Ztráta na výdělku pojištovna chce výplatnice

105
22.7.20 13:18

ztráta na výdělku pojištovna chce výplatnice

Může pojišťovna chtít při vyplacení ztráty na výdělku výplatnice? Poslali mi papír který chtějí vyplnit je tam jasně napsáno že rozhodující období je předchozí kalendářní čtvrtletí což je v mém případě leden unor březen nicméně chtějí výplatnice za duben květen červen. Dle mého názoru je výplatnice soukromá věc kterou nemá důvod vidět někdo jiný než zaměstnavatel a mzdová účetní a hlavně pokud je rozhodné období leden unor březen nevidím důvod proč jim to posílat v této době jsem měla méně hodin kvůli koronaviru podle mě jen hledají jak mě oškubat. Máte s tím někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47475
22.7.20 13:22

@Simushka163 to je nejaka podpora souvisejici s covidem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
22.7.20 13:23

@matkabagristy nene autonehoda a pojišťovna viníka té nehody mi má vyplatit ztrátu na výdělku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
22.7.20 13:25

Tak asi záleží na podmínkách s pojišťovnou, ale to že to chtějí, mi nepřijde až tak divný, jak jinak prokázat že jsi o výdělek přišla a v jaké výši? Edit:dočetla jsem to s tou nehodou, ty měsíce jsou zvláštní, čekala bych leden-brezen

Příspěvek upraven 22.07.20 v 13:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47475
22.7.20 13:26
@Simushka163 píše:
@matkabagristy nene autonehoda a pojišťovna viníka té nehody mi má vyplatit ztrátu na výdělku

tak asi potrebuji ztratu vydelku dolozit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
22.7.20 13:31
@Simushka163 píše:
Může pojišťovna chtít při vyplacení ztráty na výdělku výplatnice? Poslali mi papír který chtějí vyplnit je tam jasně napsáno že rozhodující období je předchozí kalendářní čtvrtletí což je v mém případě leden unor březen nicméně chtějí výplatnice za duben květen červen. Dle mého názoru je výplatnice soukromá věc kterou nemá důvod vidět někdo jiný než zaměstnavatel a mzdová účetní a hlavně pokud je rozhodné období leden unor březen nevidím důvod proč jim to posílat v této době jsem měla méně hodin kvůli koronaviru podle mě jen hledají jak mě oškubat. Máte s tím někdo zkušenosti?

Předchozí kalendářní čtvrtletí můžou brát, tak že dopis psali v červenci. A ty jsi byla březen - červen na PN, tudíž bez příjmu ze závislé činnosti?
Jinak výplatnice chtějí, kvůli výši výdělku. Potvrzení o příjmech jim je k ničemu, protože do toho se zahrnují i některé benefity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
22.7.20 13:38

Nehoda se stala v květnu. Poslali mi dokument který má vyplnit můj zaměstnavatel kde se právě píší čísla kolik je hrubá mzda kolik byla čistá kolik mi vyplatili atd proto mi příjde divný že ještě chtějí výplatnici když veškeré údaje mají vyplněné v tom tiskopise co mi zaslali. Nicméně nejvíce mě zaráží že vyloženě tam píší že ROZHODNÉ OBDOBÍ JE PŘEDCHOZÍ KALENDÁŘNÍ ČTVRTLETÍ PŘED TÍM NEŽ SE NEHODA STALA takže rozhodné období ze kterého to mají počítat je leden - Březen a tyto údaje jsou zohledněny v tom tiskopise a oni chtějí zaslat výplatnice nejen za to rozhodné obdodí ale právě i za duben květen červen což mi příjde divné právě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47475
22.7.20 13:52
@Simushka163 píše:
Nehoda se stala v květnu. Poslali mi dokument který má vyplnit můj zaměstnavatel kde se právě píší čísla kolik je hrubá mzda kolik byla čistá kolik mi vyplatili atd proto mi příjde divný že ještě chtějí výplatnici když veškeré údaje mají vyplněné v tom tiskopise co mi zaslali. Nicméně nejvíce mě zaráží že vyloženě tam píší že ROZHODNÉ OBDOBÍ JE PŘEDCHOZÍ KALENDÁŘNÍ ČTVRTLETÍ PŘED TÍM NEŽ SE NEHODA STALA takže rozhodné období ze kterého to mají počítat je leden - Březen a tyto údaje jsou zohledněny v tom tiskopise a oni chtějí zaslat výplatnice nejen za to rozhodné obdodí ale právě i za duben květen červen což mi příjde divné právě

nizsi prijmy prijmy jsi mela ve druhem ctvtleti. Chteji tedy porovnat prijmy prvniho a druheho ctvtleti. Jak jinak maji zjistit, o kolik se tve prijmy snizily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
22.7.20 13:57

@matkabagristy Ale oni mi mají vyplatit ztrátu na výdělku jen po dobu neschopenky která byla od 26.5. - 30.6. a je logické že v těchto dnech se příjmy snížily o 100% kolik mi vyplatil zaměstnavatel nemocenské prvních 14 dnů mají napsáno v tiskopise a kolik mi vyplatilo OSSZ mají také potvrzeno na tom tiskopise… Co s tím má tedy společného dubnová výplatnice? absolutně nic dle mého názoru

Příspěvek upraven 22.07.20 v 14:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19767
22.7.20 14:00
@Simushka163 píše:

tak pokud se nehoda stala v květnu a jde o ztrátu/snížení výdělku po stávající nehodě, tak je celkem logické, že potřebují vědět, jak to po nehodě kleslo. A ty předcházející chtějí vidět proto, aby věděli o kolik přesně to kleslo. tedy kolik jsi měla průměrně předtím. Rozhodné období rozhodně není jen leden-únor-březen, když nehoda se stala v květnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19767
22.7.20 14:01
@Simushka163 píše:
@matkabagristy Ale oni mi mají vyplatit ztrátu na výdělku jen po dobu neschopenky která byla od 26.5. - 30.6. a je logické že v těchto dnech se příjmy snížily o 100% kolik mi vyplatil zaměstnavatel nemocenské prvních 14 dnů mají napsáno v tiskopise a kolik mi vyplatilo OSSZ mají také potvrzeno na tom tiskopise… Co s tím má tedy společného červencová výplatnice? absolutně nic dle mého názoru

psala jsi -) duben, květen červen. Teď už červenec? :think: navíc za červen přece dostaneš zaplaceno až v červenci, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
22.7.20 14:07

@Keyllah v tom tiskopise je napsáno že ROZHODNÉ OBDOBÍ JE PŘEDCHOZÍ KALENDÁŘNÍ ČTVRTLETÍ PŘED TÍM NEŽ SE NEHODA STALA takže to musí být leden - Březen a jak už jsem psala mají vyplatit ztrátu na výdělku jen po dobu neschopenky která byla od 26.5. - 30.6. a je logické že v těchto dnech se příjmy snížily o 100% kolik mi vyplatil zaměstnavatel nemocenské prvních 14 dnů mají napsáno v tiskopise a kolik mi vyplatilo OSSZ mají také potvrzeno na tom tiskopise, proto nechápu co s tím má společného ten duben když to není předchozí čtvrtletí a není to ani doba kdy se ta nehoda stala nebo doba kdy byla neschopenka :d to je prostě celé jakési záhadné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
22.7.20 14:08

@Keyllah jsem se sekla o měsíc :D už v tom mám sama zmatek totální jako navíc tak dlouho už se to řeší a nikdo asi ani neví co přesně se tam má vyplnit kvůli tomu že byly v březnu už prostoje atd :D

Příspěvek upraven 22.07.20 v 14:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47475
22.7.20 14:08

@Simushka163 cervencovou vyplatnici pozaduji kvuli tomu, ze pozadujes plneni za cerven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19767
22.7.20 14:12

@Simushka163 mě to logické přijde :think: pokud s tím máš problém, tak nic neposílej a oni se nějak zařídí. jen jsem úplně nepochopila, proč je to pro tebe takový problém, když chceš plnění z jejich strany :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat