Ztráta laska k prvnímu dítěti po porodu

Anonymní
29.3.21 08:18

Ztráta laska k prvnímu dítěti po porodu

Zdravím. Před týdnem se mi narodilo druhé dítě. Po příchodu z porodnice mám pocit, ze nic necítím k prvnímu dítěti. Synovi jsou dva roky. Jako kdyby se všechna laska presmerovala k druhému dítěti. Dceři. Prosím, řeknete, ze je to jen vlivem sestinedeli a rozbourenymi hormony. Vrátí se mi laska k prvnímu synovi? Před porodem jsem ho milovala víc, než svůj život. Tak kam se k sakra ta laska za 4 dny vytratila? :( :( :( :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29.3.21 08:23

Nemám ještě ani první, ale toto je určitě normální. Už jsem to slyšela několikrát a v okolí i vícekrát viděla, vždy se to srovnalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
29.3.21 08:31

Nemyslím, že zmizela láska, jen je tvoje pozornost momentálně přesměrovaná k potomkovi, který ji víc potřebuje. Je to zcela přirozené a za chvíli se to srovná. Zapoj prcka do péče o miminko, ať ho třeba po koupání namaže nebo podává plenky. Až uvidíš jejich interakci, zaručeně roztaješ :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1645
29.3.21 08:32

Nikam. Jsi teď rozházená a přírodou zacílená na novorozeně. Čekala bych, že tenhle pocit zmizí, jen co trochu zregeneruješ síly… Pomáhá ti někdo?

Myslím, že už samotný dotaz a starost o syna svědčí o tom, že ho ve skutečnosti dál miluješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
798
29.3.21 08:34

Neboj, srovná se to. Mela jsem to podobne, kolikrat jsem i starsi okrikla za neco, co by mi jindy bylo uplne jedno. Soustředila jsem se na to, brala si ji na pomazleni a hraní, když mimino spalo nebo ho hlídal tatinek, aby vedela, ze mama je tam porad pro ni a za par dni se to srovnalo a zas bylo dobre. Hlavně se starsimu diteti fakt venuj, i kdyz se ti třeba tak uplne nechce. Musi vedet, ze jeho maminka je porad jeho a nevymenila ho za miminko.
Drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
29.3.21 08:51

Neboj láska určitě nezmizela. Prostě jsi se teď upnula k miminku, které tě teď víc potřebuje. Měla jsem to také tak. Přešlo to během pár týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
29.3.21 08:57

U mne nemůžu říct, že bych měla pocit, že se láska vytratila, ale odcházela jsem do porodnice od miminka a do porodnice přišel na návštěvu velký kluk. Kluci jsou od sebe rok a půl a najednou jsem toho staršího vnímala úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
29.3.21 08:58

Po sestinedeli se to srovná, vydrž a samozřejmě sezkousej věnovat i tomu staršímu, i když se ti zrovna moc nechce. Já třeba měla pocit, ze me starší strasne štve, i když objektivně vzato byl naopak neskutečně hodnej :oops: což jsem si i uvědomovala a snažila se to překonat. Ale ano, je to normální a dělají to hormony :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.3.21 18:09
@magratka píše:
U mne nemůžu říct, že bych měla pocit, že se láska vytratila, ale odcházela jsem do porodnice od miminka a do porodnice přišel na návštěvu velký kluk. Kluci jsou od sebe rok a půl a najednou jsem toho staršího vnímala úplně jinak.

Tak to mám taky tak. Odchazela jsem od většího miminka a najednou zjistila, ze doma na mě čeká obří kluk..:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18133
30.3.21 09:25
@magratka píše:
U mne nemůžu říct, že bych měla pocit, že se láska vytratila, ale odcházela jsem do porodnice od miminka a do porodnice přišel na návštěvu velký kluk. Kluci jsou od sebe rok a půl a najednou jsem toho staršího vnímala úplně jinak.

Měla jsem to stejně, chvilkama jsem byla jakoby „naštvaná“, že je najednou strašně velkej a těžkej, že mám problém ho vůbec uzvednout a dát do postýlky.. Že během pár dnů strašně vyrostl a ztěžkl a není malé miminko jak předtím.
Ale přešlo to a srovnalo se to :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat