Ztráta mateřskeho mléka po horečkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 21:33
Ztráta mateřskeho mléka po horečkách

Ahoj moc bych potřebovala poradit teď jsem prodělala chřipky horečky 39,8 nyní už horečky ustoupili ale zjistila jsem že asi se mi přestalo vytvářet mléko doktor řek že o něj nejspíš přijdu máte stím někdo zkušenost? Malá je furt přistátá a nestačí jí to :/ jsem z toho hodně zoufalá :(

Reakce:
terien
Extra třída :D 11729 příspěvků 20.06.19 21:34

Tak jí dej um, přece ji nenecháš vyhladovět :zed:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 20.06.19 21:36

Mně se přestalo dělat po horečkách při zánětu. Dala jsem hned umělé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 21:37

@terien To samozdřejmě udělám hned zítra navštívíme poradnu ale zajmalo by me jestli se to mléko nemůže zase začít tvořit nebo jestli je definitivní konec :/

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 1 inzerát 20.06.19 21:38

Jako jo, děje se to, ale určitě jde laktace i znovu rozjet. Jak je mimčo staré? Můžeš třeba při kojení dokrmovat cevkou po prsu - tím bude malá sát a poteče jí UM, aniž by poznala flašku :palec: zkus kontaktovat nějakou laktační poradkyni, pokud účes ještě kojit. Pokud už nechceš, dej UM a máš hotovo :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 21:38

@Čičorečka ono teče ale vážně jen po kapičkách vždycky teklo skoro až proudem a teď jen kapičky také jste to tak měla?

petule9
Echt Kelišová 7597 příspěvků 20.06.19 21:39

Také se mi přestalo dělat mléko po střevní chřipce. Pár dní jsem dokrmovala, ale postupně se to vrátilo do normálu. Hlavně malou hodně přikládej a určitě se zase rozkojíte :*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 21:40

@Bídžej Malé jsou 3 měsíce a kojit rozhodně chci děkuji za radu :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 21:40

@petule9 to doufám děkuji za útěchu :pray_tone2: :pray_tone2:

petule9
Echt Kelišová 7597 příspěvků 20.06.19 21:41

Dokrmovala jsem tedy stříkačkou, myslím, pokud chceš dál kojit, ta flaška není dobrá. A jak tu někdo psal, pokud potřebuješ radu, kontaktuj nějakou laktační poradkyni.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 20.06.19 21:57
@Anonymní píše:
@Čičorečka ono teče ale vážně jen po kapičkách vždycky teklo skoro až proudem a teď jen kapičky také jste to tak měla?

No já vzhledem k nedonošenému synovi odstříkávala pomocí odsávačky. Takže jsem moc dobře věděla, že před zánětem jsem z jednoho prsu za pět minut odstříkala třeba 80ml, kdežto po zánětu a horečkách jsem za půl hodiny horko těžko dostala dohromady z obou prsů 10ml. Tím to pro mě bylo vyřešený, nechtěla jsem nás oba trápit. Dostala jsem léky na úplné zastavení laktace a jsme na UM. A ano, teklo mi to pak sotva po kapičkách.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 22:00

@Čičorečka zkusilm to taky zítra odstříkat a zvidím děkuji za radu :pray_tone2:

Jana206
Nadpozemská drbna 27814 příspěvků 20.06.19 22:10

Co nejvíc pít, malou co nejvíc přikládat..Taky jsem vždy kolem tří měsíců po porodu chytla parádní chřipajznu s horečkami a zimnicemi, jinak na horečky netrpím. Taky jsem se cítila vysátá. Měla jsem dítě pořád u sebe a pila. Možná by nebylo od věci půjčit si kojeneckou váhu, abys věděla, kolik doopravdy vypije.
Hlavní je věřit si, věřit své schopnosti kojit a tomu, že se tělo dá zase do pořádku a bude produkovat mléko. Lahvičku určitě ne.
Nejlíp nějakou dobu odpočívat, starat se hlavně o sebe a miminko, jak v šestinedělí.
Držím pěsti :kytka:

Váš příspěvek
Reklama