Ztráta důvěry, manžel mi lže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.17 22:09
Ztráta důvěry, manžel mi lže

Zdravím všechny a prosím o váš názor. Píšu anonymně, jelikož jsou to pro mě citlivé informace. Můj muž je podnikatel, má ještě s jedním společníkem firmu, která mu vydělává cca 100 000,– (ale cca 30 000,– splácí podnikatelský úvěr),ještě tě k tomu pracuje jako externí konzultant, kde si vydělá 20 000,–. Pracuje velmi nepravidelně, spíš nárazově, někdy i o víkendu nebo večer, jindy má zase volno přes den a když není v práci, tak jde běhat nebo s kolegou na pivo. Nedávno přišel s tím, že mu kamarád, který má eshop nabídl, aby s ním otevřel další v zahraničí. Dlouho jsme se o tom radili doma, nejdřív, že to zkusíme ale pak jsem se oba shodli, že je to časově neúnosné a vůbec by nebyl se mnou a s dětmi (šest let a rok a půl). Včera jsem úplnou náhodou zjistila, že na tom eshopu už několik měsíců pracuje a když mi tvrdí, že je ve svojí firmě, tak zařizuje něco okolo toho obchodu. Všichni okolo to vědí (naši kamarádi, jeho rodiče) jen já to netuším. Prostě mě nenapadlo pátrat, jestli je skutečně, tam kde řekl. Já to beru jako fakt celkem podraz, že mi dělá něco takhle za zády a navíc si myslím, že to opravdu nepotřebujeme. Peněz máme dost a já bych si mnohem víc přála, kdyby byl někdy doma. Od včera s ním nějak nemůžu mluvit, vůbec nevím, co si o tom mám myslet.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 6987 příspěvků 03.10.17 22:16

A on vám nevěří v tom, že nebudete vyšilovat, když s vámi bude mluvit narovinu. Jste si docela kvit.

Evidentně jste jste se neshodli, ale nejspíš chtěl mít pokoj a tak vám odsouhlasil to co jste říkala a zařídil se po svém.

Potřebujete najít takový způsob jak spolu mluvit, abyste oba rozuměli potřebám toho druhého a hledali způsob, jak je naplnit.

Evidentně mu nejde o peníze, ale o to, že to pro něj bylo zajímavé. Takže pokud jen budete vyčítat a naléhat, tak jaksi po něm chcete aby se přizpůlsobil vám a vašim potřebám. Bez toho, aby měl šanci naplnit svoje potřeby, tak by to vedlo jen k dlouhodobé frustraci.

Kristyna_ww
Kecalka 285 příspěvků 03.10.17 22:17

Myslím, že reaguješ trochu přehnaně. Není to nic, o čem bys nevěděla a jako podnikatel si může sám rozhodovat do čeho investuje peníze a čas. Až se eshop spustí - pokud nebude vyloženě odesílat balíky a řešit zákazníky není žádný žrout času.

jdukolem
Hvězda diskuse 49243 příspěvků 03.10.17 22:22

A jak bys reagovala, kdyby ti řekl - hele vím, že jsme se o tom bavili, ale mě přesto láká do toho kšeftu jít, čili ti oznamuju, že do toho jdu…to je totiž to oč tu běží
buď ti to neřekl, protože nechtěl mít s tebou nepříjemnost a nebo proto, že dohoda nebyla dohoda ale spíš ustoupil a rozleželo se mu to no a nebo tvůj hlas bere jako poradní, ale rozhoduje se sám co se týká práce…

BloomingGorgeous
Závislačka 2894 příspěvků 03.10.17 22:22

Tak ja chapu Tve rozhorceni. Chces, aby byl vic s vami a na necem jste se domluvili. Kdyz pak dela opak a jsi jedina, kdo to nevi, tak je - aspon podle me - jasny, ze Te to zarazi. Od toho jste partneri, abyste veci resili spolu a vedeli, co ten druhy dela. Zkus si s nim promluvit a nic mu nevycitat. Taky podnikam a obcas si beru prace vic, nez by si manzel pral, ale rikam mu to a nijak mi to nevycita.

Příspěvek upraven 03.10.17 v 22:25

GabinkaCh
Závislačka 3606 příspěvků 03.10.17 22:25

No hlavně, že nemá milenku, to by byl větší průšvih :mrgreen:

Ice79
Závislačka 2663 příspěvků 03.10.17 22:26
@Ou píše:
A on vám nevěří v tom, že nebudete vyšilovat, když s vámi bude mluvit narovinu. Jste si docela kvit.

Evidentně jste jste se neshodli, ale nejspíš chtěl mít pokoj a tak vám odsouhlasil to co jste říkala a zařídil se po svém.

Potřebujete najít takový způsob jak spolu mluvit, abyste oba rozuměli potřebám toho druhého a hledali způsob, jak je naplnit.

Evidentně mu nejde o peníze, ale o to, že to pro něj bylo zajímavé. Takže pokud jen budete vyčítat a naléhat, tak jaksi po něm chcete aby se přizpůlsobil vám a vašim potřebám. Bez toho, aby měl šanci naplnit svoje potřeby, tak by to vedlo jen k dlouhodobé frustraci.

No, každopádně se oba na něčem domluvili a on to porušil. Takže bych vinu neházela na ni. Je to podraz. On jí to mohl říct na rovinu, pokud to cítil jinak.

Malaga
Nadpozemská drbna 25570 příspěvků 03.10.17 22:26

A proč myslíš, že těch peněz máte dost?…to tak nemusí být napořád…
a všichni kromě tebe o tom vědí nejspíš proto, aby měl klid…(zřejmě je to pro něj důležitější než mlžit…)

Ou
Kelišová 6987 příspěvků 03.10.17 22:35

@Ice79 pravděpodobně snažil a prostě byl utlučen komunikačním stylem zakladatelky?

To že jedna strana má pocit že se dohodli a druhá strana ne se stává.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 03.10.17 22:48
@BloomingGorgeous píše:
Tak ja chapu Tve rozhorceni. Chces, aby byl vic s vami a na necem jste se domluvili. Od toho jste partneri, abyste veci resili spolu a vedeli, co ten druhy dela.

Partneři jsou ale taky od toho, aby se vzájemně podporovali… :roll:
Argument „chci aby byl s námi“ chápu, ale co když on prostě chce něco jiného? :nevim: Taky se věnuju své „koníčkopráci“ devět, deset hodin denně a kdyby za mnou chlap přišel a řekl „vykašli se na to a seď s námi v obýváku“… mám být upřímná? Nepřistoupila bych na to… Pro mě by to bylo takové omezení v mých snech a mém sebenaplnění, že jakákoliv rozhodnutí „protistrany“, co teď bude „náš společný cíl“ nebo „kdy už máme dost“, bych fakt nevítala s nadšením a úsměvem…
Jo, partnerství je o tom, že jsou dva, a ne jeden, a musí se dělat kompromisy. Ale já zas nikdy nechápala, proč musí v partnerství umírat sny a potřeby…

Jasně že je trouba, že ti to neřekl, ale jako ostatní, asi bych se ptala proč. Primárně než ho sjet, že tě zradil a ztráta důvěry a kdesi cosi. On ji v tebe fakt asi nemá taky… :nevim:

Anka1313
Závislačka 3081 příspěvků 03.10.17 22:58
@Ou píše:
@Ice79 pravděpodobně snažil a prostě byl utlučen komunikačním stylem zakladatelky?To že jedna strana má pocit že se dohodli a druhá strana ne se stává.

Nejsi trochu předpojatá/ý? Zakladatelka píše, že se dlouze radili a OBA se shodli, že by to bylo časově neúnosné. Myslím, že domluvu porušil on a zakladatelka je oprávněně rozhořčená.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.17 23:14

Zakladatelka: Nejprve jsme se oba dlouho (měsíc)radili, jestli do toho půjdeme. V plánu bylo, abych mu časem, až bude mladší syn větší, taky pomáhala. On začal podnikat nějaké kroky (zjišťoval co bude potřeba, začal něco překládat) a asi po třech měsících přišel ON SÁM s tím, že je to časově neúnosné a že mu řekne, že končí. Že si na to nevěří a podobně. Tak jsem mu řekla, že jsem jedině ráda a považovala to za ukončené. Jen mi bylo divné, že se ten kamarád nenaštval, jak jsem předpokládala. A teď u vím proč…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.17 23:17

@GabinkaCh zakladatelka: tos napsala hezky…jenže jak já teď můžu vědět, že jí třeba fakt nemá? Když mi několik týdnů říká, že je někde a pak je někde úplně jinde. Pro mě je to fakt velká zkouška důvěry.

jdukolem
Hvězda diskuse 49243 příspěvků 03.10.17 23:23
@Anonymní píše:
Zakladatelka: Nejprve jsme se oba dlouho (měsíc)radili, jestli do toho půjdeme. V plánu bylo, abych mu časem, až bude mladší syn větší, taky pomáhala. On začal podnikat nějaké kroky (zjišťoval co bude potřeba, začal něco překládat) a asi po třech měsících přišel ON SÁM s tím, že je to časově neúnosné a že mu řekne, že končí. Že si na to nevěří a podobně. Tak jsem mu řekla, že jsem jedině ráda a považovala to za ukončené. Jen mi bylo divné, že se ten kamarád nenaštval, jak jsem předpokládala. A teď u vím proč…

no a co ti na to řekl, když jsi mu řekla že to víš a že ti to vadí.. že to ví všichni jen ty ne

Michelle_M
Závislačka 2519 příspěvků 03.10.17 23:25

Proč ti o tom neřekl, tušil, že budeš nepříjemná? Moc to nechápu, píšeš, žes na to přišla náhodou, čili asi dokáže svůj čas dělit mezi svoje pracovní projekty, aniž by byl z domu častěji, než bylo dřív obyklé? To by mě na tom asi zajímalo nejvíc, proč to tajil, když vlastně zas tak o moc nejde :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama