ZŠ se zkušeností s přezkoušením domácího vzdělávání

1783
17.3.18 19:39

zš se zkušeností s přezkoušením domácího vzdělávání

Znáte prosím ZŠ, které mají zkušenost s žáky v „režimu“ domácího zvdělávání? Bohužel nemůžu najít ucelený soudobý seznam takových škol. Je v celku jedno z jaké části ČR škola je, vzhledem k četnosti přezkoušení.
Pokud by měl někdo nutkání přidat komentář s tím, že domácí vzdělávání je hloupost, ochuzuji dítě, nebo proč o něj stojím, nechť si poslouží, ale reakci nečekejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18455
17.3.18 19:41

2× rocne prezkouseni. Nevim co by te zajimalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marie432875
17.3.18 19:52

@Sexynohy zkusila bych kontaktovat ZŠ Brezova - poskytují krom klasické ZŠ i vzdělávání on-line pro deti nemocné/často se stehujici atd, přezkoušení bývá ve velkých městech 2× ročně; tak treba budou ochotni přijmout i domskolaka…

• Citovat
  • Nahlásit
1783
17.3.18 20:00

@Marie432875 My právě potřebujem pejít z klasické školní docházky do domácího vzdělávání a Březová je zatím jediná o které vím. Moc se mi líbí, jen jsem četla, že těch dětí tam mají mnoho, tak se sanžím pozjistit i případně další školy, kdyby nás v Březové odmítli. Ale moc děkuji za příspěvek :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
17.3.18 20:02
@Anonymní píše:

Název ZŠ, město ve kerém sídlí. Zatím to spíš většina škol nedovoluje, protože se s tím nechtějí zabývat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.18 20:04

Nebo se zkus informovat na nejblizsi skole. Neprezkouseji jen ty ve vetsich mestech, myslim, ze jsem kdysi slysela i o skole na vesnici. Pripadne by ti mohli poradit, kde takovou skolu najdes ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
17.3.18 20:09

@Paní Colombová
U nás ani v okolí na to nejsou zvyklí. Raději školu se zkušeností s tímto, abychom nedopadli jako jedna rodina, kde z tělocviku přezkušovali jedno dítě 6 hodin :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64113
17.3.18 20:10
@Sexynohy píše:
@Marie432875 My právě potřebujem pejít z klasické školní docházky do domácího vzdělávání a Březová je zatím jediná o které vím. Moc se mi líbí, jen jsem četla, že těch dětí tam mají mnoho, tak se sanžím pozjistit i případně další školy, kdyby nás v Březové odmítli. Ale moc děkuji za příspěvek :kytka:

zkus napsat SZ Holandanka01. ta má děti někde jinde, ale nevím kde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marie432875
17.3.18 20:11

@Sexynohy no pokud bys mela doporučení od lékaře/ideálně z PPP, tak by vas přijmout mohli spis…alespoň pro on-line vzdělávání je potřeba nejaky,,důvod” - prave nejlépe to doporučení PPP…

• Citovat
  • Nahlásit
17.3.18 20:13
@Sexynohy píše:
@Paní Colombová
U nás ani v okolí na to nejsou zvyklí. Raději školu se zkušeností s tímto, abychom nedopadli jako jedna rodina, kde z tělocviku přezkušovali jedno dítě 6 hodin :roll:

8o to by me nenapadlo, asi tu absenci ve skole chteli dohnat :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
17.3.18 20:17

@Marie432875
Tam jsme objednaní, ale hned to nebude. U Březové jsem ale četla, že je jim to, co je ve vyjádření vlastně jedno, přímo na jejich stránkách. Už takto mělo dítě IVP a nestandartní časovou dotaci výuky. Jediné co si právě říkám je to, že už je březen a mají hodně žáků i tak. Můžu se zeptat, ty tam máš sama dítko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3984
17.3.18 20:18
@Anonymní píše:

Pokud to zakladatelce nebude vadit, mne by zajimalo, jakym zpusobem to cele funguje. Na zacatku roku dostanete seznam co ma umet v pololeti, a v pololeti ho z toho vyzkousi? Vice nasvtev netreba? Jsou nejake pozadavky na domaciho ucitele? Vzdelani atp? Musi se dite zdrzovat na uzemi Cr? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
17.3.18 20:18

@Lama Lama
Děkuji moc za info :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64113
17.3.18 20:21
@evill píše:
Pokud to zakladatelce nebude vadit, mne by zajimalo, jakym zpusobem to cele funguje. Na zacatku roku dostanete seznam co ma umet v pololeti, a v pololeti ho z toho vyzkousi? Vice nasvtev netreba? Jsou nejake pozadavky na domaciho ucitele? Vzdelani atp? Musi se dite zdrzovat na uzemi Cr? Dekuji

nemusí. myslím, že musí mít garant maturitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
17.3.18 20:23

@evill
Oficiálně by mělo dítě splnit to, co běžný žák školy za dané pololetí. Standartně dostávají od školy i základní učebnice. Stačí opravdu jen dvě návštěvy, některé školy jsou schopny posyktnout nepovinné konzultace. Domácí učitel, rodič/garant musí mít pro první stupeň alespon SŠ vzdělání s maturitou, pro druhý stupeň - VŠ vzdělání, alespoň BC titul. Garantem může být kdokoli. Na území ČR se zdržovat rodiče s dítětem vůbec nemusí, dokonce je to prý běžný důvod (bydlení mimo území ČR) pro schválení domácí výuky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama