude chtit-a že dokáže být hooooodne nepříjemný, když není po jeho

Příspěvek upraven 06.03.18 v 19:16

Petra Z
Hvězda diskuse 51413 příspěvků 06.03.18 19:16

Jak ho může prodat, když je psané na tátu???

cecetka
Kelišová 6830 příspěvků 06.03.18 19:17

@Danielss A vlastnikem auta zapsanym v technicaku je kdo? Otec? Pokud ano, tak bez neho auto neprepise :nevim:
Jinak pojistovnam staci mailem poslat oznameni o prepisu vozu + kopii technicaku, kde je uveden novy vlastnik. Pojistovna pak pojistku ukonci.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 06.03.18 19:18

@Petra Z

Není. Majitel je syn. Pojistník otec.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 06.03.18 19:19

@cecetka

Ne, syn. Jak jsem psala, jde jen o pojistku, majitel vozidla je syn, ten si ho i koupil a zaplatil, platil i pojistky.

Petra Z
Hvězda diskuse 51413 příspěvků 06.03.18 19:19

@Danielss jo tak…
Tak pak na pojištovnu zaslat kopii jak píše @cecetka

Danielss
Stálice 76 příspěvků 06.03.18 19:20

@cecetka

Nestačí smlouva? Protože majitel, novy, bude bůhví odkud. Není z okresu, pry. Tak že syn myslel, že stačí zajít na odhlášení vozidla se smlouvou a s tou samou smlouvou na odhlášení pojistky.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 06.03.18 19:22

Já nevím, ale my když prodávali auto. Vzali jsme technický auto odhlásili a zároveň ten den došli na pojišťovnu zrušit pojistku. Na vše stačila kupní smlouva. A až potom bylo přihlášeno na nového majitele vozu. :nevim:

Petra Z
Hvězda diskuse 51413 příspěvků 06.03.18 19:22

@Danielss já při koupi auta ofotila prodávájícímu techničák, že je auto přepsané na mě…a on s tím a kupní smlouvou šel na pojištovnu…taky jsem to měla z ruky

Danielss
Stálice 76 příspěvků 06.03.18 19:25

@Petra Z

Z osobní zkušenosti toho kluka, kdy zažil koupi tohoto vozu a pak platil pokuty protože jeho bývalý majitel něco neprepsla. To vidím tak že to bude řešit osobně… Dojde s majitelem na odbor dopravy a potom na CPP. Děkuji za pomoc všem

Petra Z
Hvězda diskuse 51413 příspěvků 06.03.18 19:26

@Danielss ještě musí nový majitel na evidenčku…

cecetka
Kelišová 6830 příspěvků 06.03.18 19:27
@Danielss píše:
@cecetkaNestačí smlouva? Protože majitel, novy, bude bůhví odkud. Není z okresu, pry. Tak že syn myslel, že stačí zajít na odhlášení vozidla se smlouvou a s tou samou smlouvou na odhlášení pojistky.

Asi staci, zalezii na pojistovne.
Prepis vozu uz ale nejde udelat oddelene. Musi se udelat na jednom urade (staci k tomu overena plna moc).

P4ja
Závislačka 3490 příspěvků 06.03.18 19:30
@Danielss píše:
Já nevím, ale my když prodávali auto. Vzali jsme technický auto odhlásili a zároveň ten den došli na pojišťovnu zrušit pojistku. Na vše stačila kupní smlouva. A až potom bylo přihlášeno na nového majitele vozu. :nevim:

No je to tak, že nový majitel musí mít zelenou kartu, když se přepisuje. Bez ní ho do TP nezapíšou. A potom, když máš v ruce kupní smlouvu a nejlépe ještě ofocený TP s novým majitelem, tak ti pojišťovna zruší pojistku. Ale pokud je pojistka na někoho jiného, tak s tím hne jen s plnou mocí. A pokud to zrušíš tím, že to podepíšeš za něj a pojišťovně pošleš, tak si dost koleduješ.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Američtí Homolkovi: Rodina Meghan zůstala za zdí, na svatbě by dělali ostudu

Zatímco rozvedená americká herečka Meghan Markle, nově známá jako vévodkyně... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bejvalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama