Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

211
29.3.17 12:52

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

Ahoj maminky, moc prosím o radu :kytka:

nastoupila jsem do zaměstnání, kde jsem zjistila, že to není to pravé ořechové. Měla jsem být jako zástupce vedoucího. Jenže se tam porušuje zákoník práce pořád a všude-neproplacené přesčasy, neexistující přestávky, denně musím bombardovat smskami a voláním oblastního, aby mi laskavě sdělil, jak jdu druhý den do práce, převelují mně každou chvilku jinam, i 30km daleko a musím vyjíždět po čtvrté hodině ráno, protože v tom má pan oblastní bordel. Nenafasovala jsem věci, ani ochranné pomůcky a o hygieně na některých pracovištích ani nemluvím. :poblion: Člověk se tam štítí si i umýt ruce. O zaučování ani nemluvím, připadám si tam jako pito..c co každého obtěžuje :pocitac: U pohovoru mi bylo řečeno něco úplně jiného..třeba pracovní doba neodpovídá realitě. Děti bych asi viděla jen na fotkách…bylo mi určeno od do a prac. doba je i o několik hodin delší s tím, že by mi to ani neproplatili, ani bych si za to nemohla vybrat volno :zed:, jednoduše přečipovávají příchody a odchody jak se jim to hodí.

Chci od tohoto zaměstavatele rychle utéct, jenže : Od včera jsem na neschopence, mám nějakou bakteriální infekci a dokud nebudu mít negativní výsledky, tak mi dr. neukončí neschopenku (pracuji s potravinami).V pátek mám kontrolu. Mohu už teď zaslat Zrušení pracovního poměru? Nehodlám nikoho nahánět dalších několik dní (oblastní věčně nebere telefon a je s ním těžká domluva) a chci to zaslat poštou, lze to? a datum mám dát den po ukončení neschopnosti? a jak je to se zápočťákem a pod? Mohou mi to také zaslat poštou? Nechci s nimi už ani mluvit. Co jsem viděla mi stačilo 8o

Děkuji za odpovědi :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70119
29.3.17 12:59

@edyta Můžeš, ale problém bude s tím datumem, když nevíš, kdy ti bude končit neschopenka. Jako klidně tam můžeš dát to páteční datum (pokud bys to poslala dnes, tak tom mají včas), akorát tedy pak bys byla doma zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 13:12

Né, to ukonči, až budeš vědět, kdy ti končí nemocenská. Takhle jsi aspoň ve 14 denní ochranné lhůtě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
29.3.17 13:54

Zrušit PP ve zkušebce lze i v době PN, ale doporučuji to zrušení pokud bude PN trvat delší dobu poslat až po 14 dnech od začátku PN, dále tě pak bude vyplácet OSSZ a až skončíš PN, tak se přihlásíš na UP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
29.3.17 13:57
@hudečice píše:
Né, to ukonči, až budeš vědět, kdy ti končí nemocenská. Takhle jsi aspoň ve 14 denní ochranné lhůtě.

Tak v ochranne lhute snad bude stejne ne? Pokud odpracovala alespon tyden. A lhuta je tak dlouha jak dlouho tam pracovala- nebo se pletu? Ukoncit pomer muzu i na neschopnosti. Otazkou je proc bych to delala… pokud tedy nebude koncit zkusebka, pak je ruseni prac. pomeru tezsi.
Jako nejschudnejsi se mi jevi zustat na pn. Hledat jine zamestnani. Po ukonceni pn ukoncit pomer soucasny a idealne plynule navazat novou praci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
29.3.17 14:05

Všem moc děkuji za odpověď, ukončín až budu vědět kdy mi konší PN :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
29.3.17 14:18
@terezahlavackova píše:
Jako nejschudnejsi se mi jevi zustat na pn. Hledat jine zamestnani. Po ukonceni pn ukoncit pomer soucasny a idealne plynule navazat novou praci…

Až na to, že o neschopence rozhoduje lékař a ten ji celkem logicky ukončí posle výsledků strěu a nikoliv toho, zda má zakladatelka novou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
29.3.17 19:06

@j.a.n.i1
Tak o tom zadna. Ale pokud se delaji stery tak se vetsinou delaji s odstupem napr.dvou tri dnu. Nasledne se ceka na vysledek steru - to jsou min. dalsi dva dny. Takze nejaky prostor k hledani tam je. Taky samozrejme nevime jestli ma vychazky - tedy zda napr. muze zakladatelka dochazet na pohovory, nevime v jakem oboru dela - tedy jak snadne ci narocne je novou praci sehnat a dalsi veci. Pokud se nepodari behem doby na pn sehnat novou pozici tak holt bude muset prechodne na up.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama