Zrušila slíbené svědectví na svatbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinelleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22794 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 21:49
zrušila slíbené svědectví na svatbě

Dobrý večer,
Půjdu hned k věci. Mám sestřenici, jsme stejně staré, vyrůstaly jsme spolu, vlastně jako ségry, po základce se naše cesty rozešly, já šla na střední do jiného města, ale pořád jsme hodně udržovaly kontakt, když nám maturitní ples vyšel na stejný den, obě jsme to obrečely. Po střední šla studovat do Prahy, já si pořídila rodinu. I když už jsme si nebyly tak blízké jako dřív, pořád jsme k sobě měly blízko. Když začala chodit se svým nynějším přítelem, tak jsme si prostě slíbily, že si půjdeme za svědky. Když jsme se s manželem konečně dokopali ke svatbě, padla moje volba na svědka logicky na ní. Jednak nás dala v podstatě dohromady, jednak jsme si to přece slíbily. Ještě loni jsme spolu byly v Londýně a ona mi říkala, jaké mají plány a že se chtějí letos brát a že se mnou počítá jako se svědkem. Před cca 2 měsíci mi psala, jestli by mi vadilo, kdybych jí nešla svědčit. Musím říct, že mě to hodně zaskočilo a jediný, na co jsem se zmohla bylo,,no tak asi ne no,, a konverzaci jsem ukončila. Já vím, byla to chyba, ale nechtěla jsem být ta vzteklá, dupající nožičkou. Strašně mě to mrzí, manžel s ní o tom mluvil, že jsem to obrečela, a ne neprosila jsem se ho o to. Tak jsem mu řekla, že zajedeme kouknout jenom na obřad a pak domů, řeklmi, že obřad je jen pro rodinu, tak jsem se ho zeptala, jestli jí teda jde za svědka její sestra, že v tom případě bych chápala, ale ne nejde…Včera mi manžel povídal, že mu přišla mejlem pozvánka na svatební veselí. Otevřu tedy svůj email a nic. Prý nemá můj email, ovšem já mám už 13 let ten samý…čím víc se svatba blíží, tím mám menší chuť tam jít. Jo jsem uražená, zklamaná, mrzí mě to…vlastně ani nepotřebuju radu, jen to ze sebe dostat a nechci to po tisící vykládat manželovi…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

PaníBovaryová
Závislačka 3480 příspěvků 23.04.18 22:05

Rek u ti to polopate - kdyz nejde o zivot, jde o h… :nevim: u katoliku chod za svedka kmotr/a, muj nejlepsi kamarad to taky musel zkousnout, ale ja mu nikdy med kolem pusy nemazala a nic neslibovala. Bud velkorysa, prijdou skutecne problemy.

Generální žvanilka 22794 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 22:09
@PaníBovaryová píše:
Rek u ti to polopate - kdyz nejde o zivot, jde o h… :nevim: u katoliku chod za svedka kmotr/a, muj nejlepsi kamarad to taky musel zkousnout, ale ja mu nikdy med kolem pusy nemazala a nic neslibovala. Bud velkorysa, prijdou skutecne problemy.

Já vím, jasně, že mám spoustu jiných, důležitějších starostí a radostí. Jen mě to prostě neskutečně mrzí…

Macik.S
Kecalka 271 příspěvků 23.04.18 22:11

Tak to by mě taky hodně mrzelo. :? Mě za svědka půjde kamarádka s kterou se znám od dětství. Nikdy jsem nezamýšlela, že by šel někdo jiný.. ovšem u ní si tím být jistá nemůžu, má plno kamarádek a tuším, že mě neřekne. Mrzet mě to bude a hodně, ale třeba se pletu a poprosí mě, nevím.
Jinak s tím mailem.. to je hodně sprostý. Mohla přeci říct manželovi o tvojí adresu..

Kristyna.Vechtova
Kelišová 6610 příspěvků 23.04.18 22:12

A proto jsem toto vyřešila diplomaticky a za svědka si vzala sestru, neb kdybych vzala jednu kamarádku, urazila by se druhá a naopak. Ale obě kamarádky samozřejmě(myšleno tím nejlepší, prostě parta) byly na svatbu pozvany a byly na ni :)
A co když je pozvaný manžel tak bych šla, ale ne abych si vylívala zlost, ale abych ji ukázala, že mě to nerozhází ;)

Agrion
Závislačka 2709 příspěvků 23.04.18 22:15

@lleennttiillkkaa No nenadelas nic :nevim: Ja jsem si zazila neco podobneho… taky mam sestenici, se kterou jsem vyrustala… ona sla po stredni pracovat, ja na vejsku do Prahy, takze jsme se taky trosku odcizily, ale vzdycky zustaneme rodina ne? Jsem si myslela ja teda… na svedka jsem nikdy neaspirovala, ale ze me nepozve ani na obrad, to sem teda necekala 8o Ani mi to nesdelila osobne, nechala mi vzkazat po tete, ze muzu dojit pak na vecerni party 8o No mrzelo me to a hodne. Nastvana a zklamana sem byla taky. Vzhledem k tomu, ze uz jsem tou dobou uz zila v cizine, sem si rekla, ze brat si dovolenou a harcovat se pres pul Evropy na vecerni party, na ktere o me ocividne nijak moc nestoji, nema cenu a vykaslala se na to. Od te doby mame vztah takovy vselijaky… ja ji pak na svou svatbu pozvala a ona i s rodinou dorazila jako by nic. Jeste se sem tam schazime s detma ( mame skoro stejne stare) ale uz je to jine… nevim jestli ve me zustala ta krivda a nebo jestli uz jsme proste kauda nekde jinde… uz si nerozumime a cele je to takove povrchni a neuprimne.

suvik
Nadpozemská drbna 26297 příspěvků 23.04.18 22:15

Asi v tom bude neco, o cem se ti zdraha rict.

Ale treba muj muz ma kamarada od detstvi, vzdycky to vypadalo, ze mu pujde za svedka a nakonec sel nekdo jinej, prestoze ten kamarad je stale tentyz velky kamarad z detstvi a asi to nenesl taky uplne dobre, nicmene muz proste mel pocit, ze to ma byt nakonec ten, ktery za svedka sel. Procestoval s nim totiz kus sveta. A mel bliz k nam oboum. A hlavne to tak proste citil.

Generální žvanilka 22794 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 22:18
@Kristyna.Vechto­va píše:
A proto jsem toto vyřešila diplomaticky a za svědka si vzala sestru, neb kdybych vzala jednu kamarádku, urazila by se druhá a naopak. Ale obě kamarádky samozřejmě(myšleno tím nejlepší, prostě parta) byly na svatbu pozvany a byly na ni :)
A co když je pozvaný manžel tak bych šla, ale ne abych si vylívala zlost, ale abych ji ukázala, že mě to nerozhází ;)

No to je tak, já chtěla za svědka, kromě toho, že jsme si to slíbily, někoho, kdo má podobný náhled na život jako já, někoho, kdo náš vztah zná od začátku… Moje ségra je rozháraná jak fena, rozuměj nemá stálý názor ani na svůj vlastní vztah…Jsme samozřejmě pozvaní oba, samozřejmě, že se nakonec nechám ukecat a půjdu, ale…i to, že neuvidím ten obřad mě mrzí…má to pro mě takový magický kouzlo, baví mě to sledovat, jak jsou chlapi nervózní, ženský taky…

tini
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 23.04.18 22:19

Mela jsem podobnou sestrenici, mne neposlala ani oznameni, aby neutratila, jeji teta ho dovezla babicce, ze si ho muzeme ukazat.Uz je to asi 15let a stejne me to mrzi. Ovsem jsem takova, ze jsem ji taky nepozvala, ale oznameni jsem ji poslala jmenovite.Ale hanba ji neni me neustale volat o rady s nynejsim rozvodem :cert:

creaminess
Povídálka 36 příspěvků 23.04.18 22:20

Kámošku její kámoška požádala, ať jí jde za svědka. Byly fakt hodně dobré kamarádky. Ona pak z ničehonic otočila, omluvila se a vybrala si jinou kámošku, že prý má větší zkušenosti. Taky byla zklamaná, šlo vidět, že jí to mrzí. Ale není to žádná tragédie, zřejmě pro to měla své důvody. Asi bych se jí zeptala co jí vedlo k tomuto rozhodnutí, třeba se vše objasní a třeba jí i dokážeš pochopit. Pozitivní stránkou je, že si to můžeš užít bez nějakého zařizování atp. Byla by škoda, kdyby se kvůli takové věci mělo pokazit celoživotní přátelství.

PaníBovaryová
Závislačka 3480 příspěvků 23.04.18 22:20

Udelej, jak to citis ty. Jestli se ti tam nechce, tak co tam pujdes? :nevim: Mne osobne prijde zvat lidi jenom na vecer, ale ocekavat od nich dary v obalce, strasne vycurane,

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 23.04.18 22:21

@lleennttiillkkaa my to měli z opačné strany. Svědky jsme měli dohodnuté ode dne kdy nám dali na termín. Manželův svědek - jeho nejlepší kamarád mu týden před svatbou řekl, že na svatbu nejde, ať si najde jiného svědka. A moje svědkyně pořád básnila jak se těší a svatba měla být v sobotu a ona mi ve čtvrtek večer řekla, ať se nezlobím, ale že nejde. Oba uvedli důvody hodné školkového dítěte. Nechápali jsme, mrzelo nás to hodně, ale nakonec i když narychlo jsme sehnali super svědky.

Generální žvanilka 22794 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 22:22
@Agrion píše:
@lleennttiillkkaa No nenadelas nic :nevim: Ja jsem si zazila neco podobneho… taky mam sestenici, se kterou jsem vyrustala… ona sla po stredni pracovat, ja na vejsku do Prahy, takze jsme se taky trosku odcizily, ale vzdycky zustaneme rodina ne? Jsem si myslela ja teda… na svedka jsem nikdy neaspirovala, ale ze me nepozve ani na obrad, to sem teda necekala 8o Ani mi to nesdelila osobne, nechala mi vzkazat po tete, ze muzu dojit pak na vecerni party 8o No mrzelo me to a hodne. Nastvana a zklamana sem byla taky. Vzhledem k tomu, ze uz jsem tou dobou uz zila v cizine, sem si rekla, ze brat si dovolenou a harcovat se pres pul Evropy na vecerni party, na ktere o me ocividne nijak moc nestoji, nema cenu a vykaslala se na to. Od te doby mame vztah takovy vselijaky… ja ji pak na svou svatbu pozvala a ona i s rodinou dorazila jako by nic. Jeste se sem tam schazime s detma ( mame skoro stejne stare) ale uz je to jine… nevim jestli ve me zustala ta krivda a nebo jestli uz jsme proste kauda nekde jinde… uz si nerozumime a cele je to takove povrchni a neuprimne.

Hele fakt, kdybychom se o tom spolu ještě loni nebavily, kdyby neřekla, doufám, že mi to půjdeš odsvědčit, abych měla jistotu, že řeknu ANO atd…
Ale přesně vím, jak se cítíš. Já to teda nemám před půl Evropy, naštěstí, ale stejně…

Generální žvanilka 22794 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 22:23
@LimitedEdition píše:
@lleennttiillkkaa my to měli z opačné strany. Svědky jsme měli dohodnuté ode dne kdy nám dali na termín. Manželův svědek - jeho nejlepší kamarád mu týden před svatbou řekl, že na svatbu nejde, ať si najde jiného svědka. A moje svědkyně pořád básnila jak se těší a svatba měla být v sobotu a ona mi ve čtvrtek večer řekla, ať se nezlobím, ale že nejde. Oba uvedli důvody hodné školkového dítěte. Nechápali jsme, mrzelo nás to hodně, ale nakonec i když narychlo jsme sehnali super svědky.

Hele tak to by mě naštvalo… 8o

Therushka
Kecalka 439 příspěvků 23.04.18 22:24

Chápu tě, taky by mi to bylo líto, ale nenaděláš nic. Třeba ti mail neposlala, protože je jí to celý trapný :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama