Ztráta kamarádky v těhotenství

Anonymní
7.9.21 16:41

Ztráta kamarádky v těhotenství

Je mi 25 a s přítelem čekáme první miminko. Je dřív, než jsme plánovali, ale máme radost a moc se těšíme. Už od školky mám kamarádku, se kterou jsme si byly opravdu blízké, vídáme se a jsme v kontaktu. Ona ted dokončila VŠ a nastoupila do práce, je bez partnera a vlastně ani nikdy s nikým nechodila, což poslední dobou opravdu řeší a je vidět, že jí to už vadí, založila si i seznamku atd. Už dřív, když já byla ve vztahu a ona ne, viděla jsem často, že má poznámky, že na ní nemám čas a že mám jíný zájmy a tak, snažila jsem se to přehlížet, ale přišlo mi to při nejmenším nevhodné…Od té doby, co jsem s nynějším partnerem se tvářila, jak mi to přeje, že taky doufá, že jí to brzo potká a tak…Ale od té doby, co jsem těhotná, tak je na ní vidět, že vyloženě žárlí nebo, jak to říct, že jí to prostě štve. Chápu, že nechce být sama a chápu, že jsme ted každá v jiné životní etapě, protože ona resi nove zamestnání a nějaký mimina jí ted nezajímají a já v 8 mesici proste resim veci pro miminko a vse okolo toho. Když se vidíme, snažím se bavit se o všem možném, ptám se na její práci, na kolegy a tak, protože mi příjde, že je snad normální kamarádku vyslechnout a zajímat se, jak se má, co je u ní nového atd. Ona se mě nezaptá, jak se mám, jak mi je nebo tak, přijde mi, že moje starosti a zařízovani veci pro mimčo v podstate zesmesnuje, že se vsim nadelam..napriklad prvni 4 mesice jsem opravdu prozvracela a bylo mi silene, kdyz jsem kvuli tomu zrusila treba kafe, na kterem jsme byly domluvene, tak se to neobeslo bez nejake poznamky, jakože, co delam, že snad nejsem nemocna :roll:. Nevím, jestli jde pochopit, co tim vsim chci rict, ale je mi vlastne lito jeji chovani a prijde mi na hlavu takhle se chovat…nemate nekterá podobnou zkusenost, prosim? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11098
7.9.21 16:48

Mám, bohužel, nejlepší kamarádku, o kterou jsem se mohla 10 let opřít, říct jí vše a obráceně, jsem díky svému prvnímu těhotenství ztratila. Jsou to skoro čtyři roky a pořád to strašně bolí. Možná proto, že mi nikdy nevysvětlila důvod, zaobalila to prostě do jiného pozlátka. Nic s tím neuděláš, jste prostě každá v jiné životní etapě, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
7.9.21 16:53

Ona to pochopí, až bude mít sama dítě. Ono holka co nikdy těhotná nebyla nepochopí, že ti může tak zle, že nejsi ani schopna chodit apod. Ale jinak je normální, že se v téhle etapě přátelství rozpadá, já si udržela jen kamarádky, co mají dítě plus mínus stejně jako já, ty co ještě nemají žádné už ani nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
7.9.21 17:07

My jsme tedy s tehotnymi kamaradkami meli plno temat k hovoru, nejen jeji tehotenstvi. Byly dostatacne empaticke, ze tehotenske veci resily s detnymi kamoskami a ne se mnou.
Ja se samozrejme zeptala i na tehotenstvi, ale ze bysme cely vecer prokecali o detech tak to ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
7.9.21 17:27

Já takovou zkušenost naštěstí nemám. Podle mě, pokud má přátelství přetrvat, tak různé životní etapy v tom nic nezmění. My jsme čtyři kamarádky od základky a střední. Jedna má děti 10 a 5. Jedna má dvojčata 3,5r, já mám syna lehce přes rok a půl, poslední děti nemá vůbec. Věkový rozdíl mezi dětmi celkem docela velký, 10 a 3,5 nebo 1,5r, to opravdu není v podobný čas. Ale nikdy nikoho nenapadlo přerušit kontakt. Hodně udělalo, že těhotný se chovaly dál stejně, o dětech padlo pár slov občas, prostě z toho nedělaly středobod světa a toho času netěhotným to bylo úplně putna, takže nikomu nic nezazlívaly a nezáviděly. Podle mě, když chtěj všechny strany (a není tam třeba nějaké trauma té bezdětné, že už je pozdě, potraty, IVF, prostě jizvy, které fakt zůstanou a špatně se překonávají - i když i to u nás v té partičce bylo také různé s těmi cestami k těhotenství), jde udržet přátelství i přes mnohem větší překážky… :nevim: Když ne, tak to nenazývám přátelstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
7.9.21 17:53

Mně bezdětní kamarádi a kamarádky zůstali, přestože mám dvě děti. Na řešení těhotenskejch a dětskejch trablí mám emimino a kámošky s dětma. S těma bezdětnýma ráda řeším cokoliv jinýho. Na druhou stranu moji kamarádi celkem bez výjimky chápou, že jsem-li x měsíců vyblitá z podoby, blbý řeči mě nenadchnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
7.9.21 19:39

Stává se to, podle mě hlavně u mladých holek, kdy většina vrstevníků ještě děti nemá a ani je neplánuje.
Já otěhotněla ve 20 a ano, o některé kamarádky jsem časem přišla. Ne kvůli těhotenství nebo ze bych s nima pak řešila jen mimino a pleny, ale proste ten životní styl a zájmy se tak lišily, ze už to neslo udržet.
Kdo za to stojí, ten ve tvým životě zůstane. Je možný ze se kamarádka časem vzpamatuje a přátelství obnovíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat