Zrušení střídavé péče možnosti, podmínky?

3080
26.4.17 09:18

zrušení střídavé péče možnosti,podmínky?

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je nějaká reálná možnost zrušení střídavé péče.

Máme 8 letou dceru ve střídavé péči týden a týden, což rozhodl soud a nezajímal ho můj názor. Dcera se za rok a půl, co takto funguje hodně změnila, z usměvavé dcery je někdo úplně jiný. Začala lhát, stěžuje si na nemožnost se dodýchnout, bolení bříška, nevolnost, zvracení. Toto jsem řešila i s třídní učitelkou, která mi sdělila, že to je dost časté. Chodili jsme k dětskému psychologovi, kam jsem přizvala i otce a jeho současnou přítelkyni, přislíbili přijít a nepřišli a tak je to se vším. Odmítají cokoli řešit, probírat, domluvit se.
Snažím se, aby dcera byla spokojená a štastná, ale nějak se mi to nedaří. Ustupuji na všem, co mohu, aby nepociťovala nevraživost od otce vůči mě. Domlouvají si aktivity i do týdne, kdy je dcera u nás. Pokud nějaká rodinná oslava přichází z mé strany, kterou datumově vždy nemohu ovlivnit, tak otec odmítá dceru pouštět ikdyž jde třeba jen o dvě hodiny to samé byla má svatba, takže jsme přesouvali termín. Já se vždy snažím vyjít vstříc a bez problému dceru uvolním.
Pokud se o nečem snažím domluvit, otec nereaguje nebo před dcerou začne mát soudním rozhodnutím a tvrdí jak s tím nejde nic udělat. Vždyt je to přeci vše o kompromisech a domluvě- Tady to bohužel nefunguje.
A nefunguje nic…. ospod nezkontrolovala zázemí u otce a dcera s nimi spala v jedné posteli,, pak začala kreslit obrázky se sexuálním podtextem a když jsme s tím zašli na ospod nic se neděje. Nyní je dcera tzv. závislá na mobilním zařízení a když jsem přišla na to, že tam sleduje erotická videa, zabavila jsem telefon a informovala :pocitac: otce. Nejen že jsem podle neměla právo telefon dceři sebrat a zakázat ji na něj chodit, ale ještě mě osočil z toho, že tato situace je na něj připravená a že jsem já ten, kdo se na tato nevhodná videa na dceřiném telefonu dívá. Mám dojem, že takto z dcery nikdy nebude slušný člověk, nedají se nasadit pevná pravidla a vychovávat ji.

Jen chci podotknout, neříkám, že se dcera u otce jinam má špatně. An kupuje ji každou blbost i darky, které ví, že ji chci pořídit a vybrala jsem ji například k narozeninám atd… Ale toto jsou naschvály vůči mě, stejně tak jako pomluvy namou a manželovu osobu. Nad to vše jsme se povznesli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.4.17 09:47

@mofiz máš to těžké..za mě: osmileté děcko nemá mít co telefon, který umožňuje přístup na internet (potažmo sledování videí). Osmileté děcko má mít telefon na to aby se spojil s rodiči v případě nutnosti. Ale chápu, že pokud jí to pořídil tatínek, těžko to ovlivníš, kor když je to takový vůl, který odmítá táhnout v rodičovství za jeden provaz :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 09:55

Jasně že se to dá změnit, minimálně můžete podat návrh na soud, vylíčit v něm všechny skutečnosti…a solidní soud by měl nařídit i znalecký posudky (vzhledem k tomu, že jde o zúžení styku), byť některý jsou úplně k ničemu. A jaký byl výstup z těch psych. sezení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3080
26.4.17 10:09
@SarinkaSar1 píše:
Jasně že se to dá změnit, minimálně můžete podat návrh na soud, vylíčit v něm všechny skutečnosti…a solidní soud by měl nařídit i znalecký posudky (vzhledem k tomu, že jde o zúžení styku), byť některý jsou úplně k ničemu. A jaký byl výstup z těch psych. sezení?

Ma separacni uzkost,.otec odmita davat leky. Pediatr doporucil homeopatika ani ty nedava.
Sezeni dopadla tak, ze ma mit jasne dana pravidla a nedivat se na to, jak vychovava otec. Coz dost dobre nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
26.4.17 10:23

Já osobně nechápu výmysl střídavé péče. Je to super pro toho rodiče, který by v případě, že by dítě zůstalo jen u jednoho má kontakt se svým dítětem více, ale pro dítě to musí být opravdu náročné. Tak trochu mluvím ze své zkušenosti. Nicméně jsem přemýšlela, jestli jste si opravdu jistá, že to, co popisujete u dcery, jestli je to pouze důsledkem střídavé péče. Jestli by to nenastalo, i kdyby dcera jezdila k otci jen na víkendy. Jestli to také nemůže být způsobeno rozvodem a separací vás dvou - rodičů- stresem z toho všeho. Rozvod samotný kdyby nenastal, situace by asi byla jiná. Proto nelze podle mě vinit úplně tu střídavou péči. Nemáte jistotu, že pokud by dcera byla ve Vaší péči, bude to jiné, protože ji nemůžete odstřihnout od otce úplně. Otec se podle mého názoru velice bojí, že by o dceru mohl přijít. Upřímně-nedivím se mu. Určitě ve Vás nemá žádnou důvěru, i když se snažíte často ustupovat. Podle mě má strach, kvůli tomu, že chodíte na OSPOD a on ví, že chcete dceru do své péče. Možná proto neslevuje z ničeho a mává před Vámi rozsudky. Bojí se jít i do poradny, protože co kdyby náhodou psycholožka objednaná Vámi vyjádřila písemný názor, že pro dcer střídavá péče není vhodná? Přišel by o možnost být se svou dcerou. Podle mě, pokud věříte, že střídavka je pro dceru opravdu tou jedinou příčinou a zlem, které jí způsobuje dané obtíže, mohla byste manželovi navrhnout, at jde do péče k němu. Ale to určitě neuděláte, což naprosto chápu. Asi se budete muset smířit s tím, že dcera je ve střídavé péči a až tohle uděláte, řekla bych to bývalému manželovi, že na tom nehodláte nic měnit, že si myslíte, že je to fér pro oba a třeba se ta důvěra vůči Vám trochu vybuduje a třeba nakonec zajde i za psychologem spolu s Vámi, když si bude jistý, že o dceru nepřijde. Držím Vám moc palce. Opravdu to nemyslím zle. Jen jsem se snažila vcítit do otce, ať už je jaký je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56976
26.4.17 10:27

Zkouseli jste sezeni ken pro vas dva, mejaleho mediatora, rodinneho psychologa, poradnu?

Homeopatika bych taky odmitla davat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56976
26.4.17 10:29
@sediza píše:
Já osobně nechápu výmysl střídavé péče. Je to super pro toho rodiče, který by v případě, že by dítě zůstalo jen u jednoho má kontakt se svým dítětem více, ale pro dítě to musí být opravdu náročné. Tak trochu mluvím ze své zkušenosti. Nicméně jsem přemýšlela, jestli jste si opravdu jistá, že to, co popisujete u dcery, jestli je to pouze důsledkem střídavé péče. Jestli by to nenastalo, i kdyby dcera jezdila k otci jen na víkendy. Jestli to také nemůže být způsobeno rozvodem a separací vás dvou - rodičů- stresem z toho všeho. Rozvod samotný kdyby nenastal, situace by asi byla jiná. Proto nelze podle mě vinit úplně tu střídavou péči. Nemáte jistotu, že pokud by dcera byla ve Vaší péči, bude to jiné, protože ji nemůžete odstřihnout od otce úplně. Otec se podle mého názoru velice bojí, že by o dceru mohl přijít. Upřímně-nedivím se mu. Určitě ve Vás nemá žádnou důvěru, i když se snažíte často ustupovat. Podle mě má strach, kvůli tomu, že chodíte na OSPOD a on ví, že chcete dceru do své péče. Možná proto neslevuje z ničeho a mává před Vámi rozsudky. Bojí se jít i do poradny, protože co kdyby náhodou psycholožka objednaná Vámi vyjádřila písemný názor, že pro dcer střídavá péče není vhodná? Přišel by o možnost být se svou dcerou. Podle mě, pokud věříte, že střídavka je pro dceru opravdu tou jedinou příčinou a zlem, které jí způsobuje dané obtíže, mohla byste manželovi navrhnout, at jde do péče k němu. Ale to určitě neuděláte, což naprosto chápu. Asi se budete muset smířit s tím, že dcera je ve střídavé péči a až tohle uděláte, řekla bych to bývalému manželovi, že na tom nehodláte nic měnit, že si myslíte, že je to fér pro oba a třeba se ta důvěra vůči Vám trochu vybuduje a třeba nakonec zajde i za psychologem spolu s Vámi, když si bude jistý, že o dceru nepřijde. Držím Vám moc palce. Opravdu to nemyslím zle. Jen jsem se snažila vcítit do otce, ať už je jaký je.
toho uvodu jsem se zalekla. ale je to
moc zajimavy pohled a v podstate souhlasim
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
26.4.17 10:30

Jinak homeopatika jsou největší podvod farmaceutických společností a lidé za to stejně neustále utrácejí peníze. Nikdy žádnou studií nebylo prokázána účinnost - tzn., že by fungovala. Stačí si otevřít wikipedi :D Všichni to vědí, ale protože věř a víra tvá tě uzdraví, popřípadě náhoda fungují, tak se to čile jako placebo prodává dál. Mně to přijde šílené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3080
26.4.17 10:32

@sediza
Tak děkuji za reakci
Napisu vam tohle. Co jsem sem vubec nechtela tahat. Od otce jsem odesla pro jeho agresivniho stavy dcera se ho bala a na rodinne terapii mu rekli at se od nas odstehuje a to uz dcera davno separacni uzkost mela diagnostikovanou. Otec je ten co nas neustale taha na ospod a to, ze jsem si vyzadala kontrolu na podnet od dcery, ktera si neustale stezovala, ze nema vlastni postel a on to odmital resit je podle meho na miste.
Ceho on by se mel bat? Do ted jsem nerekla jedinne slovo, ze si dceru do vlastni pece chci vzit ba naopak vsude to prohlasuje on a dceri to oznamil jiz pred rokem. I jsem svolila, aby byla u nej na zkousku, jak to bude dcera zvladat a ani si pro ni neprijel a to jsme byli domluveni.
Vcitujete se do otce a neznate vse. :think: :,( :,( :,(

Příspěvek upraven 26.04.17 v 10:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56976
26.4.17 10:34

@mofiz ale to, ze jsi nic otci nerekla neznamena, ze to tak nemuze citit, bat se toho… To, ze nejsi se stridavkoh spokoje a muze tusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
26.4.17 10:35

Ano, reálná možnost je, teď mám jeden případ v okolí. Ale dítěti bylo čerstvě deset let, tudíž se k tomu vyjadřovalo samo prostřednictvím sociálních pracovnic a soud jeho názor a přání vzal do úvahy, navíc problémy, které popisovalo, se projevily i v soudně-znaleckých posudcích - vyžádal si je otec, taky nechtěl dítě „pustit“,měl pocit, že to funguje.
Matka čekala, až dítě dovrší desátého roku, protože věděla, že do té doby je to běh na dlouhou trať, pokud se děcko nemůže vyjádřit samo a projevit svoje přání. I tak to trvalo ale několik měsíců, nařízené znalecké posudky, nové přelíčení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3080
26.4.17 10:37

@Lama Lama zkusila jsem uplne vse a bez efektu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
26.4.17 10:38
Tak podle mě t
@mofiz píše:
@sediza píše:
Já osobně nechápu výmysl střídavé péče. Je to super pro toho rodiče, který by v případě, že by dítě zůstalo jen u jednoho má kontakt se svým dítětem více, ale pro dítě to musí být opravdu náročné. Tak trochu mluvím ze své zkušenosti. Nicméně jsem přemýšlela, jestli jste si opravdu jistá, že to, co popisujete u dcery, jestli je to pouze důsledkem střídavé péče. Jestli by to nenastalo, i kdyby dcera jezdila k otci jen na víkendy. Jestli to také nemůže být způsobeno rozvodem a separací vás dvou - rodičů- stresem z toho všeho. Rozvod samotný kdyby nenastal, situace by asi byla jiná. Proto nelze podle mě vinit úplně tu střídavou péči. Nemáte jistotu, že pokud by dcera byla ve Vaší péči, bude to jiné, protože ji nemůžete odstřihnout od otce úplně. Otec se podle mého názoru velice bojí, že by o dceru mohl přijít. Upřímně-nedivím se mu. Určitě ve Vás nemá žádnou důvěru, i když se snažíte často ustupovat. Podle mě má strach, kvůli tomu, že chodíte na OSPOD a on ví, že chcete dceru do své péče. Možná proto neslevuje z ničeho a mává před Vámi rozsudky. Bojí se jít i do poradny, protože co kdyby náhodou psycholožka objednaná Vámi vyjádřila písemný názor, že pro dcer střídavá péče není vhodná? Přišel by o možnost být se svou dcerou. Podle mě, pokud věříte, že střídavka je pro dceru opravdu tou jedinou příčinou a zlem, které jí způsobuje dané obtíže, mohla byste manželovi navrhnout, at jde do péče k němu. Ale to určitě neuděláte, což naprosto chápu. Asi se budete muset smířit s tím, že dcera je ve střídavé péči a až tohle uděláte, řekla bych to bývalému manželovi, že na tom nehodláte nic měnit, že si myslíte, že je to fér pro oba a třeba se ta důvěra vůči Vám trochu vybuduje a třeba nakonec zajde i za psychologem spolu s Vámi, když si bude jistý, že o dceru nepřijde. Držím Vám moc palce. Opravdu to nemyslím zle. Jen jsem se snažila vcítit do otce.Tak děkuji za reakci
Napisu vam tohle. Co jsem sem vubec nechtela tahat. Od otce jsem odesla pro jeho agresivniho stavy dcera se ho bala a na rodinne terapii mu rekli at se od nas odstehuje a to uz dcera davno separacni uzkost mela diagnostikovanou. Otec je ten co nas neustale taha na ospod a to, ze jsem si vyzadala kontrolu na podnet od dcery, ktera si neustale stezovala, ze nema vlastni postel a on to odmital resit je podle meho na miste.
Ceho on by se mel bat? Do ted jsem nerekla jedinne slovo, ze si dceru do vlastni pece chci vzit ba naopak vsude to prohlasuje on a dceri to oznamil jiz pred rokem. I jsem svolila, aby byla u nej na zkousku, jak to bude dcera zvladat a ani si pro ni neprijel a to jsme byli domluveni.
Vcitujete se do otce a neznate vse. :think: :,( :,( :,(

Tak toto podle mě vůbec nevylučuje to, co jsem napsala. Naopak je to možná ještě horší, protože je psychicky nemocný. Fakt peklo tohleto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3080

@Jana206 u nas ji pracovnice ospod rekla ze to ma byt spravedlive pro oba rodice a 6 leta holka o tak zopakovala u soudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

K té sexualitě. V osmi letech (tehdy byla naprosto jiná doba, bez počítačů, internetu, mobily nebyly, v telce 4 programy) jsem sama objevila masturbaci. Bez jakýchkoliv erotických vlivů kolem mě. Dělala jsem si „dobře“ ve vaně pod proudem vody. Mamka mě načapala. Bylo to hrozné - sedla si proti mě a začala s tím, že nejsem normální a že se mnou půjde k psychologovi…já se tak styděla. No vzala to očividně za špatný konec. Své aktivity jsem prováděla dál, pouze ve větším strachu. Až nyní v dospělosti, kdy jsem sama matkou, jsem víc téma sexuality u dětí řešila. A v osmi letech je to normální. V dnešní době, kdy je vše dostupné, je to jistě i zvědavost. Začala bych s dcerou otevřeně o sexu mluvit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama