Ztrácím mléko? Jeho méně?

Anonymní
20.1.20 14:03

Ztrácím mléko? Jeho méně?

Ahoj prosím o radu. Jsem cca 5 týdnu po porodu, a doteď jsem prsa měla nalita. V noci se nalévaji stejně, ale dnes přes den jsou jakoby vyfoukla. Znamená to méně mléka? Kojím přes klobouky, a jde vidět že mlíko stále teče… Ale proč jsou prsa vyfoukla? A druhý dotaz, malý vcera půl ukazkove, kazfy 2 hodinky, ale vůbec nekadil. Asi jen 2× večer.. V noci pil asi 2×, a ráno už to bylo peklo.. Nechtěl pít, bolelo ho brisko, pak se konečně napil, a teď mu zkousim dávat každou hodinku, ale spíš si jen cucne a celej se kroutí a brečí. Vypadá to že ho bolí brisko… Mám ho nechat,, vyhladovet,,? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7170
20.1.20 14:07

Ke konci šestinedělí se mléko začíná tvořit už jen podle potřeby dítěte. Proto prsa splasknou a mimčo se u kojení víc nadře. Spousta z nich na to reaguje pláčem a vztekáním, vydrž, přikládej podle potřeby a popřípadě nahřívej a masíruj bříško. Kojené dítě může kakat i jednou za deset dní, určitě ho nenech hladovět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 14:14

Pro klid duše si zajdi k dr. na kontrolní kojení. Měla jsem to taky, nejdříve hodně mléka a pak najednou nic, úplně jsem o něj přišla. A malej se taky pořád vztekla propinal, myslela jsem že to jsou prdiky, ale nebyly, měl chudáček hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 14:16

@Iveta-26 Právě mlíko teče i z druhého prsa, i se dost dusi jak to nestíhá polykat..

• Nahlásit
  • Citovat
20.1.20 14:21

Taky mi teklo, vždy pri kojení jsem si musela dát na druhé prso prsní vložku. Zjistila jsem to až na kontrole, když mi doktorka řekla že za 14 dní pripral 160g. Dáváte kapicky před kojením? Ještě mi moje dr. doporučila, že když ho bude opravdu brát bříško, nebude pít a bude brečet, tak na volno zavést rektalni rourku dat pod něho plenku a nakojit. Prej jak miminko pije, tak lépe pracuji střeva a krásně se to uvolní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
20.1.20 14:22

Já bych hlavně zkusila odbourat ty kloboučky. Třeba si pozvat nějakou kvalitní LP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49142
20.1.20 14:22

Ke konci šestinedělí docela běná věc, tvorba mléka se ustaluje, prsa se přestávají tolik nalévat. Dítě musí víc makat, dost z nich se to nelíbí a vztekají se. Měla jsem to tak u obou a u obou to přešlo. Častý je taky růstový spurt (kolem 6. týdne běžný), kdy je dítko na prsu nonstop, vypadá to, že mléko došlo, ale opět je to pouze přechodný stav. Důležité je, aby byl dostatek počůraných plínek a dítko u doktorky v průběhu času aspoň něco přibralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1570
20.1.20 14:29

Určitě žádné hladovění, to je hrozná blbost. Zavolej laktační poradkyni, kterou máš nejblíž -najdeš na netu. Já kojila taky přes kloboučky a byla s tím prostě potíž. Pak ve 4m jsme je odbourali. Nicméně laktační poradkyně ti půjčí váhu zvážíš před kojením a po kojení nebo si ji pořiď (doporučuji Soenhe nebo tak nějak se jmenuje) a určitě zkoukne techniku kojení apod. Mě pomohla moc, díky ní jsem kojila do roku a čtvrt, i když to byl někdy hlavně ze začátku boj a dost na nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 14:31

Plenky počurane má od rána všechny, i když moc nechápu z čeho.. Fakt si jen cucne. Hlavně se trochu napije, pobreci, pak se usmívá a usne…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.20 14:38

Nemyslím vyhladovet tím způsobem že bych mu nedala půl dne najíst. To ne. Ale jestli mám prostě počkat i třeba ty 2-3 hodinky až si řekne sám… Nebo mu mám furt zkoušet dávat po ty hodince?

• Nahlásit
  • Citovat
11715
20.1.20 14:49
@Anonymní píše:
Nemyslím vyhladovet tím způsobem že bych mu nedala půl dne najíst. To ne. Ale jestli mám prostě počkat i třeba ty 2-3 hodinky až si řekne sám… Nebo mu mám furt zkoušet dávat po ty hodince?

Kojit na pozadani, necpala bych mu to, asi si ucucne pac nechce :nevim: Pokud cura a pribyva, tak mas mleka dost. Nejspis se ti to stabilizovalo, proto nemas nalita prsa, uplne bezne ke konci sestinedeli :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama