Zrušení žádosti u soudu - právní rada

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 08:36

Zrušení žádosti u soudu - právní rada

Hezký den. Nemáte prosím někdo zkušenost nebo radu? S manželem jsme byli rok od sebe, za tu dobu jsem podala návrh na výživné manzelky(mě) plus návrh na vyměření alimentů. Návrh na výživné manželky mi od soudu přišel před pár dny.(rozhodnuti), druhý ještě nic. Ale o co mi jde, vypadá to, že se k sobě s mužem vrátíme a v tom případě budou tyto žaloby již nepotřebné. Lze je nějakým způsobem zrušit? Případně jak? I tu, která je na soudě. Pokud by mi někdo poradil, budu moc vděčná. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34621
7.1.22 08:41

Muzes vzit zalobu zpet. Napises soudu jednoduchy pripis, ze beres navrh ten a ten zpet a navrhujes zastaveni rizeni. Tecka vyrizeno, pak ti prijde usneseni o zastaveni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3075
7.1.22 08:47
@Anonymní píše:
Hezký den. Nemáte prosím někdo zkušenost nebo radu? S manželem jsme byli rok od sebe, za tu dobu jsem podala návrh na výživné manzelky(mě) plus návrh na vyměření alimentů. Návrh na výživné manželky mi od soudu přišel před pár dny.(rozhodnuti), druhý ještě nic. Ale o co mi jde, vypadá to, že se k sobě s mužem vrátíme a v tom případě budou tyto žaloby již nepotřebné. Lze je nějakým způsobem zrušit? Případně jak? I tu, která je na soudě. Pokud by mi někdo poradil, budu moc vděčná. Děkuji
…a není to zbytečné to rušit? už je rozhodnuto a vlastně o nic nejde. Chápu to správně, že je rozhodnuto nebo vás čeká teprve soudní jednání? At spolu žijete nebo né, tak peníze můžou na účet chodit. Taky by bylo fajn počkat, člověk nikdy neví. Já bych to řešila až třeba za další rok. Jinak se podá návrh na zrušení výživného (vzory jsou na webu) kde se odůvodní situace.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7712
7.1.22 09:35
@Anonymní píše:
Hezký den. Nemáte prosím někdo zkušenost nebo radu? S manželem jsme byli rok od sebe, za tu dobu jsem podala návrh na výživné manzelky(mě) plus návrh na vyměření alimentů. Návrh na výživné manželky mi od soudu přišel před pár dny.(rozhodnuti), druhý ještě nic. Ale o co mi jde, vypadá to, že se k sobě s mužem vrátíme a v tom případě budou tyto žaloby již nepotřebné. Lze je nějakým způsobem zrušit? Případně jak? I tu, která je na soudě. Pokud by mi někdo poradil, budu moc vděčná. Děkuji

Chceš to zrušit ty a nebo jsi pod nátlakem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66458
7.1.22 10:05

Neruš to.. nikdy nevíš, kdy se ti to bude hodit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 10:46

No i tak trošku pod nátlakem. Takže v podstatě nevím, co je správné. :(

• Citovat
  • Nahlásit
3247
7.1.22 11:00
@axlpol píše:
vlastně o nic nejde.

Takže výživné na manželku a zřejmě i výživné na děti o nic nejde? Já to naopak vidím jako závažnou věc. A bude tak vidět i manžel zakladatelky - že o nic nejde? Jinak osobně nechápu výživné na manželku, bez návrhu na rozvod, co vlastně dotyčný chce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3075
7.1.22 11:38
@Luboš P píše:
Takže výživné na manželku a zřejmě i výživné na děti o nic nejde? Já to naopak vidím jako závažnou věc. A bude tak vidět i manžel zakladatelky - že o nic nejde? Jinak osobně nechápu výživné na manželku, bez návrhu na rozvod, co vlastně dotyčný chce?

8o takže chápu to tak, že když budou spolu, nemá žena a děti na nic nárok (nebo jen na to co manžel dovolí? ) ufff… tak pokud má žena taky takhle přemýšlejícího manžela, at raději zatím nic neruší. :D
Proto existují tyhle právní formulace…„Mezi manželi platí vzájemná vyživovací povinnost, která zajišťuje právo na stejnou životní úroveň.… “

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3247
7.1.22 12:14
@axlpol píše:
8o takže chápu to tak, že když budou spolu, nemá žena a děti na nic nárok (nebo jen na to co manžel dovolí? ) ufff…

Naopak, výživné je významná důležitá věc, ne že o nic nejde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 14:59

Důvodem mého odchodu byly nevěry. Já si o dost pohoršila,..musela si hledat novou práci, bydlení. Životní úroveň mi klesla opravdu o hodně. A když jsem to podávala, rozhodně jsem o rozvodu zatím nepřemýšlela. Domu přišlo už samozřejmě rozhodnutí. Ale manžel tvrdí, že se nastehuji zpět, až to stáhnu. Teď nevím, co je správné.

• Citovat
  • Nahlásit
3247
7.1.22 15:29
@Anonymní píše:
Teď nevím, co je správné.

Obecně to podle mne nejde říci a konkrétní případ můžeš posoudit jen ty. Někdy si manželé tak ublíží (což byl i můj případ), že není cesty zpět (jako by se chtěla pasta na zuby vrátit zpět do tuby). Jak už jsem napsal, nejsem pro, podat žalobu na výživné pro manželku bez návrhu na rozvod. Podle mne by se věci měly řešit se vším a za vše i s nevýhodami. Jinak manžela chápu, že nechce soužití obnovit s touto, podle mne, zátěží. Jinak na závěr si dovolím ocitovat klasika (V. Nezval):
když se dva lidé zpronevěří,
neuzdraví je žádný lék
a víckrát už si neuvěří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3075
7.1.22 16:05
@Anonymní píše:
Důvodem mého odchodu byly nevěry. Já si o dost pohoršila,..musela si hledat novou práci, bydlení. Životní úroveň mi klesla opravdu o hodně. A když jsem to podávala, rozhodně jsem o rozvodu zatím nepřemýšlela. Domu přišlo už samozřejmě rozhodnutí. Ale manžel tvrdí, že se nastehuji zpět, až to stáhnu. Teď nevím, co je správné.

Když budem pracovat s tím, že nevěrný byl manžel, poté rozchod a žena výrazně klesla na životní úrovni… @Luboš P proč k tomu musí být i návrh na rozvod? ani jeden z partnerů není „podřízený“ jak už jsem zmínila Mezi manželi platí vzájemná vyživovací povinnost, která zajišťuje právo na stejnou životní úroveň.…
Jestli paní nelže, má na alimenty i vyživovací povinnost právo, já bych jí doporučila, at nic rozhodně neruší.
Obzvlášť když plánují návrat… ale ten návrat manžel doplnil podmínkou. To fakt není fér. Na mě to působí „vrátím se k tobě at nepřijdu o prachy a budu tě podvádět dál“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3247
7.1.22 16:32

@axlpol já jsem ve svém příspěvku napsal 2× podle mého názoru, takže např. návrh na rozvod s návrhem výživného být samozřejmě nemusí, ale podle mne to k sobě patří. Proč setrvávat v manželství s člověkem, který mě finančně vlastně okrádá, že mám podstatně nižší úroveň? Takže, když si manžel dá podmínku návratu stažením výživného? Moje stanovisko je neutrální a nic neradím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat