Ztížené polykání,knedlík v krku,chrapot

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
390
17.4.22 11:52

Ztížené polykání,knedlík v krku,chrapot

Ahoj, již delší dobu pozoruju, že když polknu, jak kdyby mi tam v krku něco vadilo, jakoby těžko polykám. V krku mě jinak nebolí, ráno se třeba najim a po jídle začnu chraptět. Nemůže to být třeba štítná žláza nebo taky třeba ze stresu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2483
17.4.22 12:03

Kouris?
Zajdi na ORL…neni dobre tohle podcenovat, muze to byt sevrene hrdlo (psychicka pricina), ale ten chrapot k tomu neni dibre znameni…urcite si zajdi na ORL co nejdriv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
17.4.22 12:09

Může to být i reflux. Rozhodně běž na ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
17.4.22 12:09

Reflux by to mohl byt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
17.4.22 12:23

Nekouřim právě, ale dřív mě bolel i žaludek, ten přestal a teď tohle.Mam tak x panický ataka, tak nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
17.4.22 12:46

@Tereza Z ten knedlik v krku je s nejvetsi pravdepodobnosti k te atace…ale!…ten chrapot se mi nelibi, bez na orl…jak pusou holky-muze byt reflux-k tomu by mohlo byt i nejake pokaslavani, paleni zahy je pak takovy zjevny neprehlednutelny priznak, ale nemusi nutne byt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
17.4.22 12:48

A na orl takhle hned něco na první pohled zjistí, když pojedu na pohotovost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.22 13:03

Nejsi i hodně zahleněná? Měla jsem chrapot a problém s hlasivkami, k tomu ale i časté brkani. Částečně mi problém zhoršilo i časté používání respiratoru. Musela jsem na gastroskopii, nic se nenašlo, jen lehká nedomykavost příklopky. Nasazeny léky na reflux, omezen respirátor a je po problému… Moje první návštěva také byla ale na ORL. Držím pěsti.

• Citovat
  • Nahlásit
390
17.4.22 13:57

Já právě nekašlu, tak nevim, ale furt jakoby si musim odkašlat nebo jak to napsat, abych ten hlas zas trochu nahodila zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
17.4.22 14:01

@Tereza Z no to odkaslava i by taky k tomu mohli byt. Pohotovost vych asi neresila, ale na orl hned pristi tyden a objednej se i nekam na gastro-tam si pockas na termin tak 2 mesuce. Nejprv se objednej a pak ziskas zadanku id obvidaka. Na orl je to bez tadanky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
17.4.22 14:45

Tak já musim jen do nemocnice na orl, jinam nemam kam. A na gastro se bojim jak čert kříže, tomu se snažim vyhnout. A taky jsem furt věčně unavená…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.22 15:14

Někdy doktoři při podezření na reflux předepíší na zkoušku léky, nemusí hned hnát na gastroskopii… Ale neboj, byla jsem na ni v prosinci a nebyl to takový horor, jak se obecně popisuje…

• Citovat
  • Nahlásit
5037
17.4.22 21:27
@Tereza Z píše:
Tak já musim jen do nemocnice na orl, jinam nemam kam. A na gastro se bojim jak čert kříže, tomu se snažim vyhnout. A taky jsem furt věčně unavená…

Ahoj, mám stejné problémy, jako ty, taky pocit knedlíku v krku a občas chrapot, na ORL jsem byla už několikrát a nic mi nenašli. Napadaly mě samozřejmě hrůzy, ale taky ten reflux a to i mimojícnový, který se právě může projevovat i chrapotem. Byla jsem i na gastroskopii (píchli mi před ní Dormicum a opravdu to bylo vyšetření úplně v pohodě, nic si nepamatuji, až pak když mě odvedli někam na křeslo, ať se pořádně proberu zas), ale na gastroskopii mi reflux taky nenašli. A jinak jak píšeš o té únavě, tak já ji mám taky šílenou… píšeš i o panických atakách, ty jsem dřív taky mívala, teď už ojediněle, ale mám jiné psychické problémy. Myslím, že mám i ty ORL příznaky z psychiky, ale ty určitě nejdřív na ORL zajdi. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
18.4.22 08:07

Ještě mě napadlo, jestli tyhle příznaky nemam z inhalátoru, jsem astmatik a v příbalovým letáku píšou o moučnivce, otokem hrdla, jazyku a chrapot…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5037
18.4.22 12:17
@Tereza Z píše:
Ještě mě napadlo, jestli tyhle příznaky nemam z inhalátoru, jsem astmatik a v příbalovým letáku píšou o moučnivce, otokem hrdla, jazyku a chrapot…

A vyplachuješ si pusu po aplikaci inhalátoru? Já mám taky inhalátor a bylo mi řečeno v lékárně, že to může děla i chrapot, že musím vždy po vdechu vypláchnout pusu, ale nevím, jak moc je to účinné proti těm věcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat