Zrušení vyššího příhozu na Aukru

559
9.6.13 14:05

zrušení vyššího příhozu na aukru

Ahoj všem :) Chtěla jsem se zeptat na něco ohledně fungování Aukra. Nevím, zda tomu špatně rozumím, nebo mě opět někdo vypekl… Kupovala jsem před pár dny termotašku. Aktuální cena byla asi 100 Kč, já nabídla maximum 200 Kč (ale samozřejmě se tam prozatím objevilo jako moje nabídka 105 Kč). Ovšem za malou chvíli mi přišel mejl, že moje nabídka byla překonána. Za další chvíli přišel další mejl, že už jsem zase v přihazování první (prodejce totiž vyšší příhoz zrušil). Ovšem zajímavým paradoxem je to, že moje nabídka potom již neklesla na oněch původních 105 Kč, ale zůstala pěkně vyšroubovaná na to maximum, tedy 200 Kč a na této ceně již zůstala. Jasný, chtěla jsem dát za předmět i toto maximum, ale nebýt toho zrušeného příhozu, mohla jsem ho koupit třeba za méně. Stalo se mi to již podruhé. Máte s tím někdo zkušenosti? Ještě perlička, v osobních informacích má tento prodejce přímo napsáno, že příhozy ZÁSADNĚ neruší… Haha, vyjma svých vlastních asi :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
napresdrzku
9.6.13 14:19

Tak určitě je možný, že přihazuje z jiného účtu.. Bohužel ze zkušenosti vím, že aukro tohle nějak nezajímá, tam jim jde jen o co nejvyšší provizi.

• Citovat
  • Nahlásit
69305
9.6.13 14:20

Je to podivné, podívej se do kupujících, je to tam praktika, někdo známý mu přihodí, zjistí, že tys nabídla 200, on příhiz zruší a někdo přihodí na 195, čímž jseš zase na dvou stovkách, pokud by tě nikdo nepodhodil, nemohla cena zůstat na dvou stovkách, klesla by zpět. napiš stížnost na aukro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
9.6.13 14:21

No to je bohužel naprosto běžná praxe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
9.6.13 14:23

Jj, myslím, že tě trochu vypekl. Nejsem si jistá, ale myslím, že sám na svoji aukci přihazovat nemůže. Pokud řekne známému, aby cenu navýšil a pak jeho příhoz zruší, tak s tím asi nic nenaděláš. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
9.6.13 14:26
@napresdrzku píše:
Tak určitě je možný, že přihazuje z jiného účtu.. Bohužel ze zkušenosti vím, že aukro tohle nějak nezajímá, tam jim jde jen o co nejvyšší provizi.
No, to je vlastně taky pravda, čím víc dráž se předmět prodá, tím víc z toho Aukro má…
@terinka4444 píše:
Je to podivné, podívej se do kupujících, je to tam praktika, někdo známý mu přihodí, zjistí, že tys nabídla 200, on příhiz zruší a někdo přihodí na 195, čímž jseš zase na dvou stovkách, pokud by tě nikdo nepodhodil, nemohla cena zůstat na dvou stovkách, klesla by zpět. napiš stížnost na aukro.

Právě že ne, protože jsme přihazovali pouze 3 (když nepočítám ten zrušený příhoz) a mezi mě a ty níže přihazující se už nikdo nepřimíchal, tak jsem si říkala, že by bylo logické, aby mi to zase spadlo na to minimum…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
9.6.13 14:32

Tak to je bordel, napsala bych stížnost na aukro a požadovala nápravu. Jednou jsem takhle na žádost rušila příhoz a spadlo to zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
9.6.13 14:39
@terinka4444 píše:
Je to podivné, podívej se do kupujících, je to tam praktika, někdo známý mu přihodí, zjistí, že tys nabídla 200, on příhiz zruší a někdo přihodí na 195, čímž jseš zase na dvou stovkách, pokud by tě nikdo nepodhodil, nemohla cena zůstat na dvou stovkách, klesla by zpět. napiš stížnost na aukro.

Aha… tak jsem se podívala do historie příhozů a opravdu to je tak, jak jste psala… Ten samý člověk, kterému prodávající příhoz zrušil, o pár minut později přihodil moje maximum a tím se mi to opět navýšilo :-( :pocitac: Navíc je ten dotyčný, který přihazoval, na Aukru „nováček“, takže si asi založil ten dotyčný další účet, aby mohl takhle lidi oškubat na maximu, je mi z toho na zvracení, napíšu stížnost na Aukro, ať si na něj dají pozor!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
9.6.13 14:47

Jo, tak přesně takhle to je, stěžovat si a psát negativ, napsala bych to do hodnocení obchodu, přesně takhle, že prodávající podvodem šroubuje ceny nahoru, a napsala jak a dala negativ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5429
9.6.13 15:21

Také se mi to již několikrát stalo, to že ten nejvyšší příhoz byl zrušen. Nějak jsem to zatím neřešila. Jelikož jsem vždy ty věci chtěla. Ale mnohokrát mi to přišlo dost podezřelé.
Ono by se to snadno vyřešilo tím, kdyby nejvyšší příhoz nebylo možné zrušit. Ale ono je možné ho rušit proč asi :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
napresdrzku
9.6.13 16:25
@terinka4444 píše:
Jo, tak přesně takhle to je, stěžovat si a psát negativ, napsala bych to do hodnocení obchodu, přesně takhle, že prodávající podvodem šroubuje ceny nahoru, a napsala jak a dala negativ.

Bohužel na aukru běžné, že když dáš někomu negativ (byť zaslouženě), tak ti to oplatí stejnou měrou a provozovatel tohle neřeší.

• Citovat
  • Nahlásit
69305
9.6.13 18:29
To máš pravdu, já tam koupila zlaté naušnice nové, ihned přes payu zaplatila, tudíž jako nakupující vše splněno na jedničku, přišly použité zašlé, ještě měly u zapínání ten černý maz z těch cizích uší, prodejce nijak nereagoval, dala jsem neutrál, kde jsem to napsala, a dostaka negativ, že jsem hrozná nakupující a nedoporučuje mě. Psala jsem Aukru a to mi řeklo, že s tím nic nedělá :zed: k čemu to hodnocení potom je, když se člověk ojí napsat pravdu, aby nedostal neoprávněně negativ.
@napresdrzku píše:
Bohužel na aukru běžné, že když dáš někomu negativ (byť zaslouženě), tak ti to oplatí stejnou měrou a provozovatel tohle neřeší.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
9.6.13 20:34

A on ten prodávající vidí tvoje maximum?? já prodávala ale cizí maximum jsem nikdy neviděla (nebo o tom nevím), takže já osobně bych si v tomhle případě myslela, že prostě někdo zadal své maximum 195, takže jsme se jako přetahovali a já vyhrála… proto tam není víc přihazujících, ale jen my dva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77406
9.6.13 20:58

@janica252 No, nevidí, ale otestoval si to právě tím zrušeným příhozem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
9.6.13 21:03

@j.a.n.i1 jako udělal příhoz nad 200, tím ona prohrávala, pak se zrušilo a udělal příhoz pod 200? jinak nechápu, jak by mohl přesně vědět, kde to maximum má, právě mi to přijde divné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat