ZŠ SION v Hradci Králové - máte zkušenost ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barborika
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 06.11.18 18:07
ZŠ SION v Hradci Králové - máte zkušenost ?

Ahoj, prosím o zkušenosti. děkuji :mavam:

Reakce:
MMRadovi
Nováček 5 příspěvků 15.01.19 23:23
Zkušenosti se ZŠ Sion

Máme tam obě starší děti a jsme moc spokojení. Víceúrovňová výuka, méně dětí ve třídě a rodinné prostředí dělá své.

alena_ky
Nováček 6 příspěvků 07.03.19 09:17

Dobrý den, máte někdo osobní zkušenost se ZŠ Sion v HK, ideálně první ročníky? Zvažujeme jestli by pro nás byla vhodná pro zápis. Zvlášť mě zajímají zkušeností s comenia script, Hejného matematikou. Jsem ze staré školy a trochu mě děsí pozdější adaptace na klasickou střední.

MMRadovi
Nováček 5 příspěvků 07.03.19 09:43

Dobrý den,
chodí tam mé 2 děti.
Zkušenosti s Comenia script jsou dobré. Kluk to již nestihl a škrábe jak kocour - a beztak na 2. stupni furt chce psát tiskacím, tak je mi líto, že ho Comenia script minul. Holka už to stihla a v pohodě. S Hejného matematikou máme moc dobré zkušenosti - obě děti to hodně chytlo - oni to pak kombinují s tím, aby některé věci se klasicky „nadrtili“ - typu malá násobilka apod.

alena_ky
Nováček 6 příspěvků 07.03.19 09:54

S celkovým systémem výuky jste tedy spokojeni? Já si moc nedovedu představit, jak se pak dítko, které není zvyklé na známky, úkoly jsou dobrovolné, zvyklé vyjadřovat v hodině názor zapojí do klasické střední školy založené na drilu a třiceti dětech přikovaných v lavicích :-( Ale způsob výuky a systém jaký Sion popisuje, se mi líbí moc.

alena_ky
Nováček 6 příspěvků 07.03.19 10:56

A ještě jsem se chtěla zeptat, nenašla jsem informace o školném, škola je plně soukromá či dotovaná?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 12:28

tak oni mají i vlastní stredni školu, kde může pokračovat
ja jsem zaznamenala nespokojenost s náboženstvím, které i když není povinné, prostupuje vyuku

MMRadovi
Nováček 5 příspěvků 07.03.19 12:28

Systém nám hodně vyhovuje. Ty děti jsou pak zvyklé na samostatné úkoly apod. a dobře se dostávají na střední. S přechodem dle doslechu bez potíží. „Doborovolné úkoly“ oceňuji. Doborovolné jsou totiž z pohledu školy - právě proto, aby si rodič mohl sám rozhodnout, jestli bude úkoly po dítěti chtít nebo ne. Takže já po svých dětech, když vím, že to dobře ovládají, úkoly nechci a naopak tam, kde vím, že potřebují zabrat, tak to po nich vyžaduji. Takže pro ně je povinné to, jak jim to nastaví rodič. Školné na škole platíme. Zároveň je tam možná ale domluva, aby se ti přizpůsobilo rodinné situaci, aby škola mohla být pro všechny.

Barborika
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 14.03.19 14:46

@MMRadovi Kolik se prosím hradí ? Jak běžně výuka vypadá ? Jak hodně je to i o náboženství ? děkuji

MMRadovi
Nováček 5 příspěvků 14.03.19 15:14

No - to školné tam mají nějak odstupňované a dávají k tomu takový velký modrý papír, kde je to všechno popsané a vysvětlené. Na výuku se tam dá kdykoli po předchozí domluvě podívat - mají méně dětí ve třídách, takže běžně tam pracují skupinově i klasicky. Učitel tam má na ně dost času. Ohledně náboženství - oni tam mají 1 hodinu týdně biblickou a etickou výchovu, tak to mají spíše zaměřené na hodnoty. Letos to tam učí nějací američané, takže to jsou spíše takové hry a vyprávění.

Barborika
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 14.03.19 15:27

@MMRadovi děkuji za odpověď :-) Výuku bych ráda viděla…nemáte zkušenosti i se školkou SION ? díky

MMRadovi
Nováček 5 příspěvků 14.03.19 15:58

Do školky chodily obě starší děti - a s tou tedy máme zkušenosti ty nejlepší. Kluk už od malička brečel, když jsme pro něj přišli moc brzy - s tím, že si tam chce ještě hrát :D! Učitelkám říkají „teto“ a je to tam takové rodinnější, lidský přístup, dá se domluvit, celkem hodně aktivit, takže určitě dobrý!

Váš příspěvek
Reklama