ZŠ se zkušeností s přezkoušením domácího vzdělávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 17.03.18 19:39
zš se zkušeností s přezkoušením domácího vzdělávání

Znáte prosím ZŠ, které mají zkušenost s žáky v „režimu“ domácího zvdělávání? Bohužel nemůžu najít ucelený soudobý seznam takových škol. Je v celku jedno z jaké části ČR škola je, vzhledem k četnosti přezkoušení.
Pokud by měl někdo nutkání přidat komentář s tím, že domácí vzdělávání je hloupost, ochuzuji dítě, nebo proč o něj stojím, nechť si poslouží, ale reakci nečekejte.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jahuhudka
Extra třída :D 10186 příspěvků 17.03.18 19:41

2× rocne prezkouseni. Nevim co by te zajimalo

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1830 příspěvků 17.03.18 19:52

@Sexynohy zkusila bych kontaktovat ZŠ Brezova - poskytují krom klasické ZŠ i vzdělávání on-line pro deti nemocné/často se stehujici atd, přezkoušení bývá ve velkých městech 2× ročně; tak treba budou ochotni přijmout i domskolaka…

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 17.03.18 20:00

@Marie432875 My právě potřebujem pejít z klasické školní docházky do domácího vzdělávání a Březová je zatím jediná o které vím. Moc se mi líbí, jen jsem četla, že těch dětí tam mají mnoho, tak se sanžím pozjistit i případně další školy, kdyby nás v Březové odmítli. Ale moc děkuji za příspěvek :kytka:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 17.03.18 20:02
@Anonymní píše:

Název ZŠ, město ve kerém sídlí. Zatím to spíš většina škol nedovoluje, protože se s tím nechtějí zabývat.

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 17.03.18 20:04

Nebo se zkus informovat na nejblizsi skole. Neprezkouseji jen ty ve vetsich mestech, myslim, ze jsem kdysi slysela i o skole na vesnici. Pripadne by ti mohli poradit, kde takovou skolu najdes ;)

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 17.03.18 20:09

@Paní Colombová
U nás ani v okolí na to nejsou zvyklí. Raději školu se zkušeností s tímto, abychom nedopadli jako jedna rodina, kde z tělocviku přezkušovali jedno dítě 6 hodin :roll:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47277 příspěvků 17.03.18 20:10
@Sexynohy píše:
@Marie432875 My právě potřebujem pejít z klasické školní docházky do domácího vzdělávání a Březová je zatím jediná o které vím. Moc se mi líbí, jen jsem četla, že těch dětí tam mají mnoho, tak se sanžím pozjistit i případně další školy, kdyby nás v Březové odmítli. Ale moc děkuji za příspěvek :kytka:

zkus napsat SZ Holandanka01. ta má děti někde jinde, ale nevím kde.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1830 příspěvků 17.03.18 20:11

@Sexynohy no pokud bys mela doporučení od lékaře/ideálně z PPP, tak by vas přijmout mohli spis…alespoň pro on-line vzdělávání je potřeba nejaky,,důvod” - prave nejlépe to doporučení PPP…

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 17.03.18 20:13
@Sexynohy píše:
@Paní Colombová
U nás ani v okolí na to nejsou zvyklí. Raději školu se zkušeností s tímto, abychom nedopadli jako jedna rodina, kde z tělocviku přezkušovali jedno dítě 6 hodin :roll:

8o to by me nenapadlo, asi tu absenci ve skole chteli dohnat :P

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 17.03.18 20:17

@Marie432875
Tam jsme objednaní, ale hned to nebude. U Březové jsem ale četla, že je jim to, co je ve vyjádření vlastně jedno, přímo na jejich stránkách. Už takto mělo dítě IVP a nestandartní časovou dotaci výuky. Jediné co si právě říkám je to, že už je březen a mají hodně žáků i tak. Můžu se zeptat, ty tam máš sama dítko?

evill
Závislačka 3744 příspěvků 17.03.18 20:18
@Anonymní píše:

Pokud to zakladatelce nebude vadit, mne by zajimalo, jakym zpusobem to cele funguje. Na zacatku roku dostanete seznam co ma umet v pololeti, a v pololeti ho z toho vyzkousi? Vice nasvtev netreba? Jsou nejake pozadavky na domaciho ucitele? Vzdelani atp? Musi se dite zdrzovat na uzemi Cr? Dekuji

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 17.03.18 20:18

@Lama Lama
Děkuji moc za info :kytka:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47277 příspěvků 17.03.18 20:21
@evill píše:
Pokud to zakladatelce nebude vadit, mne by zajimalo, jakym zpusobem to cele funguje. Na zacatku roku dostanete seznam co ma umet v pololeti, a v pololeti ho z toho vyzkousi? Vice nasvtev netreba? Jsou nejake pozadavky na domaciho ucitele? Vzdelani atp? Musi se dite zdrzovat na uzemi Cr? Dekuji

nemusí. myslím, že musí mít garant maturitu.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 17.03.18 20:23

@evill
Oficiálně by mělo dítě splnit to, co běžný žák školy za dané pololetí. Standartně dostávají od školy i základní učebnice. Stačí opravdu jen dvě návštěvy, některé školy jsou schopny posyktnout nepovinné konzultace. Domácí učitel, rodič/garant musí mít pro první stupeň alespon SŠ vzdělání s maturitou, pro druhý stupeň - VŠ vzdělání, alespoň BC titul. Garantem může být kdokoli. Na území ČR se zdržovat rodiče s dítětem vůbec nemusí, dokonce je to prý běžný důvod (bydlení mimo území ČR) pro schválení domácí výuky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle Jirku položí! Andrea Pomeje přiznala vztah s tímto svalovcem

Po přečtení těchto řádků zůstanou nemocnému Jiřímu Pomejemu oči pro pláč.... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama