Ztráta čichu a chuti při covidu

4
16.9.20 14:07

Ztrata cichu a chuti pri covid

Ahoj, dneska mi byl potvrzen pozitivni vysledek na covid :( mela jsem 14 dni silnou rymu a hned v pocatku jsem uplne prisla o cich i chut… necitim absolutne nic 8o mel to nekdo take tak a obnovi se to znovu?? Jsem z toho celkem psychicky v haji, mam strach ze uz nikdy nic neucitim :( dekuji vsem za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.9.20 14:14

Ahoj,
Covid jsem měla a bohužel stále nic necítím… Negativní jsem měsíc a kousek…
Drž se :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
2198
16.9.20 14:16

Zajímavé, myslela jsem, že rýma není příznakem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
16.9.20 14:16

Je to bohužel časté. Zhruba polovině lidí se to neobnoví ani po třech měsících, ale těžko říci, co pak, zatím není dost dat. Ale mělo by se to vrátit. Drž se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14949
16.9.20 14:19

Žiju tak skoro celý život, konečně někdo pochopí jaký to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
16.9.20 14:20
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
16.9.20 14:40

Covid jsem neprodělala (i když nevím, klidně jsem mohla bez příznaků, kdo ví?), ale měli jsme covid v rodině (sestrenice) někdy v květnu a čich se jí vrátil teď někdy v srpnu - takže tak po 3 měsících, jinak mel ještě covid táta, ale ten to mel s jinými příznaky, čich neztratil…takže je to asi různé, ale co jsem viděla a mluvila s některými lidmi, tak se čich zatím všem vrátil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
16.9.20 15:15

@cancerka to nevim, ale rymu jsem mela silenou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8590
16.9.20 19:08
@cancerka píše:
Zajímavé, myslela jsem, že rýma není příznakem :think:
:roll: to myslíš vážně? Všude se píše, že rýma, zvýšená teplota, něco jako chřipka, jsou symptomy korony.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
16.9.20 20:36

@TopSecret celkem dlouhou dobu platilo, že covid se od jiných nemocí liší právě absenci rýmy. Až později se začalo psát, že někteří lidé mají rýmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2198
17.9.20 08:29
@Santa Juana píše:
@TopSecret celkem dlouhou dobu platilo, že covid se od jiných nemocí liší právě absenci rýmy. Až později se začalo psát, že někteří lidé mají rýmu.

právě, pořád všude psali, že pokud to začíná rýmou, že to covid není… tak v tom případě už to nepozná nikdo, protože rýmu má každý druhý člověk na potkání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10285
17.9.20 08:43
@cancerka píše:
právě, pořád všude psali, že pokud to začíná rýmou, že to covid není… tak v tom případě už to nepozná nikdo, protože rýmu má každý druhý člověk na potkání

Ano, a odběrová místa nestíhají. U nás objednávají na časy za 5-8 dnů. Nevím, možná jsem paranoidní, ale skoro si myslím, že to je záměr, aby neměla ČR tak špatná čísla a hygiena se vyhnula trasování. Protože když si vezmu, že doktor mi řekl (jak můj přímo mně, tak pediatr mému dítěti), ať se léčíme běžně dostupnými léky na rýmu/kašel/teplotu, a pouze pokud budou vysoké teploty trvat déle než 5 dní nebo se prudce zhorší kašel, tak ať zavoláme :think: Takže někdo dejme tomu od pátku bojuje s příznaky, přes víkend to nevyleží, tak jde v pondělí k doktorovi (resp. často jen zavolá), ten mu řekne, ať se ozve v pátek nebo další pondělí, pokud se to zhorší nebo to bude trvale špatné (což u 90% lidí nenastane). Ta výjimka, která má horečku tak dlouho nebo jiný těžší průběh, dostane žádanku a na testy se dostane reálně po 14 dnech nemoci i déle - takže i v případě pozitivního testu hygiena řekne „posledních 14 dní jste se s nikým nestýkal a pro ostatní už je na karanténu pozdě“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.9.20 00:32

My to doma asi aktualne taky mame. Pracovne jsem byla 3 dny v praze a po cca tydnu mi volal sef, ze je pozitivni. Tam i zpatky jsem sla vlakem, coz x hodin klimatizace. Klasicky jsem pak zalehla doma s bolavymi zadami, pak se pridala slabost a bolest v nosnich dutinach, pri kazdem nadechu silne pichnuti v hlave za ocima. Nakonec cca na 5ty den strata cichu a chuti. Chytli to odemne rodice i dite. Dite dva dny zvysena teplota, rodice slabost, nevolnost, prujem, zapal hrdla, tata bohuzel i horecky. Doktora nic nezajima, jen telefonicky jim dal antibiotika a nic vic. Zadny test. Pry tady se to tak dela, na test posle az se vylecime :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2198
18.9.20 09:28

@katintheBOx63 antibiotika po telefonu??? to jako vážně? od kdy se dávají antibiotika na vir?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.9.20 14:39

@cancerka No tady u nas úplně běžná praxe. Doktor rodiče ani nevidel, žádné že přidte do ambulance na konkrétní čas, když je podezření. Překně zůstante doma a recept vám pošlu na mobil. Tátovi nesedli, strašně po nich zvracem předevčírem v noci asi 8× a pak i cez den, tak mamka volala znovu a předepsal jiné. Včera jsem je byla vyzvednout v lekarne. Znovu ani slovo o tom, že by se rodiče měli zastavit osobně aby tátu alespoň poslechl nebo kouknul co a jak mu je :zed: Bojí se covidu, což asi oprávněne v tomto případě, ale i tak mi tohle přijde hodně cez čáru. Není to ale můj Dr takže nemůžu ani podat stížnost na zanedbání péče, a rodiče nic také neudělají. Jinak už chápu proč je na to taková úmrtnost, když se takhle chovají lékaři tak je jasné, že i případy co by to v pohodě zvládli pokud by byla poskytnuta lékařská péče tak jak má být, dopadnou fatálně díky jejich chování :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama