Ztráta apetitu, kil a menstruace.

Anonymní
5.5.20 23:26

ztrata apetitu, kil a

Od unora jim okolo 1200kcal denne. zhubla jsem 13kg za 11 tydnu. je mi 15, merim 173cm a vazim 72kg.
zacaly mi padat vlasy, je mi casto zima, trapi me pocity osamelosti a je mi ze sebe proste smutno. stala jsem se otrokem kalorii a pocitani kalorii.
ztratila jsem menstruaci a taky chut k jidlu. chtela bych ji zpatky. ale nedokazu se prinutit snist vice nez 1200kcal. i po 1300kcal mam velke vycitky svedomi a nesnasim se.
spadla jsem do toho ani nevim jak.
prosim o rady jak ziskat zpatky chut k jidlu? mozna i treba jestli nevite o necem, co by podporilo vraceni menstruace?
dekuju moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Katastrofaobecna
5.5.20 23:44

To zní jako začátek anorexie. Dlouhodobě jsi jedla pod bazální metabolismus a to se na tobě podepsalo.

Zkusila jsi to říci rodičům?

Jaké je tvé oblíbené jídlo? Jaké bylo tvé oblíbené jídlo? Co vlastně během toho dne sníš?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17997
6.5.20 00:28

Máš poruchu příjmu potravy, potřebuješ léčbu - kombinaci psychiatrické a psychoterapeutické péče. Když začneš přebírat kontrolu nad svým životem a vstoupíš do léčby ambulantně, vyhneš se tomu, že za pár týdnů budeš ležet v nemocnici s rozvratem organismu a pak půjdeš na uzavřené oddělení.

Jakmile budeš mít trošku pod kontrolou tohle, budeš moci lépe jíst. Bude to nejspíš vyžadovat i nějaké léky na úzkost a deprese.

Jíš méně, než byla dávka potravin v koncentračních táborech. Jsi podvyživená a začíná ti selhávat organismus. Tvou vlastní blbostí.

A začni jíst tak jak máš - respektive zajdi si k lékařce, nech si udělat rozbor krve na mikro živiny suplementuj to co ti chybí - bude to určitě b-komplex, c-vitamin, A, D, E, K nejspíš i železo a vápník.

Pro začátek si opravuj poničené trávení bezezbytkovou dietou a postupně zvyšuj příjem vlániny.

menstruace se ti vrátí, až bdueš mít alepoň 15% podkožního tuku - bez toho ženský organismus nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat