Ztrata mleka? Prosim poradte, uz jsem zoufala.

13.11.18 16:16

Ztrata mleka? Prosim poradte, uz jsem zoufala.

Zdravim, pred par dny jsem zjistola, ze se mi v levem prsu tvori mene mleka. Do te doby jsem kojila vzdy jen z jednoho. Ted, kdyz kojim z leveho, musim dokojit i z praveho (jen v noci to staci). Dnes jsem dala synovi (2 mesice) z leveho, pak z praveho. Pak byl hrozne neklidny, nakonec plakal. Nic nezabiralo, tak jsem zkusila prilozit. Chvili sal, pak se odtrhl, ale zkousel se znovu prisat. Kdyz to vzdal a ja ho dala pryc, brecel. Pak se znovu prisal, znovu odtrhl a takto nekolikrat. Polykani jsem neslysela. Je mozne, ze to delal proto, ze mel hlad, ale prso uz bylo prazdne? Jak to poznam? Pri zmacknuti mi zadne mleko uz neteklo. Mohu mačkat treba spatne? Uz jsem opravdu zoufala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

12855
13.11.18 16:40

No v první řadě se dej do pohody a přestaň se pozorovat. Že miminko někdy pije jen z jednoho a nebo naopak z obou, je naprosto normální.
A to, že se odtahoval, může být třeba tím, že ho trápily prdíky. A pokud jsi ho nedala odrihnout, pak prostě měl dost a tlačilo ho mléko..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.18 16:52

@P4ja Odrihnout jsem dala, dvakrat. A ten neklid a plac se dostavil cca 50 minut po krmeni. Kdyz nic nepomahalo, prilozila jsem a on se jen dokolecka prisaval a odsaval a brecel. Pak byl prisaty asi 3 minuty, polykani jsem neslysela, pak se najednou pustil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
898
13.11.18 17:07

Malej mi taky poslední dobou odmítá pravé prso..a to tam mlíko mám, ale asi pomaleji teče než to levé prso. Ale v noci když se vzbudí je mu jedno které mu dám do puse☺️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12855
13.11.18 17:24

@MaryJackie Jj, klidně to můžou být prdíky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.18 17:56

@pocker @P4ja Uz jsou to 3 hodiny od krmeni. Po zmacknuti stale nic netece a v levem mam jakousi bulku.

Jak poznam, jestli treba prcek preci jen neco nevysaje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12855
13.11.18 18:06

@MaryJackie a tebe v porodnici neučili jak odstříkávat? A bulky rozmasirovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.18 18:50

@P4ja bohuzel ne, vim jen neco malo z knizek, praxe zadna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12855
13.11.18 19:59
@MaryJackie píše:
@P4ja bohuzel ne, vim jen neco malo z knizek, praxe zadna

Koukni na YouTube, stránky mamila.sk a laktační ligy, tam najdeš i kontakt na laktační poradkyně v okolí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
13.11.18 20:04

Pokud máte pocit, že přicházíte o mléko, ideální je si od praktické půjčit váhu na zvážení miminka. Zvážit před kojením a po kojení a uvidíte, zda a kolik toho vypil. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.18 01:00

Dekuju vsem za rady, zkusime to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.18 13:55

@odlaska 110 ml z obou dvou (tedy 110 gramu podle vahy) a jeste mi to vyblil. Po cca 45 minutach rev, z prsa vysal neco malo a rev. Ja bych rekla, ze 110 ml z obou dvou je malo, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12855
14.11.18 14:03

@MaryJackie To nemůžeš počítat za jedno kojení. Kdyz už tak za celý den. A když přibírá, tak to zbytečne hrotis Pokud kojis na požádání, pak si dítě vezme, kolik potřebuje. To je zase stres kvůli váze. :(

Dítě nebrečí jenom proto, že má hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.18 14:06

@P4ja jo,to vim kupodivu taky,vsak krmeni ted byla taky posledni moznost. Ve stresu jsem,ale ne z vahy (mam problemy s manzelem). Ty zmeny v krmeni i na mych prsou tomu jen pridaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12855
14.11.18 17:10

@MaryJackie Já si hlavně myslím, že tvoje prsa jsou ok. A že dítě cítí, že nejsi v pohodě ty. Takže zkus se co nejvíc dostat do pohody a kojení ber jako normální proces. A neboj, jde to :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama