Ztráta čichu, ale test negativní

2
15.1.21 19:13

Ztráta čichu, ale test negativní

Dobrý večer, potřebovala bych poradit. Stručně :3 týdny necítím, občas kávu nebo trochu krém s kokosem, málo aviváž, ale jinak skoro nic. Syn byl 18.12.pozit na covid, následovala karanténa, já test negativ, druhý syn také a muž hraniční tak test za dva dny opakoval a vyšel pozitivní, opět hygiena mě a syna poslala na testy po týdnu opět negativ, ale já mezitím dostala jen rymicka, ale takovou jinou, že za 3dny jako by zmizela a já přestala cítit. Vánoce bez čichu a chuti můj muž také. Nic moc dostala jsem parfém a do dneška nevím, jak voní. Jsem z toho už hodně nervózní a tak jsem zašla na ORL. Pan doktor kroutil hlavou, vyšetří a dle zprávy zjistil, že před 10 lety alergie. Nos zarudly a taky nějaká přepážka v levé dirce. Nasadil Mommox a koníčku a stále nic přijde mi, třeba dnes, že to mám ještě horší. Jsem už bezradna a nejde mi do hlavy, že 2 testy negat a čich nikde! :( nikdy se mi to nestalo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
261
15.1.21 19:22

Moje babi měla 2× test negativní, přestože v domácnosti 4 pozitivní. No pak šla na ty protilátky a ty jí vyšly. :) Takže přes 2× negativní test koronu prodělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
15.1.21 19:22

@Sára16

Nech si udělat odběr na protilátky na covid.
Ta ztráta čichu je ke covidu tak hrozně specifická, že bych se divila, kdyby to bylo k něčemu jinému. Mohli špatně udělat odběr, nebo cokoliv jiného, stane se. Ale já osobně bych si na ten covid vsadila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
15.1.21 19:26

@Sára16

zdravím, máte covid, resp koukám kdy to měl syn, už jste jej asi zdárně překonala

to byla ta rýmička, zaplatpánbu že jen, a jak správně píšete „takovou jinou“, tak to bylo vono :nevim:

lidi velmi často hlásí že to je takové nějaké jiné, jiné než znají a jsou zvyklí

že byly dva testy negat je naprosto normální a stává se to, testy nejsou stoprocentní, osobně bych už na další testy nešla ani Vás neposlala

ta ztráta čichu je typická, bohužel někdy trvá déle

a potom se to může různě „vlnit“ tzn čich přijde, opět odejde, je zkreslen a různě to zlobí…je to poškozeným čichovým nervem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
15.1.21 19:28

A k těm protilátkám, no to je taky dílo

někomu vyjdou, spoustě lidí co to měli však nevyjdou

aneb, pokud Vám vyjdoupozitivně, je to jistý
pokud vyjdou negativně, nic to neznamená a nic nelze soudit, o ničem to nevypovídá

jsou docela drahé, stojej kolem litru, tzn otázka zda vyhodit litr za ne zcela jistou a jasnou věc…ze studijních důvodů i proč ne, ale… :think:…to je ke zvážení

jo, ty protilátky nenabírat když tak hned, ale až tak 21 - 25 dnů po nemoci nejdříve…dřív nemusí být ještě zachytitelné, ony se tvoří s odstupem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
15.1.21 19:30

Jinak měli jste to celá rodina, už to máte z krku…je to extra nakažlivé, takže se v takto blízkém kontaktu nakazí všichni / nemusí onemocnět, to ne, ale minimálně slizniční osídlení mají…/

a myslím že už budete všichni i imunní, minimálně půl roku, ale spíše déle…jste mladí, je to dobrý

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
15.1.21 20:02
@Borrealis píše:
A k těm protilátkám, no to je taky dílo

někomu vyjdou, spoustě lidí co to měli však nevyjdou

aneb, pokud Vám vyjdoupozitivně, je to jistý
pokud vyjdou negativně, nic to neznamená a nic nelze soudit, o ničem to nevypovídá

jsou docela drahé, stojej kolem litru, tzn otázka zda vyhodit litr za ne zcela jistou a jasnou věc…ze studijních důvodů i proč ne, ale… :think:…to je ke zvážení

jo, ty protilátky nenabírat když tak hned, ale až tak 21 - 25 dnů po nemoci nejdříve…dřív nemusí být ještě zachytitelné, ony se tvoří s odstupem

zas tak drahé už ty protilátky nejsou, často kolem 500. Stačí udělat IgG. A pokud by mela zakladatelka pojišťovnu ministerstva vnitra, tak se může nechat nabrat v rámci studie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
15.1.21 20:06

@Lucka1111
u nas co takto vidím kolem a poblíž čověče jednotná cena 990

:think:

je nějaká akce, kdy pojištovna příspívá… něco lidem pak vrátí, ale podrobnosti nevím

samozřejmě nemám zmapováno vše do 100 km od nás, lidem říkám toto, a otázka, zda za to platit, ne, pro někoho je zajímavé si to změřit, nicméně je dobré vědět co od toho čekat lze a jaké to má limity

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
15.1.21 20:09

Jo p. s., to jsem prve nenapsala, samozřejmě jen a pouze protilátky ze žíly

žádné rychlotesty na protilátky z kapky krve a podobné voloviny, ty nemaj cenu ani tý plastový krabičky v které jsou…zcela nespolehlivá šmejdovina

ty bych si nenechala dělat ani kdyby mi za to platili, on se taky kde kdo snaží nakapsovat, a prodává lidem v rámci situace šmejdy, bohužel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
15.1.21 20:13

@Borrealis
Synlab nabízí samostatné IgG za 430 plus DPH. Pokud v rámci studie tak 522 plus DPH, nevím proč je to v rámci studie dražší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4991
15.1.21 20:16

@Lucka1111

fakt?? právě koukám na stránky synlabu, ale ten v okolí nemáme

jo, už to vidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
15.1.21 20:21

@Borrealis děkuji moc nevím, jestli jsem zvědavá a půjdu na ten test, ale hlavně vím, že být bez chuti a čichu je hrozné, ale být nevidomý nebo ztratit sluch je daleko horší, snad bude lépe a na jaře uz ucitim tu vůni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 23:48

Já si to prodělala před par měsíci taky. Testy negativní. Pobolivala mě i hlava. Bylo mi řečeno ze mám zadní rýmu. Ztráta chuti a čichu má při ni asi 5% lidi. Chuť se mi vrátila po měsíci a čich asi za 6 týdnu. Ale bylo to děsný, neměla jsem ani chuť jist.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat