Ztráta čtyřnohého člena rodiny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 22:05

Ztráta čtyřnohého člena rodiny

Ahoj. Omlouvám se. Asi už to tu bude. Ale já se asi i potřebuji vypsat.
Měli jsme pejska, mého prvního. Byla člen rodiny. Uznávám, že byla rozmazlená. Ale měla krásný život.
Bohužel jsme ji dnes museli nechat zaslat. Ze dne na den nám onemocněla. Byl to strašny šok. Věděli jsme, že jednou to přijde. Ale nějak mi nejde se s tím smířit. Nejhorší bylo, že nebylo možné sehnat někoho v okolí, kdo by nám ji uspal. Jeli jsme skoro hodinu k veterináři. Ona cestou strašně rvala bolesti. Škubal se… Já ten nářek pořád slyším. Bojím se, že se z toho zblázním. Vím, že asi nepomůže nic než čas.
Ale jak jste se s tímhle vyrovnávali vy? Já nemůžu jíst, spát… A pořád doufám, že je to můj nejhorší sen, ze kterého se probudím

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1470
21.11.21 22:17

Nebud smutná. Mela krásný život a za hodinu po bolestech. Co by za to někteří těžce nemocní dali.
Dali jste jí všechno a pomohli odejít, co víc si můžeš přát?
Podívej, co je na světě utrpení a vy jste jednomu živému tvorovi udělali ráj na zemi. To tě má těšit. Ano, chce to čas, ale rozhodně by měl být aspon s pocitem, že jste udělali něco pěkného a pomohli při tom, když trpěla. Lidé tuhle možnost většinou nemaji.
Hodně sil. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 22:22

@Bubllenka
Strašně moc děkuji za takový komentář! Za úžasná slova. Nedokázala jsem se nad tím zamyslet z téhle strany. Děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
2386
21.11.21 22:26

Hodně sil, mám taky za sebou smrt svého prvního pejska, byl to nejhorší zážitek v životě, je to rok a půl, strašně mi chybí, už máme dávno nového, máme dva a přesto není den, kdy si nevzpomenu, ale je to určitě lepší, než první dny. V tomhle pomůže čas, ale chybět bude :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
21.11.21 22:27

I my nechali minuly tyden uspat pejska :,( moc to boli, ale vim, ze casem bude lip. Jak pises, urcite mel vas pejsek nadhernej zivot. Delali jste co jste mohli. Sice to byla bolestiva hodina, ale furt „jen“ hodina. Vyplakej se, zapal si za pejska svicku… casem se s tou bolesti vyrovnas. Nejlepsi lek je poridit si dalsiho, az se trochu oklepete :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103260
21.11.21 22:27
@Anonymní píše:
@Bubllenka
Strašně moc děkuji za takový komentář! Za úžasná slova. Nedokázala jsem se nad tím zamyslet z téhle strany. Děkuju!

Vem si co je psů, potažmo zvířat co nemají štěstí na život v dobré rodině, kde je milují, váš pejsek to štěstí mě a byl milovaný a to je nejvíc co jste mu mohli dát :hug: když ho budete mít v srdci, bude s vámi pořád. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
21.11.21 22:29
@Anonymní píše:
@Bubllenka
:* Ať je brzy lépe. Jdi se najíst a chrupkat, sice smutná, ale s dobrým pocitem. :*
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
21.11.21 22:29

Ahoj, já todle prožila s pejskem teď také. Bohužel jsme ho museli dát 8.11.uspat. Moc to bolelo a já hodně probrečela. Nejspíš kvůli tomu jsem i předčasně porodila ve 34+3.
Chce to čas a zase bude lépe. Pejsci se na nás dívají z nebíčka a hlídají nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 22:38

Já vám všem tolik moc děkuji! Poslední dobou je všude tolik nenávisti, že mě hřeje, že je tolik empatickych duši.
Já celkové zvířata miluju a zrovna před týdnem mi kolegyně říkala, že její rodiče asi taky budou muset utratit jejich psa. A já ji říkala, že je to hrozný, že si to vůbec nedokážu představit. A takhle rychle je to tady. Člověka najednou mrzí každá chvilka mimo domov. Já hodně cestují, ale ona byla miláček rodiny, vždycky o ní bylo úžasné postaráno, jinak bych ji tu nikdy nenechala. Ale teď to člověka mrzí i tak.
A vy, co tu píšete, že jste taky přišli o své zvířecí kamarády, taky je mi to líto. Kdyby jim člověk ten život mohl prodloužit. Možná trochu blábolim, ale jsem úplně přecitlivělá, tak se případně omlouvám.
A děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
957
21.11.21 22:40
@Anonymní píše:
Měli jsme pejska, mého prvního. Byla člen rodiny. Uznávám, že byla rozmazlená. Ale měla krásný život.
Bohužel jsme ji dnes museli nechat zaslat. Ze dne na den nám onemocněla. Byl to strašny šok. Věděli jsme, že jednou to přijde. Ale nějak mi nejde se s tím smířit. Nejhorší bylo, že nebylo možné sehnat někoho v okolí, kdo by nám ji uspal. Jeli jsme skoro hodinu k veterináři. Ona cestou strašně rvala bolesti. Škubal se… Já ten nářek pořád slyším. Bojím se, že se z toho zblázním. Vím, že asi nepomůže nic než čas.
Ale jak jste se s tímhle vyrovnávali vy? Já nemůžu jíst, spát… A pořád doufám, že je to můj nejhorší sen, ze kterého se probudím

Píšeš že měla krásný život a o tom to je, poskytli jste ji domov, lásku a byli s ní i v její nejhorší a nejbolestivější chvíli života.

Myslím že je její dušička spokojená a vám vděčná za takový život.

Netrap se, smrt k životu patří a mysli na ní s láskou a na to vše co jste spolu prožili :kytka:

Fenka už je nahoře ve psím nebicku a je jí dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
21.11.21 22:52
@Anonymní píše:

Ze dne na den? A takový křik? Chudinka teda. To je strašný.
Co Vám k tomu řekli na ve terině?
Prasklý žaludeční vřed? My máme taky psy a tři jsou teď staří, ale ze dne na den takové zhoršení?
Nechali jste ji pitvat? Nebo šla do Kadaveru? Kdyžtak dej vědět co to bylo. Nemohla to být otrava návnadou (kumarin?) nebo ten vřed? Takhle náhlé bolesti a úmrtí? To mohla být otrava, nebo měla už jiné problémy se kterými se léčila?.
Je mi to líto. Chudinka no. Musíš se naučit na to moc nemyslet. :hug:
Je mi líto co se stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13903
21.11.21 23:25

Už jsem to zažila několikrát, od dětství. Ke psům jsem vždycky strašně prilnula a jejich odchod byl bolestivý.
Teď si říkám, že mám tři psy a už žádného snad nechci. Zůstanu asi u kočiček, připadají mi zdravější, nevím.
Musím říct, že mě to strašně ničí. Vždycky jsem razila pořídit hned dalšího, aleted nějak nevím.
Jsem zmozena. Nejstarší fenka už je fakt sešla věkem…
Je to těžký moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 23:31

@NikolBrab
Před dvěma lety byla na operaci s nadorama na břiše, ale od ty doby byla dobrá. Bylo jí deset let.
Ona večer před tím akorát zvracela. Já byla v práci. Ale rodiče ji ještě ten večer vzali na veterinu, protože pak prý zvracela krev. Tam napřed mluvili o otravě. Jenže ona si od cizích nic nebrala a takhle nám nic nikde nezralá. Byla na to hrozně opatrná od štěněte. Dali ji kapacku. A ráno byla zase veselá. Jen trochu unavená. Ale ráno jela na kontrolu. Už k naší paní veterinářce. Ta říkala, že teď mezi psama radila nějaká viróza od koček. Že právě zvracení krev. Pak ji dělala testy a zjistila, že nemá vůbec bílé krvinky a říkala, že nechápe, že je tak jakoby v pohodě v porovnání s vysledkama. Dala ji kapacku na doma. A řekla, že tuhle virozu spousta pejsků rozchodil a, že právě nádory žádný nemá. Pořádně nám ji proklepla.
Já přijela ve tři z práce. A to už mi mamka říkala, že je jí zase hůř. Ona ležela na posteli a jak jsem přišla, zvedla hlavicku a zavrtěla. Úplně to vypadalo, že čekala na to, až se s ní přijdu rozloučit. Já si k ní lehla a potom chvilku usnula. A během asi půl hodiny začala strašně rychle dýchat. Dostala křeče do nohou. Už jsme tušili, že je zle. Tak jsme sháněli veterináře. Já prosila do telefonu jednu co bydlí kousek od nás, že se mi pejsek trápí. Nezájem… Asi až po půl hodině jsme sehnali. On měla furt větší a větší škubání a strašně se v leze prohybala dozadu. No a potom cestou v autě v ní začalo chrcet a začala vážně tak hrozně naříkat. To jsem nikdy neslyšela. Přitom se strašně škubala a prohybala se dozadu, strašný. A ten veterinář nám řekl, že podle ztuhlé šíje to podle něj je tetanus. Takže vlastně nevím. Tři veterináři a tři názory.
Nenechali jsme ji pitvat. Pan co nám ji utratil byl už pan v důchodu, kterej podle mě miluje zvířata a jen tak pomáhá pro radost.
Takže začalo to večer před tím. Ale nevypadalo to na konec. Veterinářka i prý říkala, že tím, že zvrací krev se čistí že to je dobře.
Já doufám, že jsme něco nezanedbali. Ale potom už bylo vidět, že ji není pomoci

Nevím, jestli je to srozumitelne. Já sama o tom furt přemýšlím co vlastně se teda stalo…

• Citovat
  • Nahlásit
21.11.21 23:41

Určitě u vás měl hezký život. Pokud měl aspoň nějaký věk je to i když smutné ale v pořádku, jednou by stejně odešel, já letos pochovala 6 letého :,( to bylo moc brzo, ještě pár let by si zasloužil, bylo to v lednu ale bolí to pořád, udělejte nějaký hezký hřebeček, něco tam nasaďte a chodivejte za ním..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54228
21.11.21 23:42
@Anonymní píše:
Já vám všem tolik moc děkuji! Poslední dobou je všude tolik nenávisti, že mě hřeje, že je tolik empatickych duši.
Já celkové zvířata miluju a zrovna před týdnem mi kolegyně říkala, že její rodiče asi taky budou muset utratit jejich psa. A já ji říkala, že je to hrozný, že si to vůbec nedokážu představit. A takhle rychle je to tady. Člověka najednou mrzí každá chvilka mimo domov. Já hodně cestují, ale ona byla miláček rodiny, vždycky o ní bylo úžasné postaráno, jinak bych ji tu nikdy nenechala. Ale teď to člověka mrzí i tak.
A vy, co tu píšete, že jste taky přišli o své zvířecí kamarády, taky je mi to líto. Kdyby jim člověk ten život mohl prodloužit. Možná trochu blábolim, ale jsem úplně přecitlivělá, tak se případně omlouvám.
A děkuji :srdce:

Je to těžké, ale pes prostě nežije tak dlouho jako člověk. Máme velkou výhodu že ten konec jim mžeme ukončit at netrpí. Já zjistila že s to lépe snáší když doma není jen jeden pes. Pomůže jen čas a až se budeš na to cítit tak další pes. Ty konce jsou hrozné, ale bez psa tak nějak žít nedokážu. Naše nejstarší ač jí je jen 5 let je na tom špatně :?, manžel si asi myslí že tady bude dalších 10 let. Já prostě vidím že zdravotně nic moc, ale zatím se drží tak uvidíme. Rozhodně nejsem pro udržování při životě za každou cenu :jazyk: To by bylo moc sobecké…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat