Zrušení sezení u psychologa, jak je to s úhradou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 14:54
Zrušení sezení u psychologa

Zdravím, připadá vám běžné, když zavolám psycholožce cca 2 hodiny před sezením, že je mi špatně od žaludku a zvracím, že mi to sezení dá i tak k úhradě v plné výši? Dala bych vědět samozřejmě dřív, ale dopoledně mi ještě bylo OK.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21117 příspěvků 1 inzerát 28.11.18 14:58

Když jí to takto udělá každý, je v práci ten den zadarmo. Do dvou hodin náhradního člověka nesežene.

ivašot.
Kelišová 6721 příspěvků 28.11.18 15:01

S psychologem nemám zkušenost. Ale třeba můj placený fyzioterapeut má ten limit 24 hodin.
Nicméně tam zkus zavolat a pokud je to výjimka a jinak termíny dodržuješ, tak ti třeba nebude nic účtovat.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49474 příspěvků 5 inzerátů 28.11.18 15:03

Přijde. :nevim: To máš jako se vším, jako když 2 hodiny před nějakým pobytem zrušíš letadlo, hotel, pronájem tenisového kurtu, dětského kroužku… Zkrátka všude, kde už za tu chvíli za tebe náhradu nenajdou.

Příspěvek upraven 28.11.18 v 15:03

Prtulak
Kecalka 326 příspěvků 28.11.18 15:03
@Anonymní píše:
Zdravím, připadá vám běžné, když zavolám psycholožce cca 2 hodiny před sezením, že je mi špatně od žaludku a zvracím, že mi to sezení dá i tak k úhradě v plné výši? Dala bych vědět samozřejmě dřív, ale dopoledně mi ještě bylo OK.

Ano, běžné a chápu to. Někdo chce plnou výši nekdo třeba půlku. Neříkám, že je to tvůj případ, ale lidi jsou nezodpovědný. Jsem pro to, aby se takové kompenzace zavedli i u všech jiných lékařů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:05

No právě jsem tam volala a toto mi řekla, tak mi tím trochu vyrazila dech. Já to chápu, že se tím chrání, aby jí to tak nedělalo více lidí, ale přijde mi to trošku nefér, i horečku dostanete třeba přes noc a není to do 24 h. Navíc mě i naštval její přístup celkově, zeptala jsem se slušně, jestli neruším, jestli nemá sezení a ona hned, no to bych vám to asi nevzala ne? Prostě spíše bych od člověky, který má takovouto profesi čekala více pochopení. Mám tam jít dnes podruhé, takže nejsem pravidelný klient prozatím a těžko říct, jestli vůbec budu :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:05

No právě jsem tam volala a toto mi řekla, tak mi tím trochu vyrazila dech. Já to chápu, že se tím chrání, aby jí to tak nedělalo více lidí, ale přijde mi to trošku nefér, i horečku dostanete třeba přes noc a není to do 24 h. Navíc mě i naštval její přístup celkově, zeptala jsem se slušně, jestli neruším, jestli nemá sezení a ona hned, no to bych vám to asi nevzala ne? Prostě spíše bych od člověky, který má takovouto profesi čekala více pochopení. Mám tam jít dnes podruhé, takže nejsem pravidelný klient prozatím a těžko říct, jestli vůbec budu :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49474 příspěvků 5 inzerátů 28.11.18 15:07
@Anonymní píše:
No právě jsem tam volala a toto mi řekla, tak mi tím trochu vyrazila dech. Já to chápu, že se tím chrání, aby jí to tak nedělalo více lidí, ale přijde mi to trošku nefér, i horečku dostanete třeba přes noc a není to do 24 h. Navíc mě i naštval její přístup celkově, zeptala jsem se slušně, jestli neruším, jestli nemá sezení a ona hned, no to bych vám to asi nevzala ne? Prostě spíše bych od člověky, který má takovouto profesi čekala více pochopení. Mám tam jít dnes podruhé, takže nejsem pravidelný klient prozatím a těžko říct, jestli vůbec budu :nevim:

a co pochopení obráceně? Ona prostě musí vydělávat, má smluvené kšefty a jí výdělek vypadne, nijak se na tom nepodílela, nemůže za to, proč by to měla odnést finančně ona a ne ty?

Prtulak
Kecalka 326 příspěvků 28.11.18 15:12

Psycholog by ti měl sedět. Jinak ho změň. Ale opravdu - nefér to není. Jak bylo řečeno… Tvůj problém, ty platíš i když to člověka prostě štve. Já už se spíš divím, když se mi něco podobného stane a oni po mě nic nechtějí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 28.11.18 15:14
@Anonymní píše:
No právě jsem tam volala a toto mi řekla, tak mi tím trochu vyrazila dech. Já to chápu, že se tím chrání, aby jí to tak nedělalo více lidí, ale přijde mi to trošku nefér, i horečku dostanete třeba přes noc a není to do 24 h. Navíc mě i naštval její přístup celkově, zeptala jsem se slušně, jestli neruším, jestli nemá sezení a ona hned, no to bych vám to asi nevzala ne? Prostě spíše bych od člověky, který má takovouto profesi čekala více pochopení. Mám tam jít dnes podruhé, takže nejsem pravidelný klient prozatím a těžko říct, jestli vůbec budu :nevim:

Jo, když si zlomíš nohu cestou na letiště, tak ti taky ze zaplacené dovolené nic nevrátí.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 28.11.18 15:15

Ano, je to v pořádku.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 28.11.18 15:28

V dnešní době to chápu. Ale pokud ti nesedí i jinak, podle tvého dalšího příspěvku, tak bych změnila psychologa. Beztak určitě zvracis z toho, že tam nechceš.. a jsi ve stresu.

mary.27
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 28.11.18 15:38
@Anonymní píše:

Změň psycholožku, někdy trvá, než si s tou jednou skutečně sednete. Neplať někomu,kdo ti nepomůže a ještě ti přidělává stresy…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:39

Ja ji chápu, maji to ak všichni, ze pod 24hodin je to za poplatek, ale taky me to u me obtezovalo. Ocas pro me třeba týden (po kterém jsem mela chodit) byl proste málo ja to, abych si to v sobě zpracovala a podívala se na věc jinym pohledem a tak. Proste málo na posun. A mela jsem pocit, ze teda furt sypu peníze, i když bych potřebovala volnější tempo. . I když jsem to zrušila třeba týden předem, tak sice bez úhrady, ale byla strašně Kysela. Ja si s ni (i kvůli tomu) nesedla a přestala jsem k ni chodit.

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 28.11.18 15:43

A ona tě na tohle neupozornila hned při prvním sezení? Já když chodila k psychologovi, tak jsme si tohle vysvětlili, že omluvit se je nutné alespoň 24 hodin předem, aby si za mne sehnal náhradu. Jinak bych musela zaplatit 300Kč. Přijde mi to normální a pochopitelné. Když nepřijdeš, utíká mu výdělek.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >