Reklama

Ztrácím rozum z tříleté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 15:38
Ztrácím rozum z tříleté

Ahoj, potřebovala bych radu. Už to nezvládám. Mám tříletou dceru, která mě má totálně s prominutím*****! Neposlouchá je drzá. Mám pocit, že mám doma puberťáka, tam má opravdu štěstí, že jí jsou jen tři roky. Vůbec mě neposlouchá. Řeknu kí něco 1000× a stejně to neudělá. Neposlouchá ani tátu, nikoho. Když na ní už zařvu, protože nemám nervy, tak odpoví ježiši a ještě nadává potichu. Dneska už po tom co jsem jí stokrát řekla ať něco udělá, už dostala na zadek. Stejně to neudělala. Normálně jí něco v klidu vysvětlin-nic, zvýšit hlas-nic, vyprask-nic. Dokonce už to zachchází do takové fáze, že na mě řve, že chce čkoládu. Věnuju se jí dost. Nikdy nepovolím, vždy vše dotáhnu do konce a žáádný vysledek jen naschvál od tříletýho dítěte. Jak mám tohle proboha řešit. Dokáže mě tak vytočit, že musím jít pryč od ní, jinak bych jí něco udělala. Měl to taky tak někdo? Co pomohlo?

edit admin - odstraněn vulgarismus

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21115 příspěvků 11.12.17 15:44
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu. Už to nezvládám. Mám tříletou dceru, která mě má totálně s prominutím u pr*ele! Neposlouchá je drzá. Mám pocit, že mám doma puberťáka, tam má opravdu štěstí, že jí jsou jen tři roky. Vůbec mě neposlouchá. Řeknu kí něco 1000× a stejně to neudělá. Neposlouchá ani tátu, nikoho. Když na ní už zařvu, protože nemám nervy, tak odpoví ježiši a ještě nadává potichu. Dneska už po tom co jsem jí stokrát řekla ať něco udělá, už dostala na zadek. Stejně to neudělala. Normálně jí něco v klidu vysvětlin-nic, zvýšit hlas-nic, vyprask-nic. Dokonce už to zachchází do takové fáze, že na mě řve, že chce čkoládu. Věnuju se jí dost. Nikdy nepovolím, vždy vše dotáhnu do konce a žáádný vysledek jen naschvál od tříletýho dítěte. Jak mám tohle proboha řešit. Dokáže mě tak vytočit, že musím jít pryč od ní, jinak bych jí něco udělala. Měl to taky tak někdo? Co pomohlo?

Vždycky, když čtu „výprask nic“, tak mě to svým způsobem pobaví.

Výprask má buď bolet, nebo nemá smysl. Tím neradím děti bít. Já sama to nedělám. Jen říkám, že „výprask“ ve smyslu toho, jak ho chápala starší generace, rozhodně nebyl „nic“. Výprask umí zlomit i dospělého, natož dítě.

Pokud maminka poplacuje dítě po zadku a to se tomu směje, není to „výprask“.

TÍM NESCHVALUJU NÁSILÍ NA DĚTECH ANI FYZICKÉ TRESTY!!! Jen to vysvětluje, proč dřív výprask „fungoval“ a dneska už „nefunguje“.

Příspěvek upraven 11.12.17 v 15:45

Bábrdl
Generální žvanilka 21115 příspěvků 11.12.17 15:45

Pardon, 2×.

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 11.12.17 15:48

Tak pokud ji necháš tisíckrát něco neudělat, tak se nedivím, že neposlechne, i oddalování se počítá :nevim: Říct jednou normálně, podruhé důrazně a potřetí jít a přimět ji to udělat. Třeba v oblékání jsem děti oblékla násilím a příjemná jsem u toho nebyla, takže po pár pokusech už vždycky křičely, že sami, sami, jak viděly, že se blížím s nas.atym výrazem. Řekla jsem jim, že mají jít spát? Jednou, dvakrát, potřetí bafnout za fligr a zkrátka je odvést do koupelny.
Co se týká ježiš a nadávání, to někde okoukala, to můžeš vědět jen ty kde.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 11.12.17 15:51

Já bych jí po třetí neuposlechnuté upomínce zakázala, co má rada. A to bych dodržela. Ale doporučuje se u takhle malých dětí zakázat třeba pohádku na jeden den.

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 11.12.17 15:52

Jeden trik říká: polož diteti ruku na rameno, dívej se mu do očí a v klidu, ale pevně, mu řekni, co má udělat (Máňo srovnej prosím hračky do krabice)… ovšem, je to jen trik a ne celý přístup:)

miskakr
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 11.12.17 15:53
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu. Už to nezvládám. Mám tříletou dceru, která mě má totálně s prominutím u pr*ele! Neposlouchá je drzá. Mám pocit, že mám doma puberťáka, tam má opravdu štěstí, že jí jsou jen tři roky. Vůbec mě neposlouchá. Řeknu kí něco 1000× a stejně to neudělá. Neposlouchá ani tátu, nikoho. Když na ní už zařvu, protože nemám nervy, tak odpoví ježiši a ještě nadává potichu. Dneska už po tom co jsem jí stokrát řekla ať něco udělá, už dostala na zadek. Stejně to neudělala. Normálně jí něco v klidu vysvětlin-nic, zvýšit hlas-nic, vyprask-nic. Dokonce už to zachchází do takové fáze, že na mě řve, že chce čkoládu. Věnuju se jí dost. Nikdy nepovolím, vždy vše dotáhnu do konce a žáádný vysledek jen naschvál od tříletýho dítěte. Jak mám tohle proboha řešit. Dokáže mě tak vytočit, že musím jít pryč od ní, jinak bych jí něco udělala. Měl to taky tak někdo? Co pomohlo?

jako by četla u nas doma…sem zvědava co jsou za rady… :D :D :D

miskakr
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 11.12.17 15:54
@ivunak píše:
Já bych jí po třetí neuposlechnuté upomínce zakázala, co má rada. A to bych dodržela. Ale doporučuje se u takhle malých dětí zakázat třeba pohádku na jeden den.

u nas to nefunguje, anio tablet ani nic zakažeme není a za dva znova to same

ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 11.12.17 15:58
@miskakr píše:
u nas to nefunguje, anio tablet ani nic zakažeme není a za dva znova to same

Tak za dva dny bych k zákazu pohádky přidala ještě zákaz třeba ten den mlsat čokoládu nebo tak. :lol:
Ono je těžký, aby něco stopro fungovalo, ony prostě někdy mají potřebu zlobit i když ví, že bude zákaz.

miskakr
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 11.12.17 16:00

@ivunak takže k čemu je zákaz dobry…chce to jinou strategii jen ne ni prijit…

ivunak
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 11.12.17 16:04
@miskakr píše:
@ivunak takže k čemu je zákaz dobry…chce to jinou strategii jen ne ni prijit…

Pokud budou třeba obden bez věcí, které mají rády, může to fungovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 16:13

Nepomaha u nas nic. Taky máme tříletého. Čekám, že z toho vyroste. Podle mě to je částečně povahou a částečně vekem. Zatím jsme ve fázi, že já ho obléknu, on se svlékne. Já ho odtahnu do postele, on kope, jak odejdu, tak přijde. Několikrát za den se počura a směje se tomu…
Hraček má věčně půlku, sladkosti nedostává, pohádky nemá. I mu zabavuju a plyšáky na spaní, malý polštářek, svetylko…
Duslednost zatím nepomáhá. Doufám, že se to jednou někde projeví.

miskakr
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 11.12.17 16:15
@Anonymní píše:
Nepomaha u nas nic. Taky máme tříletého. Čekám, že z toho vyroste. Podle mě to je částečně povahou a částečně vekem. Zatím jsme ve fázi, že já ho obléknu, on se svlékne. Já ho odtahnu do postele, on kope, jak odejdu, tak přijde. Několikrát za den se počura a směje se tomu…
Hraček má věčně půlku, sladkosti nedostává, pohádky nemá. I mu zabavuju a plyšáky na spaní, malý polštářek, svetylko…
Duslednost zatím nepomáhá. Doufám, že se to jednou někde projeví.

u nas je to to same, do toho mame doma prcka…takze nejveztsi zabava je skakat pres nej a pod

Bábrdl
Generální žvanilka 21115 příspěvků 11.12.17 16:18
@Helileli píše:
Tak pokud ji necháš tisíckrát něco neudělat, tak se nedivím, že neposlechne, i oddalování se počítá :nevim: Říct jednou normálně, podruhé důrazně a potřetí jít a přimět ji to udělat. Třeba v oblékání jsem děti oblékla násilím a příjemná jsem u toho nebyla, takže po pár pokusech už vždycky křičely, že sami, sami, jak viděly, že se blížím s nas.atym výrazem. Řekla jsem jim, že mají jít spát? Jednou, dvakrát, potřetí bafnout za fligr a zkrátka je odvést do koupelny.
Co se týká ježiš a nadávání, to někde okoukala, to můžeš vědět jen ty kde.

To je jak já. :mrgreen:
A můj "nasrat-ý výraz teda stojí za to… :mrgreen:

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 11.12.17 16:26

Myslím, že tohle asi budeš muset nějak přetrpět je to zřejmě období takové, kdy to je zkouška pro maminku já malou dávám do rohu nebo klečet ať se vybrečí a vyvzteká je schopná se i půl hodiny vztekat, dupat, ječet a řeknu jí až se uklidní a uvědomí si co udělala tak ať přijde, že si o tom promluvíme

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Průvod bude! Starosta ho sice zakázal, magistrát ale Kočkovým vyhověl

Radnice Prahy 3 málem zhatila pozůstalým po Janu Kočkovi (†28) jejich... číst dále >

Reakce na volby:„Senát je cena útěchy,“ směje se senátorům Zeman

Včerejší sčítání hlasů v senátních volbách určilo dva kandidáty, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >