Reklama

Ztracené "Ukončení neschopenky"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

romana93jandova
Nováček 8 příspěvků 26.01.17 14:35
Ztracené "Ukončení neschopenky"

Ahoj, prosím Vás, zda-li máte někdo zkušenost nebo to víte - na internetu se to nemohu nikde dočíst.
Co má dělat člověk, který byl v pracovní neschopnosti, vše potřebné dokládal zaměstnavateli, poté mu byla pracovní neschopnost ukončená. Poslední díl neschopenky s jejím ukončením byl odevzdán též zaměstnavateli, ovšem zaměstnavatel jej někam založil či ztratil, tudíž jej neposlal na OSSZ. OSSZ tudíž nevyplatila nemocenské dávky za příslušné období.
Otázka zní - jak dostat nemocenskou za poslední období, když ukončení neschopnosti je ztraceno? Jde nějak zpětně získat od lékaře nebo tak? Má to nějaké řešení? Ošetřující lékař nám totiž sdělil jen to, že se musíme obrátit na zaměstnavatele. Což jsme udělali, ale prostě ho nemá. Tak já nevím :(

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 14:46

@romana93jandova Lékaž je schopen vydat náhradní doklad k tomu ukončení neschopenky.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 26.01.17 14:47

Tak lékař by měl mít v záznamu, že jsi byla na neschopence a vystavit ti ji nově. U mě lékařky se za ztracený doklad sice platí 100 Kč, ale vystaví znovu, aby jsi zaměstnavateli mohla prokázat, že kecá. Jinak já si vždy neschopenku celou pro jistotu než něco odevzdávám fotím mobilem a posílám v mms nadřízenému, tak pro sychr, aby pak někdo právě nemohl říct, že se něco ztratilo.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 14:55
@Iustitia omnibus píše:
Jinak já si vždy neschopenku celou pro jistotu než něco odevzdávám fotím mobilem a posílám v mms nadřízenému, tak pro sychr, aby pak někdo právě nemohl říct, že se něco ztratilo.

Upřímně a k čemu ti to bude, když to ztratí, tak to prostě holt ztratí a stejně ti nezbude nic jiného, než si ten náhradní doklad vyžádat.

romana93jandova
Nováček 8 příspěvků 26.01.17 15:02

Chápu, takže mi musí vystavit nový. Akorát neschopenku vystavovali v nemocnici, následně mě „převzal do péče“ praktický lékař, který dával i lístky na peníze a tak. Musím tedy pro náhradní doklad do nemocnice, kde neschopenku vystavovali, nebo k praktickému? Případně pokud do nemocnice, musím jim asi nějak prokázat kdy byla neschopnost ukončena ne? Protože tam mi ji jen vystavili, a dál se o mě staral praktický lékař. V nemocnici tedy asi neví k jakému dni byla ukončena… :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 15:05

@romana93jandova Vystavit by ho měl praktický, jelikož ten to ukončení vystavoval.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 16:05

@romana93jandova jdi tam, kde si dostala to ukončení neschopenky a tam popros o kopii.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 26.01.17 16:08
@j.a.n.i1 píše:
Upřímně a k čemu ti to bude, když to ztratí, tak to prostě holt ztratí a stejně ti nezbude nic jiného, než si ten náhradní doklad vyžádat.

Je mi to k tomu, že když to mám takto, tak i kdyby se něco ztratilo, tak naší účetní to tak stačí. Ale všude to mají jinak.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 16:39

@Iustitia omnibus ucetni mozna, ale ossz ne, takze bys za posledni mesic neschopenky nedostala nic.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 26.01.17 17:08
@j.a.n.i1 píše:
@Iustitia omnibus ucetni mozna, ale ossz ne, takze bys za posledni mesic neschopenky nedostala nic.

To je možné, ale já nikdy nebyla nemocná déle jak 14dní, takže mi sociálka nikdy nic nevyplácela. Takže v tomhle dál radit nemůžu. Ale určo se shodneme všechny, že zakladatelka musí za doktorkou a trvat si na tom, že chce doklad.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 17:40
@romana93jandova píše:
Ahoj, prosím Vás, zda-li máte někdo zkušenost nebo to víte - na internetu se to nemohu nikde dočíst.
Co má dělat člověk, který byl v pracovní neschopnosti, vše potřebné dokládal zaměstnavateli, poté mu byla pracovní neschopnost ukončená. Poslední díl neschopenky s jejím ukončením byl odevzdán též zaměstnavateli, ovšem zaměstnavatel jej někam založil či ztratil, tudíž jej neposlal na OSSZ. OSSZ tudíž nevyplatila nemocenské dávky za příslušné období.
Otázka zní - jak dostat nemocenskou za poslední období, když ukončení neschopnosti je ztraceno? Jde nějak zpětně získat od lékaře nebo tak? Má to nějaké řešení? Ošetřující lékař nám totiž sdělil jen to, že se musíme obrátit na zaměstnavatele. Což jsme udělali, ale prostě ho nemá. Tak já nevím :(

nas dr by ti udelal kopii a nic by za to nechtel ;)

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 2 inzeráty 26.01.17 18:41

@romana93jandova
Je to tak jak devcata pisou. Je jedno kdo pn vystavoval. Musis se obratit na praktika ktery ukoncoval. K dispozici jsou formulare- nahradni hlaseni za…dil PN. Takze sr tim da nahradit kterykoliv z dilu neschopnosti. Dr vede nescjopnost v te papirove forme a v drtive vetsine pripadu i na pocitaci. Kazdopadne musi mit zpetne dohledatelnost cisla PN, delky trvani a diagnosy na kterou byla vedena. A to prave pro pripadne nesrovnalosti. Takze ten vystavi nahradu a reci u toho muze mit jake chce. Ja bych to delala zadarmo ale pokzd si za to ten tvuj bude uczovat nejaky poplatek ma na to pravo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama