ZŠ Černošice - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16758 příspěvků 29.01.17 13:17
ZŠ Černošice - zkušenosti

Ahoj,

máte tu někdo zkušenost s ZŠ Černošice z posledních let? Máme předškoláka s určitou (mírnou) poruchou učení.
Je tu někdo, kdo má s touhle školou zkušenosti z posledních let po tom, co zastupitelstvo rozmetalo učitelský sbor? Nikde se nedá nic dohledat. Ani úspěšnost na SŠ (nebo jsem alespoň nenašel), jen to, že každoročně je ze školy přepsáno někam jinam 15-30 dětí(!) a podle přepočtu počtu tříd a počtu prvňáků to, že je ve třídě 30 dětí naprostý standard (nemluvě o tom, že každý ročník má 6 tříd).
Jak to mají s asistenty a invidividuálním plánem? Používají to, nebo dělají že to není, případně dělají, že to je a ignorují to? Zkušenosti se šikanou? Došly ke mě dost hrůzostrašné příběhy a nevím, co si mám vybrat. Půjdeme na dny otevřených dveří, ale rád bych měl info už trochu dopředu, protože tam mi mohou nalhat… co chtějí.
Po zkušenosti s vedlejší skolkou, kde je to stylem „No tak sem děti odložte, my na to prdíme, hlavně že dostanem vejplatu, ale SRPŠ máme vysoký“ jsem z toho poněkud ambivalentní…
Zvažujem, že dáme děcko do nějaké menší školy (Chuchle, Dobřichovice), nebo na soukromku (Parentes), pokud by to vyšlo. Máte tu někdo v tomhle srovnání a zkušenost?

Díky moc.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 21:05

O škole vím z předešlých let kdy před 10 a ještě 7 lety byla vyhlášená, děti na SŠ a gymnáziích neměly problém, náš příbuzný, který měl více poruch učení se tam zvladal učit a měl indiv. učící plán… bohužel díky dosazené ředitelce panem starostou se to tam dost pokazilo, děti bez rozvrhů 3/4 látky nestíhaly a pod… ale to je cca 2 roky zpět… jak to tam je teď aktuálně bohužel nevím… kéž by, jako dříve, kdy to byla ZŠ s velmi dobrým jménem

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 16758 příspěvků 29.01.17 22:32
@Anonymní píše:
O škole vím z předešlých let kdy před 10 a ještě 7 lety byla vyhlášená, děti na SŠ a gymnáziích neměly problém, náš příbuzný, který měl více poruch učení se tam zvladal učit a měl indiv. učící plán… bohužel díky dosazené ředitelce panem starostou se to tam dost pokazilo, děti bez rozvrhů 3/4 látky nestíhaly a pod… ale to je cca 2 roky zpět… jak to tam je teď aktuálně bohužel nevím… kéž by, jako dříve, kdy to byla ZŠ s velmi dobrým jménem

Ano, kauzu tý slepic, co rozvrátila několik škol, než jí uklidili jsem pochopitelně sledoval.
Info přesně v tomto duchu jsem slyšel z několika zdrojů, ale většinou jen ve stylu JPP. Proto hledám konkrétní věci.
Momentálně řešíme to, jestli bude mladej mezi svejma v dochodový vzdálenosti, nebo ho budeme denně vozit k „cizejm“. A rozhodování to není nic moc.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >