Ztráta hlasivek, bolest v krku

Anonymní
1.8.19 22:27

Ztrata hlasivek, bolest v krku

Ahoj :mavam:, za 6 dni jedeme s pritelem na tydenni dovolenou, vse uz zaplaceno a vyrizeno.
Ale 2 dny zpatky me chytla bolest v krku (po koupani ve venkovnim bazenu), tak jsem to vylezela, jenze jsem musela vcera nutne na jeden pohovor a vecer jsem uplne ztratila hlas, v krku me boli s chraptim.
Chtela jsem se zeptat, jakekoliv babske rady, co opravdu pomahaji, ted budu cely vikend lezet a zkusim opravdu cokoliv! :oops:
( mam cucaci pastilky septofort a jox, ktery si strikam do krku a caje piju milionkrat denne).
Dekuji Vam. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8635
1.8.19 22:32

Cucat pantenol a homeopatika „Homeovox“, také vincentka na pití. hlavně hlasový klid a nešeptat. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15491
1.8.19 22:34

Běž na ORL, matka to měla, myslela, že dostane kalciovou injekci, dostala antibiotika, protože to byl zánět hlasivek, jestli nemáš hlas, tak hlavně nemluvit
jox a to ostatní ti ty hlasivky ještě víc podráždí, to je dobré na mandle, ale ne na hlasivky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6399
1.8.19 22:35

Tak opravdu nemluv, to je nejdůležitější. Plus mi na to v práci dal doktor Aescin a musím říct, že mi to dost pomáhalo, je volně prodejný, tak si ho naordinuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15491
1.8.19 22:40
@jaaaanina píše:
Cucat pantenol a homeopatika „Homeovox“, také vincentka na pití. hlavně hlasový klid a nešeptat. ;)

ano panthenol a vincentku také mamce na ORL doporučili, hlavně ten hlasový klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
13935
1.8.19 22:49

Zajdi si zítra k lékaři - minámálně pantenol a kalcium se hodí, plus posoudit jeslti už to není na ATB. Když je začneš brát zítra, tak na dovolenou už budeš v cajku.

A opravdu nemluv. Šeptání je ještě horší, než mluvení.

Priessnitzovým obkladem nic nezkazíš a homeopatiky jsou cukříky, nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19991
1.8.19 23:28

ATB jsem na to nikdy nemela, mam to tak jednou za rok dva, bohuzel. Aescin, pantenol a hlasovy klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
2.8.19 06:49

Také se léčíme aescinem jak já tak děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
2.8.19 07:30

Pomáhá mi zabal na krk, Panthenol, Vincentka. To je když jen nemůžu mluvit. Když už vykaslavam povlaky z hlasivek, tak jsem dostala 2× atb. S temi to bylo rychlejší, ale jsou to atb…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
8.11.19 16:46

Holky uz tyden nemuzu mluvit, trochu kasel jinak nic, zadna bolest. Piju caj, cucam pastilky a kloktaˇ vincentku a nic. Bohuzel s malym ditetem a V praci hlas nedokazu setrit:) Myslite ze to bude na atb?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
8.11.19 16:50
@Peony1 píše:
Holky uz tyden nemuzu mluvit, trochu kasel jinak nic, zadna bolest. Piju caj, cucam pastilky a kloktaˇ vincentku a nic. Bohuzel s malym ditetem a V praci hlas nedokazu setrit:) Myslite ze to bude na atb?

Hmm, já šla v úterý s tím samým, ale místo kašle mám spojivky, a dobirám antibiotika :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
13935
8.11.19 18:03
@Peony1 píše:
Holky uz tyden nemuzu mluvit, trochu kasel jinak nic, zadna bolest. Piju caj, cucam pastilky a kloktaˇ vincentku a nic. Bohuzel s malym ditetem a V praci hlas nedokazu setrit:) Myslite ze to bude na atb?

O víkendu prostě nemluv, dělej si priessnitzovy obklady na krk, zůsťaň doma a pokud to v pondělí nepřejde, tak si holt zajdi za lékařem pro neschopenku a léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
8.11.19 18:47

Zkousela jste vincentku pastylky? To mi vzdycky pomahalo nejvic a hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
8.11.19 21:43

Trpím na to také, celkem často. Z ORL mi vždy poradili Aescin, cucací Panthenol, Vincentku popíjet vlažnou a moc fajn jsou pastilky s islandským lišejnikem. Ale ATB už jsem na to měla také. Proto na to ORL raději vždycky jdu, hlas mě živí. Obstřiky hlasivek také přináší
úlevu, ale tak na den. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama