ZŠ Dlouhý lán - Montessori třídy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
713
25.9.16 21:49

ZŠ Dlouhý lán - Montessori třídy

Hezký večer,
najde se zde někdo, kdo má zkušenosti s Montessori třídami na ZŠ Dlouhý lán???
A je vůbec šance se v Praze dostat do nespádové školy??? Předem díky za jakékoli info :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12072
25.9.16 23:54

Co tak slyším, tak v Praze dítě do nespádové slušné školy nedostaneš. Ale s touhle zkušenosti nemám, jen vím, že patří k vyhlášeným. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
26.9.16 06:51

@qwenny Setkala jsem se se 3 rodinami, co tam meli dite. Urcite to nebyla jejich spadova skola. Ale podminky prijeti neznam. Dve rodiny dite prelozili jinam jeste v prubehu skolniho roku, nebyli vubec spokojeni s pristupem ucitelu a vedeni skoly k zavaznym problemum, ktere se tam vyskytly. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
713
26.9.16 08:24

@PID Jake problemy? Muzes priblizit? Klidne do SZ. A jak staré zkusenosti to jsou? Diky za odpoved!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PID
726
26.9.16 08:41

@qwenny ok, napisu SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
26.9.16 10:40

@PID mohla bych taky poprosit o info do SZ? Přišlo mi, že tady by problémy být neměly, tak jsem o ní také uvažovala. Dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11408
10.10.16 10:05

@PID taky by me to moc zajimalo, diky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
9.1.17 17:22
@qwenny píše:
Hezký večer,
najde se zde někdo, kdo má zkušenosti s Montessori třídami na ZŠ Dlouhý lán???
A je vůbec šance se v Praze dostat do nespádové školy??? Předem díky za jakékoli info :kytka:

Ano je šance, pro monte třídy je spádová celá Praha 6, a teď se řiditelka rozhodla bez konzultace s rodiči sloučit 1 až 3 třídu, a 4 až 6 třídu, takže tvé dítě nebude mít šanci se dostat z této školy jinam. Dřív byla 6 třída přechodová kde si děti zvykaly na normální školní režim, aby mohly jít na Gymnázium, ale s tahle změna znamená, že přechod jinam bude dost komplikovaný nebo spíše nemožný. A popravdě řečeno montessori se hodí jen pro určitou část dětí a to děti které by demotivoval jakýkoli neúspěch v normální škole a děti postižené které je potřeba integrovat, ostatní děti připraví do života víc normální škola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.1.17 21:38

Také uvažujeme o Dlouhém lánu a zaujala mě informace o tom, že Monte třídy jsou spádové pro celou Prahu 6. Můžu se zeptat na kritéria přijímacího řízení z minulého roku? Děkuji moc za informace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
30.1.17 10:27
@irenkah2o píše:
Také uvažujeme o Dlouhém lánu a zaujala mě informace o tom, že Monte třídy jsou spádové pro celou Prahu 6. Můžu se zeptat na kritéria přijímacího řízení z minulého roku? Děkuji moc za informace

Loni byl myslím jeden bod za monte školku, bod za sourozence v monte třídě na Dlouhém lánu a bod za to, že rodič absolvoval kurs Monte pedagogiky - bližší info bylo na Montessori stránkách, kurs pořádají dvakrát ročně a sestává z exkurzí po monte školách, stojí asi 3 600,–.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
31.1.17 13:18

Díky za upřesnění. A kolik bodů je za spádovost? Nevíte? jdu kouknout na jejich stránky.
A nebude kurz třeba právě začínat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
17.2.17 09:01

Dobrý den, mohla bych také vědět o jaký problém se jedná? Děkuji předem za odpověď :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
17.2.17 09:02
@PID píše:
@qwenny Setkala jsem se se 3 rodinami, co tam meli dite. Urcite to nebyla jejich spadova skola. Ale podminky prijeti neznam. Dve rodiny dite prelozili jinam jeste v prubehu skolniho roku, nebyli vubec spokojeni s pristupem ucitelu a vedeni skoly k zavaznym problemum, ktere se tam vyskytly. :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
17.2.17 09:09

Důvod

Prosím konkrétněji oč se jednalo. My máme také zájem o tuto školu. Včera jsme se byli podívat na Dni otevřených dveří a jsme spokojeni. Stále ale váháme, neboť tento typ výuky není pro děti nesoustředěné, nesamostatné a tu nesoustředěnost u svého syna pozoruji. Uvidíme do zápisu, zda se nám podaří na tom zapracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
14.3.17 17:42

Můžu taky poprosit o info o Montessori škole na Dlouhém lánu? Díky moc!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat