Zamlklé těhotenství – nechci na revizi

Anonymní
18.9.20 12:44

ZT- nechci na revizi

Omlouvám se za anonymitu, vzhledem ke zdr. stavu. Mám za sebou již 9 zamlklých těhotenství, prvních pět jsem vždy šla na doporučení doktorky na revizi, posléze už se mi nechtělo v tak krátkých dobách chodit pod celkovou narkózu a tak jsem MUDr. ani nesdělovala, že jsem těhotná a chodila jsem jako samoplátce na odběry, kontrolovala se, čekala až se spustí krvácení, a pak se vždycky objednala jen na kontrolu kde bylo vše v pořádku.

Teď mám opět ZT, tentokrát v 6 tt a něco. Už je to tři týdny co se na to přišlo a ne a ne začít krvácet, Doktorka to tentokrát ví, takže mě opět poslala na revizi, moc se mi na ní nechce, i vzhledem k tomu, že předchozí 4 těhotenství odešla pěkně plynule sama, bez následků a nutnosti revize, v podstatě v těch samých týdnech (jedno 6 tt, jednou 7 tt a jednou 8 tt).

Za jak dlouho jste v průměru po ZT začaly potrácet prosím? A myslíte, že mám ještě chvilku počkat nebo přeci jen jít na zákrok do nemocnice? Opravdu se tomu chci vyhnout, kdo podstupoval revizi ví proč, navíc 5 x za sebou v relativně krátké době…

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.9.20 12:49

9? Tak to si dobra. Ja 4 a uz na to nemam silu. nicmene asi bych ne to sla. Kdyz to neodchazi aby pak jeste nebyl nejakej problem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 12:52
@Anonymní píše:
9? Tak to si dobra. Ja 4 a uz na to nemam silu. nicmene asi bych ne to sla. Kdyz to neodchazi aby pak jeste nebyl nejakej problem.

no co s tím udělám, v podstatě poslední 2 byly náhody, opravdu už nechtěné. Stalo se, revizi jsem se chtěla vyhnout a až bude po jdu si pro antikoncepci, prej chlap neplodnej, to vidim.

• Citovat
  • Nahlásit
1210
18.9.20 13:00

No a ty chceš miminko, nebo ne? Jestli ne, tak bych na tu revizi šla a pak ale fakt poresila antikoncepci, tos byla tolikrát těhotná omylem? 8o

Jestli se snažíš otěhotnět, tak máš mít za sebou po tolika zt už všechny možné testy, to není náhoda a kdybys nakonec měla konečném prosperující těhotenství, tak bych se bála, že po tolika revizich budeš mít problém ho udržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13552
18.9.20 13:32

Se snažíte o dítě? Jestli jo, tak doporučuji jit na revizi a nechat to vyšetřit. Když se to stalo tolikrát. Pokud omylem, tak si proboha sezen ochranu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7903
18.9.20 13:38

Jestli se snazite, urcite bez na vysetreni do nejakeho centra, kolikrat staci brat nejaky lek a ok.
Jinak s revizi muzes vyckat, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
18.9.20 15:46

Potrat se dá vyvolat i farmakologicky, tzn. že ti v nemocnici zavedou do pochvy tabletky s prostaglandinem a tím se vyvolají kontrakce a vše by mělo odejít samo. A pokud odejde vše tak na revizi nemusíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2740
18.9.20 16:02

@beriveri
Prostaglandin do čípku se používá nejdříve od 13tt těhotenství.

Farmakologicky se v nižších týdnech používá mifepriston (inhibitor prostaglandinu), tzv. potratová pilulka. Podává se perorálně, nikoli do čípku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 16:59

@Platanka přítel má genetickou vadu,.která se zjistila po 4 ZT. Pak se ještě podařilo otěhotnět, ale pak přišli lékaři z IVF s tím, že kvalita spermií rapidně poklesla, takže už není šance na otěhotněnì. Tak jsme si přestali dávat pozor a ejhle co se stalo. Takže až se toto vyřeší jdu si pro antikoncepci jdeme do. osvojení

• Citovat
  • Nahlásit
1455
18.9.20 17:26

Já čekala tři týdny pod dohledem lékaře, pak jsem to vzdala kvůli cestě do zahraničí a šla na revizi. Dostala jsem i injekci na vyvolání a nic. Ale lékaři v Podolí se zas netvářili, že by se nedalo čekat dál

Příspěvek upraven 18.09.20 v 17:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
18.9.20 17:28
@Pajik 76 píše:
@beriveri
Prostaglandin do čípku se používá nejdříve od 13tt těhotenství.Farmakologicky se v nižších týdnech používá mifepriston (inhibitor prostaglandinu), tzv. potratová pilulka. Podává se perorálně, nikoli do čípku.

Ok tak možná to není přímo prostaglandin ale něco jiného, sama jsem to absolvovala, neřekla bych že by se to zavádělo do čípku, ten je ještě zavřený, zavádí se to jen do pochvy, co hodina 1 tableta, celkem 2 tablety

Příspěvek upraven 18.09.20 v 17:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
18.9.20 17:28

Jinak pokud jsi i přes prognózy lékařů otěhotněla, zkusila bych IVF s PGS, když nějaké spermie zjevně žijí. Případně jde zkusit MESA nebo TESE. Samozřejmě současně s žádostí o osvojení, schválení stejně nekonečně trvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
18.9.20 17:37

@Pajik 76
Dohledala jsem to ve zprávě, jmenuje se to Mispregnol a obsahuje látku podobnou prostaglandinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
18.9.20 17:54

Já dostala dvakrat metylergometrin, ale úspěšnost je prý tak 60%. U mě nezabrala ani jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
19.9.20 21:45

Na revizi bych šla a pak se začala důsledně chránit. Pokud se vám tohle stalo už devětkrát, tak se vám tím příroda pokouší něco sdělit. Život je třeba brát takový, jaký je - i když není fér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama