Zrušení slevy na dítě zpětně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
sisinovak
Nováček 3 příspěvky 26.02.17 13:30
Zrušení slevy na dítě zpětně

Ahoj, mám dotaz ohledně zrušení uplatňování slevy na dítě. doufám že to popíšu srozumitelně. od června jsem byla na nemocenské (od prosince na mateřské)a od července mi nebyla na výplatě vyplácena sleva na dítě (čemuž rozumím, jelikož jsem nepracovala). slevu na děti začal uplatňovat manžel. já jsem to do práce jen vzkázala a teď mi účetní řekla, že je to problém, protože jsem tu skutečnost neoznámila písemně. myslíte, že je problém napsat že zpětně ruším uplatňování slevy na dani, když mi to nebylo vyplaceno a nechci, aby mi to zpětně vrátili na daních??? daňové přiznání budu teprve odevzdávat. manželova účetní říká, že to není problém, ale moje účetní mě straší, že manžel jednal nezákonně apod. máte někdo podobnou zkušenost??? díky Simona

Reakce:
 
Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 26.02.17 13:37

Já teda nejsem účetní, ale řešila jsem teď něco podobnýho kvůli daním a dá se to všechno řešit zpětně. V našem případě to bylo tak, že expřítel uplatňoval slevu, přestože na to neměl nárok, protože už s námi nebydlel. Pak se to řeší vracením. Určitě to jde všechno řešit zpětně za celý rok. Vám navíc nebylo vyplaceno nic navíc, protože když to uplatňoval manžel, tak vám už to nevypláceli. Jde jenom o pořádek v papírech.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 13:58

Přítel si takhle uplatňoval dítě i když už žil se mnou. Jako že potvrdili, že s ex bydlí ve společné domácnosti. Ona na něj pak vystartovala, že chce tu slevu ihned na ruku, že to jsou její peníze. A jestli jí je nedá, tak ho udá na finančáku. Takže přítel se naštval, předělal daň přiznání, platil myslím 4 tis poplatek, ale šlo to. A slečna neměla nic. Ale je to x let zpátky, nevím jak je to dnes.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 14:00

Dodám, že slečna nepracovala, tak si sama tu slevu na dítě uplatnit nemohla.

 
Naomina
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 26.02.17 14:00

Takže to máte v několika měsících uplatněno Vy i manžel? O to jde? Jeden z Vás tu slevu musí vrátit, určitě se domluvte Vy nebo manžel v práci (asi je jednodušší manžel) a nahlaste, že tu slevu vrátíte… v ročním zúčtování daně nebo v dań přiznání se to pak jakoby vrátí…

 
vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 26.02.17 14:34

Pokud byla na nemocenske, tak zadnou slevu nemela. Jde jen o papirove potvrzeni, ze uz tu slevu uplatnovat nechce.

 
sisinovak
Nováček 3 příspěvky 26.02.17 15:16

Od července mi ta sleva poskytnuta nebyla, tak nevím proč je problém, že ji čerpal manžel. Ona mi napsala: Jelikož jste od 7/2016 neměla mzdu polovinu min. mzdy, tato sleva vám nebyla v daném měsíci poskytnuta. Tuto slevu si můžete odpočíst až v celkovém vyúčtování za rok 2016. Já ji odpočítat ale nechci. Poslala mi vyplněné Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daň. zvýhodnění s mým daň. IČ a Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti sražených zálohách na daň a daň. zvýhodnění. Tak nevím, jestli bude stačit poslat čestné prohlášení, že zpětně ruším nárok na uplatnění slevy na dani za dítě a prostě daň. přiznání nepodat, nebo to mám řešit nějak jinak. Jsem naštvaná, protože ona to říká jinak než manželova účetní a nevím čemu věřit.

 
Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 26.02.17 15:20

No v každém případě je divné, že manželova mzdovka začala uplatňovat manželovi zvýhodnění na dítě a neměla od tvé účetní potvrzení, že neuplatňuješ. Tvoje mzdovka nemůže nějakou slevu nebo zvýhodnění uplatňovat podle toho, jak jí vzkážeš, ale podle toho, jak to uvedeš v prohlášení. Pokud nemá v prohlášení uvedeno, že zastavuješ uplatňování zvýhodnění na dítě od…, tak to jen tak sama zastavit nemůže. Podepsala jsi do 15.2. prohlášení s tím, že chceš provést roční zúčtování za 2016? Nebo si budeš podávat sama přiznání? Pokud si budeš sama podávat přiznání, žádný problém nebude. Uvedeš v něm dítě jen do toho června. Manžel v ročním zúčtování bude mít děti od července a bude vše v pořádku. A v každém případě musí tvoje mzdovka vystavit potvrzení pro manželovu mzdovku, od kdy děti neuplatňuješ.

 
Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 26.02.17 15:24
@sisinovak píše:
Od července mi ta sleva poskytnuta nebyla, tak nevím proč je problém, že ji čerpal manžel. Ona mi napsala: Jelikož jste od 7/2016 neměla mzdu polovinu min. mzdy, tato sleva vám nebyla v daném měsíci poskytnuta. Tuto slevu si můžete odpočíst až v celkovém vyúčtování za rok 2016. Já ji odpočítat ale nechci. Poslala mi vyplněné Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daň. zvýhodnění s mým daň. IČ a Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti sražených zálohách na daň a daň. zvýhodnění. Tak nevím, jestli bude stačit poslat čestné prohlášení, že zpětně ruším nárok na uplatnění slevy na dani za dítě a prostě daň. přiznání nepodat, nebo to mám řešit nějak jinak. Jsem naštvaná, protože ona to říká jinak než manželova účetní a nevím čemu věřit.

Tak v čem je problém? Já žádný problém nevidím. Manžel akorát dodá své mzdovce to potrzení druhého z poplatníků.

 
sisinovak
Nováček 3 příspěvky 26.02.17 16:06

Já jsem kravka, oficiálně jsem si uplatnění na tu slevu nezrušila, protože jsem si říkala „však už ty peníze nedostávám“ a manželovi pro mzdovku podepsala, že slevu neuplatňuju. tak právě nevím, jestli to jde ZPĚTNĚ čestným prohlášením zrušit.

JINAK VŠEM DĚKUJI ZA REAKCE ;)

 
Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 26.02.17 16:18

Nevím, co jsi manželovi podepisovala - pokud jsi zaměstnaná, je povinnou přílohou právě to Potvrzení druhého z poplatníkú.. a to vydává tvá mzdovka.
Jakým čestným prohlášením chceš rušit uplatňování zvýhodnění? Vše se zapisuje do Prohlášení k dani (růžový dvojlist). Můžeš se zkusit domluvit se svojí mzdovkou, že to tam zpětně dopíšeš, ale pochybuju, že bude souhlasit.
Kromě toho je to k ničemu, sice jsi to tam nenapsala, ale zvýhodnění jsi neuplatňovala (protože nebyla splněna podmínka minimálního příjmu!), takže já bych zpětně vůbec nic neřešila!

 
Cidre
Kecalka 106 příspěvků 27.02.17 10:56

Řešila jsem v práci podobný případ. Paní na neschopence, pak MD. Slevu uplatnila za celý rok asi ve 2 měsících, pak byla mzda vždy nižší než polovina min. mzdy, takže na bonus nedosáhla. Nicméně slevu nezrušila! Po zúčtování mezd se záznamy zamknou a nic s tím mzdovka neudělá. Na potvrzení o příjmech to prostě vyjede, žes uplatňovala. Konzultovala jsem s finančákem a řešení mi doporučili = podat oba DP. Paní vrátí co dostala, partner si uzná za celý rok.

 
Marťas 0602
Nováček 4 příspěvky 08.06.18 22:18
Danovej bonus na babicku

Prosim a nevite nekdo co se doklada kdyz chce slevu uplatnit babicka kdyz bydli semnou ale nema tam trvale bydliste? Jakej doklad se doklada? A overujou to vubec nekde?

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Úsporná variace na svatomartinské menu. Hustá polévka i kuře jako husa

Svatý Martin se k nám sice chystá spíš na bílém bicyklu než na koni, ale... číst dále >