Reklama

Zš Hrdličky Poruba nebo Sekaniny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danai
Stálice 98 příspěvků 25.03.18 23:41
Zš Hrdličky poruba nebo Sekaniny?

Ahoj maminky (rodičové), zajímal by mě Váš názor na tyto školy. Nic moc se o nich nedá dočíst od rodičů, takže mě zajímají názory rodičů co už na školách dítko mají. Zápisy se nám kvapem blíží a nejsem si jistá, kde svého drobka přihlásit. Asi jako každá mamča mám obavu o toho svého drobka, aby si tu školu v rámci mezí oblibil a cítil se v ni dobře a hlavně, aby to tam zvládal. Aby si jí hned nesprotivil nějakou blbou zkušenost í s kantorem. Obě máme tak na půl cesty, takže o vzdálenost nejde. O Zš Hrdličky jsem se dozvěděla, že když děti nemají v prvni třídě pana učitele Skřivánka tak je to katastrofa, učitelky prý nic moc. Jsou prý přísné až moc a perlička nahoru (a to je informace od učitele), že se do školy s dětmi nesmí. Děti se mají předávat u vchodu do školy starším žákům, kteří je posléze odvádějí do šaten :think:.Netuším zda to tak chodí všude :? O škole Sekaniny toho infa moc nemám, tak nevím..

Prosím tedy rodiče o informace jak si prožívali adaptaci děti ve školách.
Co se Vám na školách líbí a co ne?
Která se Vám zdá lepší a proč?
Jací jsou učitelé prvních tříd…prostě vše co vás napadne děkuji

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 23:53

Ahoj Tvé obavy mohu jen potvrdit z vlastní zkušenosti. Děti do školy vedou rodiče pouze první den, pak už musejí samy, ale není to taková hrůza šatny jsou blízko.
Co se týče prvních tříd, tak TI Skřivánek nevyjde, protože učí momentálně 1.třídu. Ale velmi dobrá je paní uč. Skapová-je moc hodná, taková maminka. Jedno dítě jsem měla u ní a druhé u Skřivánka a samá spokojenost. Takže pokud tam chcete, zařiď si ji. Prostě u zápisu řekni, že rozhodně chcete k ní!
Jinak škola je náročná, jedou na výkon a na děti dost tlačí. Samozřejmě, že záleží na konkrétním učiteli, ale ryba smrdí od hlavy a tam to tak je. Ambice vzdělávací jsou na prvním místě-děti ne! Mnohé děti to stresuje. Berou v předmětech více a rychleji než na jiných školách. Podle mě je to zbytečné a děti to jenom stresuje!!O Se­kanince nevím-nemám zkušenost. Já osobně, kdybych měla kluka dám jej na Šoupalku a neřeším to. Vzhledem k tomu, že máme holku a Hrdlička je nejblíže, volili jsme tuto. Ale nejsme spokojeni!!
Rada je asi taková, že jdi na oba zápisy a sbírej recenze, pak se rozhodni. Anebo jsem četla, že na Hulvákách otevřeli Montesori. Dala bych tam dítě, ale jedou momentálně 1.a 2. třídu, takže bohužel pro nás staršší už nic. Já bych volila Montesori a pokud nemůžeš, tak dva zápisy a potom dál…Anonym pochopitelně prosím!

Danai
Stálice 98 příspěvků 26.03.18 10:32

:,( To mě moc nepotěšilo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 17:38

Já vím, ale je to realita. Napsala jsem to, tak jak to máme my. Možná se ozvou i jiné maminky a napíší jiný názor. Mnoho lidí však na Hrdličky chválu nepějí…smutné…
Záleží také na tom, jaké máš dítě a jaké jsou Tvé ambice. Mnoho lidí dalo z Hrdličky děti pryč a jsou spokojení. Já bych to udělala také, ale momentálně nemám jinou možnost.

drsňačka
Kecalka 181 příspěvků 26.03.18 17:39
@Danai píše: :,( To mě moc nepotěšilo
Ä máš kluka nebo holčičku?

drsňačka
Kecalka 181 příspěvků 26.03.18 17:40

My máme kluka na Šoupalce a jsme spokojeni. Právě sousedka měla na Hrdličky-taky kluka, a dala jej od 2.třídy pryč na Šoupalku, nyní jsou spokojeni. K.

Danai
Stálice 98 příspěvků 26.03.18 22:25
@drsňačka píše: Ä máš kluka nebo holčičku?

Ahoj mám kulka, ale taky holku. Takže nechci aby potom chodil každý jinam. Ale na Soupalku nechci dávat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 22:30

Pak zvaž, co máte blíže. Reference na Sekaniny nemám.

Danai
Stálice 98 příspěvků 29.03.18 17:34

A máte nějaké zkušenosti s p. učitelkou Wanderburgovou a Tichopádovou z hrdličky?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 21:02

Nevím jestli bych to tady měla rozepisovat, ale W. velmi negativní!!! T. prý je dost přísná. Ještě pak s nimi učí p. Skapová ta je super. Vždycky začínají ( vetšinou) 3 první třídy buď Skřivánek, Červenková a jiné roky Wandenburková, Skapová Tichopádová,, pak ve druhé třídě z toho udělají jen třídy 2 a děti se přerovnají do 2 tříd-často rozhodí celé třídy a vytvoří je znova, prý aby to bylo spravedlivé :roll: :roll: No a ve třetí třídě dostanou nové učitele, až do 5ky.

drsňačka
Kecalka 181 příspěvků 29.03.18 21:03

Mohu potvrdit, co říká anonymní ze 21.02. E.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama