Ztráta kamarádů po odkladu

Anonymní
7.4.21 12:15

Ztráta kamarádů po odkladu

Ztráta kamarádů po odkladu. Komu se to taky stalo, jak to děti nesly? Pripravovali jste je na to, že budou v novém kolektivu samy?
Syn dostal loni odklad, všichni kamarádi šli do školky a on jediný zůstal s odkladem. Ve školce zapadl a našel si nové kamarády. Letos je taková situace jaká je a z 8 předškoláků má 6 odklad. Do školy jde syn a jedna holčička a není ani jisté, že budou spolu ve třídě.
Jak se vaše děti srovnaly s tím, že šly do úplně nového kolektivu a se ztrátou kamarádů?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
825
7.4.21 12:23

Nijak…dcera šla do úplně nové školy kde neznala nikoho ze školky, protože chodila jinam. Kamarády si našla po pár týdnech a to jak kluky tak holky ( a to se ty děti znalý ze školky a jen má dcera byla nová). Je neprůbojna, vcelku introvert a v pohodě. Jsou to děti, ony si ty kamarády najdou v kolektivu. To jen my dospělí to prožívame víc za ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
7.4.21 12:29

Já bych to vůbec neřešila, děti nešly do školy, kde byla školka. Náhodou má jeden ve třídě spolužáka ze školky, ale stejně si našel nové kamarády. Je to úplně jedno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20792
7.4.21 12:30

Já myslím ze ve větších městech je tohle úplně normlani :nevim: u nás je predkolaku asi 10 v cele školce a škol je tu hned několik, takže necekam, ze by syn šel se všemi kamarády do třídy, budu rada, když tam bude znát jednoho, ale jemu je to celkove jedno, umí si najít kamarády rychle. To ještě plánujeme stěhování, takže je možné ze třeba do druhé třídy nastoupí zas na úplně jinou školu. Děti jsou celkove celkem přizpůsobivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5315
7.4.21 12:39

Nijak bych to neřešila. Píšeš, že nové kamarády si našel, tak si je najde i ve škole. Navíc nikde není psáno, že zůstanou spolu. Od dcery šlo 6 děti na stejnou školu a jí jedinou vypreparovali do vedlejší třídy a jsem za to ráda. Vůbec jsem neřešila. Je logické, že vznikají nové sociální vazby. Navíc to posiluje právě to socialno a umět se včlenit do kolektivu. Vůbec nevíš co vám ještě život přinese. Dcera to zažije možná znova, pokud se dostane na víceletý gympl.

Nechej prostě některé skutečnosti svému osudu. Někdy je to lepší. Dcera má například od první třídy mnohem větší štěstí na učitelky. Co se děje ve vedlejší třídě je katastrofa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
7.4.21 12:44

My se stěhujeme, takže syn půjde do první třídy do kompletně nového prostředí. On se těší. Bude mít spoustu nových kamarádů a ty staré ztratit nemusí. Tedy ne hned. Dokud budou chtít, můžou se vídat, máme už teď domluveny nějaký systém kontaktu, ale předpokládám, že jim to dlouho nevydrží, všichni si ve škole najdou kamarády nové. Já jsem šla do školy s několika dětmi ze školky a nakonec nikdo z nich nepatřil mezi mé kamarády, vytvořily se tam úplně jiné skupinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4360
7.4.21 12:52

Neřeš to, prostě to neovlivníš a on dle toho co píšeš nemá s navázáním kamarádství problém. Tak na něj hlavně nepřenášej své obavy..
Naše holky měly taky odklad, ale z jejich školky jich to měla asi půlka dětí.. ve třídě se nakonec sešlo ze školkové třídy celkem 5 dětí (2 kluci a 3 holky), ale mohu tě ujistit, že se ve třídě prostě „rozptýlily“ a kamarádí se napříč třídou bez ohledu na to, kdo s kým chodil do školky.. takže klid.. on si s tím poradí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25034
7.4.21 12:52

Dcera zažila odchod kamarádky ve školce. První rok, byly holky jen spolu - pak se odstěhovala. Chvilku o ní mluvila a pak si našla nové kamarádky. Věřím, že takto to bude i ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
7.4.21 12:58

Neřešila bych to. Můj syn zase jako jediný ze třídy odklad neměl (je srpnový a školka rozdělená dle věku, takže většina spolužáků byla jarní, letní nebo až podzimní) a v pohodě si našel nové kamarády ve škole. A to fakt není sociálně zdatný, spíš naopak :mrgreen: Ve škole dokonce paní učitelky trvaly na rozsazení školkových spolužáků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12744
7.4.21 12:59

Moje dítě zas bylo ve školce ve smíšené třídě, takže jich šlo do školy jen 6. Takže nakonec je ve škole ve třídě, kde nikoho neznal. Blbý je, že kluků je tam strašně málo a nějak se zatím neskamarádili, tak snad časem. Zatím se kamarádí s pár holkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 13:00

@Lucy75 právě má s navázáním kontaktů a kamarádství velké problémy. V září děti odmítal. Brečel, nechtěl chodit do MŠ.
O kamarádech, co šli do školy mluví dodnes a to je už vlastně rok neviděl.

• Citovat
  • Nahlásit
5317
7.4.21 13:00

Vůbec se tím netrap, v tomto věku nejsou vazby nijak silné. Můj syn taky zůstal jediný a kamarády si našel. :palec: Já šla na základku jen s jednou holkou z MŠ a kamarádky jsme nebyly ani v MŠ ani na ZŠ. Našla jsem si jiné. Je to úplně normální. Tohle řešíme jen my, rodiče. Děti jsou v pohodě ;) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5317
7.4.21 13:03
@Anonymní píše:
@Lucy75 právě má s navázáním kontaktů a kamarádství velké problémy. V září děti odmítal. Brečel, nechtěl chodit do MŠ.
O kamarádech, co šli do školy mluví dodnes a to je už vlastně rok neviděl.
Řekla bych, že tohle zveličuješ. Můj taky někdy brečí, ale ne, že se bojí MŠ a kolektivu, ale že chce pohodičku doma. :mrgreen: A taky si sem tam vzpomene, ale že by tesknil denně, to sotva. :?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 13:35

@mau-mau nechtěl chodit do školky, protože ho tam nikdo nemá rád, nemá tam kamarády, děti se mu posmívají… Posmívání jsme řesili opakovaně. Nebylo to kvůli odkladu.
Rovnali jsme to víc jak měsíc.
Je citlivka a konzerva. Změny bere velice špatně.
Kluci už si na něj ani nevzpomenou, ale on na ně ano.
Po loňské zkušenosti mě to pravě už napadlo. Loni jsem nečekala, že to bude problém.

• Citovat
  • Nahlásit
6944
7.4.21 13:39

Nijak, takhle malé děti se rychle skamarádí a na taková ta přátelství na život a na smrt se v tomhle věku ještě nehraje. Ale chápu, že se bojíš. Dcera šla do 1. třídy úplně sama, všechny děti, co znala, byly v ostatních třídách. Holčička, se kterou měla původně jít, se ze dne na den o prázdninách odstěhovala. :roll: Taky jsem měla nervy. Na třídních schůzkách pro budoucí prvňáčky mi tenkrát ředitelka řekla:,,No jo, Terezka, tu já si pamatuju, ta mi tady jako jediný dítě zůstalo samo bez kamarádů ze školky." 8o Myslela jsem, že mě klepne. Dcera se pak skamarádila hned. Opravdu žádný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat