Zrušení pracovního poměru ve zkušební době, neschopenka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.11.19 18:06

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době, neschopenka.

Prosím o radu, jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Dnes mi přišlo zrušení pracovního poměru, ve zkušební době, platné dnem doručení. Co dál? Kam mám doručit lístek na peníze, pak ukončení neschopnosti? Pokud budu nemocná ještě část prosince, musím si platit zdravotní pojištění, když už nejsem zaměstnaná? Poradí prosím někdo? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5672
20.11.19 18:10

Zavolej na personální do té práce, neschopenku a lístek na peníze poneseš jistě tam, jak je to s pojištěním bohužel nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
20.11.19 18:13

Pojištění jsou povinni platit po celou dobu neschopnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 18:14

@azaleila Dobře, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
5672
20.11.19 18:15
@kemeny13 píše:

Kdo? (bývalý) zaměstnavatel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 18:16

@kemeny13 Takže dokud budu na neschopence, tak zdravotní budu mít placené? I kdybych byla třeba jen dva dny v novém měsíci, tak se zaplatí na celý měsíc, nebo si to pak musím sama doplatit? Vůbec se v tom nevyznám.

• Citovat
  • Nahlásit
5672
20.11.19 18:16
@Anonymní píše:
@azaleila Dobře, děkuji.

nemáš vůbec za co, hlavně, ať jsi brzy zdravá a najdeš si skvělou práci :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 18:17

@azaleila Děkuji, věřím že práci najdu brzy  :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
9676
20.11.19 18:41

Zdravotní po skončení zaměstnání neplatí zaměstnavatel, bude ho platit stát, ale musíš oznámit pojišťovně, že jsi dál na nemocenské. A lístky na peníze za dobu po skončení zaměstnání můžeš řešit dál přes zaměstnavatele nebo posílat rovnou na příslušnou OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 18:54

@Lendeš Takže mám zajít s tím ukončením PP na pojištovnu a tam jim oznámit že jsem dál nemocná. To musím hned, nebo až začátkem příštího měsíce? To zrušení PP platí odedneška.

• Citovat
  • Nahlásit
21428
20.11.19 19:00
@Anonymní píše:
@Lendeš Takže mám zajít s tím ukončením PP na pojištovnu a tam jim oznámit že jsem dál nemocná. To musím hned, nebo až začátkem příštího měsíce? To zrušení PP platí odedneška.

Do 8 dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9676
20.11.19 19:03

Skončení zaměstnání nahlásí zaměstnavatel, po tobě budou pravděpodobně chtít doklad od OSSZ, že pobíráš nemocenskou, ale můžou chtít i třeba zápočťák. Když tak si tam zavolej, co přesně budou chtít. Některé pojišťovně to stačí třeba poslat přes e-přepážku. Změny se hlásí do 8 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 19:14

@Lendeš Dekuji za informace.

• Citovat
  • Nahlásit
82457
21.11.19 11:08
@kemeny13 píše:

Pojisteni pri pn zamestnavatel neplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 21:58

Ahoj, chci se zeptat, začala jsem pracovat na pracovní poměr od 1.3.2019, měla jsem 3 měsíční zkušební dobu, od 1.7.2019 jsem u stejného zaměstnavatele přešla do služebního poměru a tím mi vznikla další půlroční zkušební doba, která trvá do 31.12.2019, takže jsem tam pracovala 9 měsíců, včera mi dali výpověď, kterou jsem podepsala, můžu jít marodit a budu dostávat peníze nebo je to zbytečné a mám se jít hlásit na UP než si najdu něco jiného, předpokládám, že teď mezi svatkama tak rychle nic nenajdu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat