ZŠ - myslíte, že je lepší změna než toto?

2726
26.11.19 11:16

ZŠ - myslíte, že je lepší změna než toto?

Ahoj holky, prosím o radu. Už nevím co mám dělat. Syn chodi do 4.tridy. Má IVP s ohledem na češtinu.
První 2.tridy byla pro syna i mě katastrofa - zasedlá učitelka, nerespektování pokynů z PPP. Pak jsem se dozvěděla, že již bude mít jinou učitelku a syn se uklidil a začal chodit do školy i rád. Známky má lepší 2-3 u zasedlé pani učitelky měl 4-5.
Nyní se o syna začal zajímat i otec - celé 4.roky nebyl na třídních schůzkách, neřešil žádný konflikt ve škole, nepřispěl nikdy na nic, alimenty neplatil. Synovi jsem domluvila ve škole doucovani z AJ které mu po pololetí vůbec nepomáhalo naopak, se zhoršil. Další pololetí jsem odmítla zaplatit s tím, že chodit nebude kvůli prospěchu a neefiktivitě. Ředitel zavolal otci on to okamžitě zaplatil a syna jsem musela dávat na AJ. Nyní je to stejné, nepřála jsem si, aby chodil na čtecí kroužek z důvodu, ze má ještě doucovani z cj a domu by se dostal v cca 16.00. Ředitel zavolal otci, on vše zaplatil a pak mi psala tř. učitelka, ze js vše zaplaceno a ať si rozmyslim zda bude syn chodit nebo ne. Úplně mě to točí jak nerespektují moje přání. Jedna se i o školní bruslení a další věci.
Zvažují změnu školy, co si o tom myslíte? Děkuji :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.11.19 11:27

Kdo je zákony zástupce, ty nebo otec? Pokud je v tvé péči, měla by jsi rozhodovat ty. Ale počkám si na odpovědi ostatních, zajímavé téma :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2726
26.11.19 11:30

@Lentilka93
Ano, děti mám v péči já. Alimenty má stanovené - již 3× jsem ho udávala za neplacení. Styk s dětmi nemá určený - u soudu řekl, že si je vezme až bude mít čas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10375
26.11.19 11:35

@petula.bir Pokud jsi proti, na kroužky/doučování ho nedávej. Můžeš zažádat o storno a vrácení peněz, aspoň malá záplata za neplacené alimenty ;) Nicméně to, že by chodil domů v 16:00 nepovažuji jako pádný argument - to se ti zdá pozdě? Spíš tedy pokud třeba ta angličtina k ničemu nebyla, naopak došlo ke zhoršení prospěchu ve škole, tak to plně chápu. Změnu školy bych nezvažovala, spíš možná hoď řeč s ředitelkou a vysvětli jí situaci. Požádej, aby v případě problému řešila vše s tebou, že máš děti v péči a otec se nestará.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 11:37

@petula.bir Našla jsem toto ale nevím, zda je to podstatné :think: svěření dítěte do péče jen jednoho z rodičů. Druhý rodič nadále zůstává jeho zákonným zástupcem a má právo se plnohodnotně podílet na výchově dítěte, má právo spolurozhodovat o významných věcech týkajících se dítěte, jako je zejména určení jeho bydliště, výběr školy nebo pracovního uplatnění a rozhodování o neběžných léčebných a obdobných zákrocích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 11:40

V první řadě bych šla vysvětlit řediteli jak se věci mají ohledně jejich otce a v případě problému má volat tobě…mě to přijde od otce jako naschvál. Nejspíš se chce předvést před ředitelem a platí kroužky jak na běžícím pásu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83964
26.11.19 11:42
@Lentilka93 píše:
Kdo je zákony zástupce, ty nebo otec? Pokud je v tvé péči, měla by jsi rozhodovat ty. Ale počkám si na odpovědi ostatních, zajímavé téma :think:

Otec nemusí platit, nemusí dělat nic, nemusí se zajímat mají li děti co jist, co na sebe, léky…a stále je zákonný zástupce a má svá práva. Za chvíli dorazí jiste nicky, které ti to rády ) rádi vysvětlí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
26.11.19 11:43

Nejlepsi by bylo, kdyby ses domluvila s otcem. Pokud to neni mozne, nikdo te nenuti posilat dite na krouzky proti tve vuli. Klidne se muzes vykaslat na to, ze je to zaplacene a vyzvednout dite pred zacatkem krouzku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 11:45

@Anna766 chápu to tak, že otec může stále kecat do výchovy i přes to, že pro dítě neudělal nikdy nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83964
26.11.19 11:45

@petula.bir myslíš že změna školy pomůže? Tam se můžou najít jiné problémy. Spiš by to chtělo s otcem nějak najít společnou řeč. Vim, že je to někdy těžké a někdy dokonce nemožné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83964
26.11.19 11:46
@Lentilka93 píše:
@Anna766 chápu to tak, že otec může stále kecat do výchovy i přes to, že pro dítě neudělal nikdy nic?

Chápeš dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
26.11.19 11:57

Musela bys ho nechat vyskrnout z rodneho listu. A s musi on souhlasit. Jinak ma pravdu Anca.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 11:58

@Anna766 To jsou ty naše zákony tedy pěkně postavené. Sama děti nemám ale pamatuji si jako dítě rozvedených rodičů, že za mě vždy rozhodovala mamka a táta ji mohl líbat prdylk* :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83964
26.11.19 12:02
@Lentilka93 píše:
@Anna766 To jsou ty naše zákony tedy pěkně postavené. Sama děti nemám ale pamatuji si jako dítě rozvedených rodičů, že za mě vždy rozhodovala mamka a táta ji mohl líbat prdylk* :lol:

Situace z mé blízkosti…otec neplatil, nestaral se, když matka dala dítě do školky, aby mohla pořádně do práce, tak se ozval jestli to není brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10375
26.11.19 12:03
@murra píše:
Nejlepsi by bylo, kdyby ses domluvila s otcem. Pokud to neni mozne, nikdo te nenuti posilat dite na krouzky proti tve vuli. Klidne se muzes vykaslat na to, ze je to zaplacene a vyzvednout dite pred zacatkem krouzku.

Taky bych jako první volala otci dítěte a chtěla vysvětlení a naopak mu podala to svoje - proč dítě na ten který kroužek nechci dávat.

Zakladatelko, není možné, že si ředitelka myslela, že syna z kroužků stahuješ, protože nemáš peníze na placení kurzovného? :think: Věděla tvé důvody?

edit: ředitel, pardon :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama