ZŠ Jana Masaryka Praha 2

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
martikax
Stálice 86 příspěvků 03.05.18 10:13
ZŠ Jana Masaryka Praha 2

Máte prosím někdo zkušenosti s touto základkou? Ideálně pokud tam Vaše dítko chodí, popř. z doslechu..moc díky! :kytka:


Reklama

Reakce:
 
kajisss
Stálice 83 příspěvků 03.05.18 10:26

Dnes mi je 23 let, ale na tuto základku jsem chodila a můžu jen doporučit :) celou střední jsem čerpala ze znalostí, které jsem tam získala, navíc je tam úžasný přístup učitelů k dětem. Je to taková rodinná škola :)

 
martikax
Stálice 86 příspěvků 03.05.18 10:49
@kajisss píše:
Dnes mi je 23 let, ale na tuto základku jsem chodila a můžu jen doporučit :) celou střední jsem čerpala ze znalostí, které jsem tam získala, navíc je tam úžasný přístup učitelů k dětem. Je to taková rodinná škola :)

to jsem ráda za pozitivní ohlas :potlesk: slyšela jsem toho malinko, ale vesměs negativní reakce právě, tak by mě zajímalo proč..to už mi nikdo neřekl..jen, že to prostě není úplně dobrá škola :?

 
Anonymní  03.05.18 13:26

Tahle škola má v okolí nic moc pověst, ale vůbec vlastně ani nevím proč.

 
Kelen
Povídálka 30 příspěvků 03.05.18 15:05

Na tu školu jsem jako malá chodila (když se ještě jmenovala Makarenkova). Je mi 37 let, takže bohužel nemám žádné aktuální info :D Bože to už jsem tak stará! Nicméně na soudružku učitelku Voděrovou už bohužel do smrti nezapomenu. Snad tam už není 8)

 
kajisss
Stálice 83 příspěvků 03.05.18 15:30

@Kelen ta tam nebyla už za mě :D za mě si snad nevzpomínám na špatného učitele. A podle aktuálních informací vím, že se jich od mého odchodu vyměnilo jen pár. Já doporučuji :) bydlela jsem tam 15 let a prostě jsme byli taková rodinná škola. Všichni všechny znají :) ráda na to vzpomínám ;)

 
Kelen
Povídálka 30 příspěvků 03.05.18 15:38

@kajisss, tak to je dobře, že už tam Voděrová není. Já myslela, že to je taková ta čarodějnice, co bude žít 200 let :) Je úžasné, že máš tak hezké vzpomínky na školu! Já si už tu školu moc nevybavuji. Spíš si vybavuji to prostředí. Vinohrady to byla taková hezká a klidná čtvrť. Už od první třídy jsem se mohla courat venku sama…

 
martikax
Stálice 86 příspěvků 03.05.18 17:48

A nenapadá vás tedy někoho proč by měla mít horší pověst? Třeba úroveň pokulhává? Jakože rodinné prostředí může být fajn, ale taky jde o to jaká je pak úspěšnost absolventů atd..v tom se asi školy liší..na Vinohradech je prý vyhlášená Kladská, ale tam je to o drcení se asi dost

 
Anonymní  03.05.18 18:03

@martikax Napadají mě dva důvody, ale třeba je pravda ještě někde jinde, osobní zkušenost nemám.

  1. V okolí jsou téměř samé vyhlášené školy (Kladská dril a jazyky, Slovenská a Londýnská pohodové školy, Sázavska možnost dvojjazyčného studia, Kodaňská pro nadané děti atd.) a Jana Masaryka mezi nimi prostě jen zapadne.
  2. Mám dojem, že JM má přípravku (opravte mne, jestli se pletu) pro děti cizinců, co neumí česky a hodně těch dětí tam i pokračuje ve studiu, což ne každému rodiči vyhovuje.
 
Anonymní  03.05.18 19:54

Z pochopitelných důvodů budu psát anonymně. Na zmíněné škole učím. Takže můj pohled je hodně soukromý. Pokud máte nějaké dotazy, pravdivě odpovím.
Co se týká přípravky. Letos nebyla, před tím ano, příští rok se asi znovu otevře. Ale není určena speciálně pro děti cizinců. Je pro všechny děti s OŠD.
Na 1. stupni, kromě jedné třídy, jsou ve všech ostatních asistenti s 1 i více integrovanými dět­mi.

 
martikax
Stálice 86 příspěvků 05.05.18 11:04
@Anonymní píše:
Z pochopitelných důvodů budu psát anonymně. Na zmíněné škole učím. Takže můj pohled je hodně soukromý. Pokud máte nějaké dotazy, pravdivě odpovím.
Co se týká přípravky. Letos nebyla, před tím ano, příští rok se asi znovu otevře. Ale není určena speciálně pro děti cizinců. Je pro všechny děti s OŠD.
Na 1. stupni, kromě jedné třídy, jsou ve všech ostatních asistenti s 1 i více integrovanými dětmi.

Je, skvělý :) a tušíte tedy proč škola patří mezi ty horší? Jaká je úrověn výuky? děti co školu navštěvují myslíte, že jsou spokojené? a jejich rodiče? co byste řekla, že je na škole největší mínus? moooc děkujii :srdce:

 
Anonymní  05.05.18 15:13

Prošla jsem jako učitelka už pár škol a jsem tam spokojená. Budu se snažit podat informace, které bych jako máma dítka nastupujícího do 1. tř. pokládala za důležité. Výhody: Malý kolektiv dětí ve třídě (pokud beru 1. stupeň, tak od 13 - do 21 žáčků ve třídách). Přítomnost asistenta, který pomáhá nejen integrovanému dítěti, ale všem dětem ve třídě. Družina do 18 hod. Nevýhody: Právě ta integrace - strašně záleží s jakým problémem to integrované dítě ve třídě je. Pokud je to dítě narušující výuku, tak velký problém (ale v současné době je takové dítě pouze v jedné starší třídě a mezi budoucími prvňáčky se nikdo takový nerýsuje). A ze svého pohledu ještě jedna věc ohledně družiny. Odpolední pobyt venku. Snaží se, ve středu chodí na vycházky. Ale jinak jsou pouze na hřišti, hodně nedostačujícím. Ostatně tam se můžete jít kterýkoliv den podívat. Od 17 - 19 hod. je přístupně veřejnosti.
Pedagogický sbor na 1. st. je stálý, žádné velké změny. Výuku považuji za kvalitní a děti za spokojené. Navíc vedení - ředitelka i zástupkyně jsou fajn. Vstřícné jak k rodičům tak zaměstnancům.
V současné chvíli to vypadá, že se otevřou 2 první třídy, kde bude určitě méně jak 20 dětí.
Klidně se ptej dál co bys chtěla vědět.

 
martikax
Stálice 86 příspěvků 06.05.18 22:22

Dekuji: :* resi to ted kamaradka a ja znam dve rodiny co tuto skolu odepsaly, ze tam v zadnem pripade ditko nedavat, ale proc to uz nerekly..s tou spadovosti se asi neda nic delat, jsou vubec mista ve skolach nespadovych? ze i kdyby chtela dat dite jinam tak ma stejne smulu? proste skola je pridelena, to je dost blbe nastavene :,(

 
OlgaMerkunova
Nováček 1 příspěvek 12.06.18 22:40

Dobrý den, mě by zajímalo, zda se na tuhle školu může dostat i nespádové dítě? Bydlíme nedaleko, ale administrativně spadáme pod jinou školu jiné městské části.

 
sloninka
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 12.06.18 23:58

@OlgaMerkunova Pokud vím, tak spíš ano.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Měla jsem nálepku rozmazlené princezny, říká jetsurfařka Bravencová

Jako dítě Martina Bravencová s rodiči hodně cestovala. Díky tomu měla spoustu... číst dále >


Reklama