Zrušení střídavé péče na přání dětí

Anonymní
17.1.20 15:15

Zrušení střídavé péče na přání dětí

Zdravím vsechny. Máte někdo zkušenost se zrušením střídavé péče u dětí? Mám dvě děti ve věku 9 a 7 let. Stridavou péči máme cca 4 roky. Poslední dobou se děti rozhodly.,že už k otci nechtějí a za poslední 3 měsíce tam byly 2 krát na víkend, jinak nechtějí. Zažádala jsem o svěření dětí do mé péče. Myslíte, že je šance, že to soud schválí? Anonym prosím ponechat. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26164
17.1.20 15:27
@Anonymní píše:
Zdravím vsechny. Máte někdo zkušenost se zrušením střídavé péče u dětí? Mám dvě děti ve věku 9 a 7 let. Stridavou péči máme cca 4 roky. Poslední dobou se děti rozhodly.,že už k otci nechtějí a za poslední 3 měsíce tam byly 2 krát na víkend, jinak nechtějí. Zažádala jsem o svěření dětí do mé péče. Myslíte, že je šance, že to soud schválí? Anonym prosím ponechat. Děkuji

Těžko říct, záleží na soudci. A taky na tom, jaké mají důvody.

Pokud je to třeba to, že mají u otce nějaké povinnosti, že se otec oženil a jim se nová partnerka nelíbí, tak spíš ne.

Pokud jim je u otce objektivně blbě, tak klidně.

A pokud soud ucítí, že je za tím manipulace od matky, tak 100% ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22055
17.1.20 15:28

No, spíš bych počítala že se bude řešit proč děti nechtějí a co by se s tím dalo dělat..takže asi mediace?
Moje jsou podobně staré a pochybuju, že vy soud rozhodl jen na základě toho co ony zrovna teď chtějí. My teda nemáme nic soudně, takže můžeme měnit rozsah péče podle sebe, ale určitě bysme to neudělali bez důkladného prošetření toho proč se to děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 15:32

@Bábrdl Povinnosti u otce nemají, to spíše u mě a také jsem přísnější než otec. Znamost má otec už delší dobu cca 5 let. Jaký mají přesně důvod nevím, vím jen ze už se jim nevěnuje a nemá na ně čas, protože má stále nové děti a naše děti si tam připadají jako na návštěvě, když si je naposledy chtěl vzít, tak jak k němu mají chodit, tak se starší držel zábradlí a hystericky brečel, takže mu otec oznámil, že když nepůjde dobrovolně zavolá na mě policii a takové řeči má neustále, také mi říkal, že když se baví otec s partnerkou pomlouvaji mě a ona o mě mluví hnusně a sprostě a jemu se to nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.1.20 15:34

@andelka83 Mediaci už jsme měli a úplně k ničemu. My s otcem spolu nekomunikujeme vůbec je to tak půl roku co přestal úplně a vše za něj řeší jeho partnerka. Když mu volám zvedne to ona, když mu píšu odepisuje mi ona. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1859
17.1.20 15:41

Soud by to udělal z důvodů těch, že by s tím otec souhlasil a i děti, jinak se to bude točit kolem složitějšího dokazování. děti bude vyslýchat OSPOD, proč u táty už na střídavku být nechtějí atd. připravte se na celkem velký kolotoč ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22055
17.1.20 15:46
@Anonymní píše:
@andelka83 Mediaci už jsme měli a úplně k ničemu. My s otcem spolu nekomunikujeme vůbec je to tak půl roku co přestal úplně a vše za něj řeší jeho partnerka. Když mu volám zvedne to ona, když mu píšu odepisuje mi ona. :nevim:

No tak znovu. Jedna mediace nestačí. Jste snad dospělí lidé. Jo, když jsou další děti, tak se pozornost sníží. Tak to prostě je. A tou policií to neměl říkat, ale asi ho v tu chvíli nic jiného nenapadlo. Asi neví jak jinak to řešit. Takže spíš bych řešila tohle. Klidně v širokém kruhu. Rodinná terapie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 15:53

@andelka83 Tak jinak asi jsme se nepochopili. Jemu je to jedno. To s tou polici nebylo poprvé, říká to dost často. Řekla bych, že mu to teď už vyhovuje, že tam děti tak často nechodí a nebo to spíše vyhovuje jeho přítelkyni.

• Nahlásit
  • Citovat
22055
17.1.20 16:04
@Anonymní píše:
@andelka83 Tak jinak asi jsme se nepochopili. Jemu je to jedno. To s tou polici nebylo poprvé, říká to dost často. Řekla bych, že mu to teď už vyhovuje, že tam děti tak často nechodí a nebo to spíše vyhovuje jeho přítelkyni.

Tak pokud s tím bude on souhlasit, tak si myslím, že proč by soud nevyhověl. Předpokládám, že střídavku chtěl on ( nebo vy oba). Tak pokud jemu to nebude vadit, že se změní rozsah péče, a vlastně budete všichni spokojení..tak proč ne? Já myslela že to bude tvůj návrh a pocity dětí kontra on. To bych se bála, že neprojde a budou boje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 16:08

@andelka83 Jako asi takhle. Ano stridavou chtěl on. Podle mě on by byl rád, kdyby je tam měl, ale bohužel nedokáže prosadit svůj názor. Děti cítí, že tam jsou nechtěné a to mi řekli. To bude i ten pravý důvod, proč tam nechtějí. Nepřijdou si tam vítaní.

• Nahlásit
  • Citovat
22055
17.1.20 16:10
@Anonymní píše:
@andelka83 Jako asi takhle. Ano stridavou chtěl on. Podle mě on by byl rád, kdyby je tam měl, ale bohužel nedokáže prosadit svůj názor. Děti cítí, že tam jsou nechtěné a to mi řekli. To bude i ten pravý důvod, proč tam nechtějí. Nepřijdou si tam vítaní.

A není to " jen" chyba v komunikaci? On to ví jak se děti cítí? Nemohl by v tomto někdo pomoct? Aby spolu mluvili, poslouchali se? Mně to přijde hrozná škoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1818
17.1.20 16:11

Tak at tu policii zavola, nenech se strasit a nenech strasit deti. Neschopnost komunikace a dohody je predpoklad stridave pece, pokud spolu nemluvite a nemuzete se dohodnout na zakladnich vecech, muze to byt duvod ke zruseni stridavky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 16:12

@andelka83 Když soud rozhodl, tak jak rozhodl btala jsem to, protože děti to tak chtěly. Chtěly mámu i tátu videt stejně. Snažila jsem se komunikovat s otcem nejdříve to šlo a teď už to nejde. Když děti přišli s tím, že už tam nechtějí, nechaly jsme je ať se samy nějak rozhodnou a dají se dohromady. Pořád jsem se je snažila přesvědčit, aby aspoň na ten víkend tak šly a nebo tátovy aspoň zavolal, že mu to musí být líto. Vždycky jsem byla proto, aby se cítily dobře hlavně děti a brala to, co chtějí a aby jim bylo dobře, kdyby to byla střídava péče nechala bych to tak a snažila se s otcem nějak vyjít, ale nechtějí. Kdyby bylo na nich, nešly by ani na ten víkend.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.1.20 16:14

@andelka83 On to ví. Říkala jsem mu to já a říkaly mu to i děti. Jenže on je dost pod vlivem své partnerky a té naše děti překáží.

• Nahlásit
  • Citovat
11926
17.1.20 16:47
@Anonymní píše:
@andelka83 On to ví. Říkala jsem mu to já a říkaly mu to i děti. Jenže on je dost pod vlivem své partnerky a té naše děti překáží.

Tak jestli ji překáží. Tak bude mít radost když nebude mít střídavku ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama