Zrušit svatbu. Jak se nad to povznést?

Anonymní
31.5.16 11:18

Zrušit svatbu. Jak se nad to povznést ?

Ahojte, jdu si pro radu. Loni jsem po 7mi letém vztahu byla požádána o ruku. Datum svatby je naplánovaný na srpen. Už v prosinci jsem si vybrala a zaplatila vysněné šaty, zamluvili jsme spolu místo pro svatební hostinu a veselici, kdy nám pan majitel věnoval 3hodiny svého času a pilně jsme s ním probrali, jak vše bude probíhat a co chceme.., mám hotové svatební dekorace, zamluvenou kosmetičku+kadeřnici, zaplaceného fotografa..zkrátka rozjetý vlak. Ale: již delší dobu jsme pokukovali po domečku pro nás a naše dvě děti a v dubnu se nám podařilo ten správný najít. Takže proběhla koupě, složily se hotově nějaké peníze (v podstatě většina úspor) a vzala se hypo. Do toho mi přítel oznámil, že chce o prázdninách rozjet nový projekt (podniká) a raději než investice do svatby je pro něj teď důležitější vložit peníze tedy do byznysu, o kterém počítá, že mu vynese. Já jsem moc zklamaná - klasická ženská. Protože jsem vše zařídila a teď mám máslo na hlavě, že budu muset všem oznámit „svatba se nekoná“, protože teď má přece byznys přednost. Tak nějak mě mrzí, že mě nechal všechno zařídit, snít, těšit se a teď se budu muset opět přizpůsobit kvůli jeho nápadu, jak vydělat peníze. Srdce mám na tisíc malých kousků. Do toho mě čekají 2 svatby mých kamarádek a já vůbec nevím, zda budu schopna se radovat. Zanechalo to ve mně zvláštní šrám a cejtim se tím ponížená..možná proto, že ten, kdo ve všem ustupuje a toleruje, jsem vždy já a nebere to konce. Rodina se těšila, přátelé taky. Nechtěla jsem velkou svatbu..jen ty nejbližší. Mužskej se k tomu staví tak, že si třeba za rok uděláme velkou svatbu a klidně mě požádá o ruku znova, že na svatbě trvá, jen teď musí mít přednost práce, která nám třeba částečně zaplatí dům. Otázka..jak se nad to povznést? Jak byste se zachovaly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5711
31.5.16 11:21

Proč bys to měla oznamovat Ty? Jen ho nech, ať všem oznámí on, že svatba se konat nebude ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
31.5.16 11:23
Jak byste se zachovaly vy?

Úplně v klidu. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5548
31.5.16 11:24
@Anonymní píše:
Ahojte, jdu si pro radu. Loni jsem po 7mi letém vztahu byla požádána o ruku. Datum svatby je naplánovaný na srpen. Už v prosinci jsem si vybrala a zaplatila vysněné šaty, zamluvili jsme spolu místo pro svatební hostinu a veselici, kdy nám pan majitel věnoval 3hodiny svého času a pilně jsme s ním probrali, jak vše bude probíhat a co chceme.., mám hotové svatební dekorace, zamluvenou kosmetičku+kadeřnici, zaplaceného fotografa..zkrátka rozjetý vlak. Ale: již delší dobu jsme pokukovali po domečku pro nás a naše dvě děti a v dubnu se nám podařilo ten správný najít. Takže proběhla koupě, složily se hotově nějaké peníze (v podstatě většina úspor) a vzala se hypo. Do toho mi přítel oznámil, že chce o prázdninách rozjet nový projekt (podniká) a raději než investice do svatby je pro něj teď důležitější vložit peníze tedy do byznysu, o kterém počítá, že mu vynese. Já jsem moc zklamaná - klasická ženská. Protože jsem vše zařídila a teď mám máslo na hlavě, že budu muset všem oznámit „svatba se nekoná“, protože teď má přece byznys přednost. Tak nějak mě mrzí, že mě nechal všechno zařídit, snít, těšit se a teď se budu muset opět přizpůsobit kvůli jeho nápadu, jak vydělat peníze. Srdce mám na tisíc malých kousků. Do toho mě čekají 2 svatby mých kamarádek a já vůbec nevím, zda budu schopna se radovat. Zanechalo to ve mně zvláštní šrám a cejtim se tím ponížená..možná proto, že ten, kdo ve všem ustupuje a toleruje, jsem vždy já a nebere to konce. Rodina se těšila, přátelé taky. Nechtěla jsem velkou svatbu..jen ty nejbližší. Mužskej se k tomu staví tak, že si třeba za rok uděláme velkou svatbu a klidně mě požádá o ruku znova, že na svatbě trvá, jen teď musí mít přednost práce, která nám třeba částečně zaplatí dům. Otázka..jak se nad to povznést? Jak byste se zachovaly vy?

Nelíbila by se mi to. Přijde mi, jako by podnikání z jistých důvodu nechtěl rozjet v manželství. Dum jste kupovali oba? Je to od něj sobecké a nepovznesla bych se nad to. Cítím za tím něco jiného. Když už je svatba rozjednana, tak se couva jen z vážných důvodů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6605
31.5.16 11:26

No mě čeká svatba v srpnu, strašně se těším a nedovedu si představit, že vše zařídíme a pak se to jen tak zruší. Svatbu velkou nechcete tak proč ji rušit… i když kdyby mi tohle chlap řekl, už bych v něm důvěru neměla a rovnou bych mu řekla, že mi bude hodně trvat než mu zas budu věřit a na něco se s ním těšit. Přeci věděl, že podniká ne, podle mě v tom je ještě něco jiného :think:
Každopádně jak píše @Alinal rozhodně bych nic neoznamovala, on to zrušil tak ať si to zařídí a vysvětlí.
Je mi to líto :hug:

Příspěvek upraven 31.05.16 v 11:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807

Nepovznesla bych se nad to, pokud je vše připravené, hosté jsou pozvaní, neexistuje, že by se svatba rušila. Maximálně bych snížila výdaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7952

Barák a práce je důležitější než svatba. Takže bych to s klidným srdcem odložila. Svatba může být kdykoli jindy. ;)

Akorát teď o kolik peněz přijdete, když už máte zaplacené nějaké zálohy :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
31.5.16 11:28

Pokud chce on odlozit svadbu, at se postara o nasledky.
Rozumove bych to chapala, citove by to byla rana, nicmene pokud planujete malou svatbu, saty mas koupene, tak kolik je potreba jeste penez? Kolik by mu chybelo? Kolik chtel platit on?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6361
31.5.16 11:28

Jak by jednou couvl, už bych si ho vzít nemohla..Vše máš nachystané :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
31.5.16 11:29

Nepovznesla bych se nad to, pokud máte dost věcí zařízených, rodina i přátelé už se těší a hlavně vy jste se těšili a už chybí jen ten krůček vstoupit do toho manželství, tak bych to fakt nedala. Pokud byste byli pár týdnů od zasnoubení a zatím nějak neměli nic naplánovaného, tak bych to ještě brala a datum svatby odložila třeba o půl roku později, že to nemusí být vyloženě do roka a do dne, ale takhle opravdu ne a přijde mi to jako pěkná podpásovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
31.5.16 11:31

Přijde mi jako nesmysl to rušit, když se stejně chcete vzít, vždyť zálohy mate jistě zaplacené a ty ti nikdo nevrátí. Nad tohle bych se, asi povznést nedokázala hlavně když píšeš, že plánujete malou svatbu. Na tvém místě bych si s chlapem promluvila a postavila bych to tak že svatba teď nebo, že nemusí být vůbec, že vše znovu zařizovat nebudeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4444
31.5.16 11:32

Snesu hodně, ale nad tohle bych se nepovznesla. Urazilo by mě to. Přistoupila bych na levnější variantu, ale ne na zrušení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
31.5.16 11:32

Popravdě si vůbec neumím představit takovou situaci. Osobně bych mu řekla, že svatba bude teď, anebo nikdy. Chápu, že se cítíš ponížena. Jsou věci, které bych já osobně neskousla, a toto je jedna z nich. Pokud by trval na zrušení svatby, tak bych ho nechala, ať on všechno všude zruší a všem to vysvětlí. Krom toho, jak tady už někdo psal, taky mě napadlo, že v tom může být ještě i jiný záměr. :think:

Příspěvek upraven 31.05.16 v 11:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
31.5.16 11:33
@Šmoulice píše:
Barák a práce je důležitější než svatba. Takže bych to s klidným srdcem odložila. Svatba může být kdykoli jindy. ;)Akorát teď o kolik peněz přijdete, když už máte zaplacené nějaké zálohy :nevim: :nevim:

Cítila bych se jako blbka, se kterou chlap zametá, jak se mu zlíbí. My jsme se stěhovali 200 km daleko, do vlastního bytu, který jsme museli zrekonstruovat, já sháněla práci a manžel rozjížděl podnikání… zvládl si mě přitom vzít a opravu mu těch peněz líto nebylo. Ve finále jsme na darech dostali tolik, že ani nebylo čeho litovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13074
31.5.16 11:34

A co svatbu udělat jen v nějakém menším měřítku? Navíc pokud chceš jen nejbližší, tak co jim říct, ať nekupují žádné věcné dary, ale jako svatební dar vám věnují hotovost? Tak se vám třeba investice ještě vrátí.
Kamarádka to tak měla také a na svatbě ještě v podstatě vydělala. U nás to bylo tak, že jedni rodiče chtěli zaplatit jídlo a druzí pití a sladké, vyšlo to tak nějak podobně a taky to hodně pomohlo.
Pokud už máš většinu věcí domluvených a hotových, předpokládám třeba i nějaké zálohy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama