Ztrácí se mi mléko

16.11.15 21:16

Ztrácí se mi mléko

Ahoj maminky, mám problém, dříve jsem měla tedy opačný, přebytek mateřského mléka, při pomyšlení na kojení mi začalo mléko téct samo, prsní vložky jsem měnila co hodinu, prsa krásně nalitá a teď? Hrůza děs, skončilo šestinedělí, pak se dostavila menstruace, prsa splaskla, malá mi spí celou noc a né a né ji probudit ke kojení.. nechce se přisát, oko taky neotevře, je to hrozný spáč, spí celou noc až do 10h dopoledne, když jí kojím, tak saje max 3 minuty z každého prsa, navíc jedno mám už poloviční, k tomu nechce vůbec, při snaze o odstříkání už skoro nic nekape… : :? Myslíte že se to dá ještě nějak rozjet? Piji denně nejmíň 4 litry všeho - asi 2 litry čisté vody, půl litru cara, 2 hrkny gravimilku a ještě konvičku kojícího čaje + jsem si v lékárně koupila ricinuc communis 5 CH, ale nijak to nepomáhá, nechci přejít na sunar.. :(

Příspěvek upraven 16.11.15 v 21:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6583
16.11.15 21:19

Já, ač nekojička, bych radila co nejčastěji budit, a to hlavně v noci… Snad poradí někdo něco víc a rozkojíš se. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
16.11.15 21:21

A malá pláče hlady nebo je spokojena? Tvorba mléka se ustálí a pak už se nemusí nalévat prsa, ani se nemusí samo mléko spouštět. Na jsem třeba za celých 19 měsíců kojení zatím odsala tak 100 ml a to možná prehanim. Dokud je malá spokojena, pribira a cuca podle sebe, tak bych to neresila, noční kojení je důležité, ale ono se to spaní může změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
16.11.15 21:25

Prikladať, pri každom kojení s obou prsou, kľudne aj viackrát.. ale ako píše @Balatonek, prsa už nemusíš mať naliate.. a to, že nič neodsaješ tiež nemusí nič znamenať.. riaď sa malou, či saje, ak poriadne saje 3min z jedného prsa, nie je to málo, to stačí.. záleží, ako rýchlo je zase hladná, podľa toho poznáš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 21:28

@Balatonek Ne ona je to nejhodnější miminko co jsem si mohla přát, pořád jen spinká, směje se, přes den vůbec nepláče, v noci spinká celou noc, je fakt úžasná, ale tím, jaká je to lenoška, tak právě máme mezeru v tom kojení, probudit jí je marný, jí nevzbudí nic, je to prostě šípková růženka. Vlastně mi ani nepřijde hladová, ale vím, že mám toho mléka málo, z jednoho prsu už pít skoro vůbec nechce a z toho druhého max 3-4 minuty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23372
16.11.15 21:28

Ono se to po čase většinou ustálí a nejsi taková mlékárna jako že začátku. Tvoří se tolik, kolik je potřeba. Pokud dítě netrpí hlady, nic se neděje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
16.11.15 21:29

Taky bych se řídila hlavně tím, jak přibývá… jsem teda myslela, že je to až později, ale to jen nazačátku máš mlíko do zásoby, jinak se tvoří aktuálně, podle sání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
16.11.15 21:35

@Pivonka.Lucni splasklá prsa a nic při odstříkávání neznamená, že nemáš mléko. pokud i miminko neplače hlady, tak je všechno v pořádku. Po šestinedělí se laktace ustálí a tvoří se mléka přesně tolik, kolik miminko potřebuje. pokud miminko přibývá na váze tak jak má a nepláče hlady, tak je vše v pořádku :hug:
ještě rada - při kojení stříde prsa, klidně několikrát, přikládej co nejčastěji. pokud v nosi nevzbudíš tak koj hodně přes den. zapni si nějaký film a přilož malou k prsu, ať stimuluje. mléko se Ti rozjede :-)

• Nahlásit
  • Citovat
393
16.11.15 21:37

Minimálně 4 litry tekutin mi příjde dost. Já jsem četla v brožuře o kojení, že nadměrné pití tekutin, v množství větším než 3 litry za den může vést k potlačení vypuzovacího reflexu mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
16.11.15 21:42

@Pivonka.Lucni Jak napsaly holky: po 6nedeli se prsa uz nemusi nalevat a nemusis ani odsat - tvorba dle potreby.
Nicmene pokud ti prijde vice spava, je treba zpozornet a zjistit, jestli spi unavou, protoze je slaba (malo pije) nebo je spokojena a pribira.
Prosla jsem si tim u malyho, proto se snazim nechlacholit maminky takovych deti a zasadit jim cervika do hlavy, nez dojde k vetsimu problemu.
Nejlepe samozrejme by bylo pujcit nebo poridit si vahu a par kojeni navazit, kolik vypila nebo kolik pribrala za den (odecist pouzite plenky).
Nebo aspon 2 tydny po sobe prevazit po tydnu u doktorky. Pokud bude pribyvat a bude mit podkozni tuk, pak se uklidnit a kojit jak chce. Ja u male stridam prsa. Obcas se napije „ze 3“, obcas si vypije jen jedno. Cim silnejsi dite, tim kratsi doba mu staci na napiti.
Nedelej si hned velke starosti. Kdyz se mala pousti prsa, tece z nej. Citis trochu, kdyz te roztaha, ze taha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
16.11.15 21:51

@Pivonka.Lucni Z toho co popisuješ, nevidím nikde problém. Nebo Ti snad dítě řve hlady? Jestli neřvě, je nakojené co by dup, spí a čůrá, tak to neřeš a nehledej problém, kde není. Nejsi Dolly Buster ani dojnice, co musí odstříkat hektolitry. Jsi máma od miminka, která svoje dítě nakojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60057
16.11.15 21:53

@Pivonka.Lucni ale po sestinedeli se ustaluje tvorba mleka a mleko se tvori az pri sani ditete. Prazdna prsa nic neznamenaji. Mme se temer nenalevaly a kojim uz 10.mesic, dcera sala od zacatku jen 4 minuty maximalne, asi se Ti naucila dobre sat. Ja kojila asi 5 mesicu jen vzdy z jedne strany, ted z obou, ale pres 10 minit jsme se nevysplhaly, vyjimecne. Kadopadne nocni kojeni je dobre, takze pokud ji nevzbudis, zkus nahrat prsa treba v jednu rano a odsat (i kdyz ja neodsala nikdy nic, no).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28857
16.11.15 21:57

@Pivonka.Lucni mě by spíš zneklidnilo, že malá tak dlouho spí a nežádá nic. A že pije tak krátce. Přibírá? Není už tak slabá, že prostě nechce pít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2337
16.11.15 22:01

Hlavně klid a přikládej z obou i když to jedno máš menší. Malá evidentně hlad nemá a pokud přibírá, je vše v pořádku. Navíc mléko se ti nevypaří ze dne na den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
16.11.15 22:13

Můj syn už od porodnice nepije déle z obou prsů zároveň jak 5 min. Prsa mám na omak prázdná, nenalitá. V noci se mi napije max. 2× a to jen z jednoho prsu, pak je neprobuditelný. Odsaju tak leda prd starý Blažkový. Řekla bys, že nemůže absolutně prospívat. No, a on má ve 4,5m 8260g.
Jak psaly holky, po 6nedělí se tvorba ustálí, prsa už tak nalitá nebudou. Já kojila první dceru do 18m a tak od půl roku jsem nepotřebovala ani vložky do podprsenky. A dcera byla jak koule, dlouho byla jen kojená, příkrmy nechtěla.
Pokud se ti začne snižovat laktace a dcera bude v noci k neprobuzení, kup si odsavačku a v noci odsaj. Kamarádka to taky tak dělala. Vydržela do cca 4m, pak se jí dcera budit začala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama