Ztráta partnerky a špatná situace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
16.1.22 02:21

Ztráta partnerky a špatná situace

Ahoj,
jsem krátce po jedenáctiletém vztahu který náhle skončil. Měli jsme vcelku spokojené manželství, krásně jsme se doplňovali a jeden druhému byl oporou v dobrém i zlém, tak jak jsme si to slíbili před skoro devíti lety u oltáře. Přišla však krize. Znenadání, ale vyplynula že situace která nastala. Manželka nastoupila do nové práce, kterou jsem ji domluvil u svého zaměstnavatele, ale na jiné pozici. Tam se velmi sblížila se svým novým kolegou a začaly výčitky vůči mně na všechny moje činy - dávám jí nedostatek pozornosti, prý se nestarám o děti a tak dále. Jejich četnost neustále stoupala, dokonce i přes Vánoce, kdy má rodina trávit čas spolu si s ním neustále dopisovala přes messenger..

Za sebe chci uvést, že mám srdce na správném místě, jsem předvídatelný, dávám si záležet na tom abych vždy mluvil pravdu a dělám všechny věci v životě tak, jak cítím že jsou správně. Máme dvě děti. Syn zůstal se mnou, dcera s ní. Teď mi ale připadá, že se chce „zbavit“ i dcery, protože mi ji tu stále častěji nechává. Zkrátka mi na férovku řekla, že rodinný život už ji nebaví. Dceru miluju, ale vzhledem k tomu, že mi zůstal na krku celý nájem a tudíž musím pracovat i o víkendech abych to utáhl, potřebuji aby se starala i ona. Dcera je ještě malá (7 let) a není možné ji nechávat doma samotnou se synem (10 let). Cítím, že to nezvládnu :( Spím 2 - 3 hodiny denně, téměř nic nejím - stres z rozchodu. Do toho peru, vařím, uklízím, myju nádobí a 7 dní v týdnu vydělávám peníze.
Poraďte prosím co mám udělat. Dlouho to nevydržím :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
373
16.1.22 03:05

No když bys měl obě děti, měl bys mít i alimenty… budete to muset s manželkou nějak vymyslet, aby se dcera necítila že ji nikdo nechce.

Zbytek těžko říct, nevíme či děláš za práci atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
16.1.22 03:05

Pokud dceru milujes, tak si ji vem okamzite k sobe a nenechavej ji u matky, ktera ji nechce. At ma dcera alespon nadeji na nejaky normalni zivot. Vzdyt uz ted to musi byt pro deti silena situace a jeste zazivat, ze jsi u rodice, co te vlastne nechce.
Pak taky vysvetli obema detem, ze nic z toho neni jejich chyba, oni nemuzou za to, jak se jejich matka ted chova.
A pak si zkus najit lepsi praci, pokud to jde, neco flexibilniho.
Nemas moznost, aby ti pomahala rodina? Aby treba deti na vikend byly u babicky?
A zkusila bych se obratit na organizace, ktere pomahaji rodicum samotivitelum - treba ta, kterou podporuje Nora Frideichova koupi vybranemu rodici nakup na rohliku a necha ho dorucit. Tvuj pribeh by je mohl zaujmout a treba by dokazali poradit vic.
A taky se porad s OSPOD, protoze predpokladam, ze kdyz budes mit u sebe obe deti, musi ti manzelka platit alimenty.
A taky muzes zkusit zjistit vic o prispevku n bydleni, treba bys na nej mohl mit narok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3083
16.1.22 03:59

No zakladateli… jsi v situaci ve které se nacházejí tisíce samoživitelek v tomto státě.
Ke své smůle jsi jeden z mála případů, kdy se role tzv. prohodily.
Většinou je to totiž tak, že tatínek má jenom samá práva a absolutně žádné povinnosti a maminka naopak a nezbývá jí nic jiného než držet hubu a krok a potit krev, aby na tom děti byly v rámci možností, co možná nejlépe.
Tvojí dcerce z celého srdce přeju, abys dokázal být "maminkou " co nejúspěšněji a Tobě i oběma dětem hodně štěstí, zdraví a radosti v tomto nelehkém nastavení :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12791
16.1.22 05:49

@Joetleman hurá na OSPOD a na soud. Nechat určit péči a alimenty. Ať máš jistotu kdy a kde děti budou a ty budeš mít dost peněz na to, abys nemusel chodit o víkendu do práce.

Ale res to HNED!!! Včera bylo pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
16.1.22 06:52

Jsi v blbe situaci, podobne jako hromady matek samozivitelek, ktere vsak v tom lepsim priade maji aspon nejake ty alose. Dceru vem k sobe, s brachou si poradi, kdyz budes v praci. Holt bude muset trochu rychleji dospet, ale holcucky jsou houzevnate, nepochybuju, ze to dcera zvladne. Tva zena evidentne ted preferuje toho nivyho nabijece a dcera ji tam zavazi, je na obtiz. Pro psychicke zdravi dcery bude lepdu, kdyz bude u tebe, s brachou…na manzelku si doslapni kvuli alimentum, v pondeli volej ospod. Kdyz budes mit par tisic alimentu, treba nebudes muset pracovat i o vikendech…tva zena by potrebivala nafackovat. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3091
16.1.22 07:02

Pomoc od své rodiny nemáš? Že by někdo pomohl, pohlídal o víkendech? Po škole v týdnu, než se vrátíš u práce?

Jinak jak píší holky, dcerku k sobě a alimenty od manželky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
16.1.22 07:09

Vem si obě děti k sobě, rozdělení těm malým dušičkám ubližuje nejvíc. Buď jim dobrým tátou a zkus to dočasně nějak vydržet. Předpokládám, že žena nového nabíječe dříve či později omrzí, kopne jí do zadele a ona velmi rychle procitne a uvědomí si, co dala v šanc a jak byla sobecká. Pak se s prosíkem vrátí a život půjde dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
16.1.22 07:50

Situace fakt na ho*no. Teď je zblaznena, pak ochladne a dvě verze :buď nějaká šance pro vás jako pár, nebo bude chtít děti zpět (třeba s partnerem utvoří „rodinu“, nebo se naopak rozjedou a v ní se hne svědomí ), v každém případě pozor na to, co před dětmi říkáš.
No jsi v nezavidenihodne situaci. Poradit nedovedu, ale co tady už bylo řečeno, je velmi rozumné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12791
16.1.22 07:54
@Fee-bee píše:
Vem si obě děti k sobě, rozdělení těm malým dušičkám ubližuje nejvíc. Buď jim dobrým tátou a zkus to dočasně nějak vydržet. Předpokládám, že žena nového nabíječe dříve či později omrzí, kopne jí do zadele a ona velmi rychle procitne a uvědomí si, co dala v šanc a jak byla sobecká. Pak se s prosíkem vrátí a život půjde dál.

A proč by tu couru měl brát zpátky jako? Má snad nějakou hrdost a není blbec, aby si pak nechal bodnout kudlu do zad podruhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41774
16.1.22 08:12
@Joetleman píše:
Ahoj,
jsem krátce po jedenáctiletém vztahu který náhle skončil. Měli jsme vcelku spokojené manželství, krásně jsme se doplňovali a jeden druhému byl oporou v dobrém i zlém, tak jak jsme si to slíbili před skoro devíti lety u oltáře. Přišla však krize. Znenadání, ale vyplynula že situace která nastala. Manželka nastoupila do nové práce, kterou jsem ji domluvil u svého zaměstnavatele, ale na jiné pozici. Tam se velmi sblížila se svým novým kolegou a začaly výčitky vůči mně na všechny moje činy - dávám jí nedostatek pozornosti, prý se nestarám o děti a tak dále. Jejich četnost neustále stoupala, dokonce i přes Vánoce, kdy má rodina trávit čas spolu si s ním neustále dopisovala přes messenger..Za sebe chci uvést, že mám srdce na správném místě, jsem předvídatelný, dávám si záležet na tom abych vždy mluvil pravdu a dělám všechny věci v životě tak, jak cítím že jsou správně. Máme dvě děti. Syn zůstal se mnou, dcera s ní. Teď mi ale připadá, že se chce „zbavit“ i dcery, protože mi ji tu stále častěji nechává. Zkrátka mi na férovku řekla, že rodinný život už ji nebaví. Dceru miluju, ale vzhledem k tomu, že mi zůstal na krku celý nájem a tudíž musím pracovat i o víkendech abych to utáhl, potřebuji aby se starala i ona. Dcera je ještě malá (7 let) a není možné ji nechávat doma samotnou se synem (10 let). Cítím, že to nezvládnu :( Spím 2 - 3 hodiny denně, téměř nic nejím - stres z rozchodu. Do toho peru, vařím, uklízím, myju nádobí a 7 dní v týdnu vydělávám peníze.
Poraďte prosím co mám udělat. Dlouho to nevydržím :,(

Hele, to máš běžný režim jako jiné ženy, co mají menší děti. Prostě jsou zapřažené. Ta tvoje si prostě našla galána a přestalo jibto doma bavit. Je smutné, že to odnese dcera. Trvala bych aspoň na nějaké péči, rodiče jste oba. Dcera chce být i vás nebo s mámou?
Začni jíst, to ti na situaci nepřidá a věnuj se aspoň 1/2 denně jen sobě. Třeba když pračka pere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
16.1.22 08:12

@Cenarius Aby měl na chod domácnosti dvě výplaty a nepotýkal se s existenčními problémy. Tak prosté to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
16.1.22 08:22
@Westie777 píše:
Pokud dceru milujes, tak si ji vem okamzite k sobe a nenechavej ji u matky, ktera ji nechce. At ma dcera alespon nadeji na nejaky normalni zivot. Vzdyt uz ted to musi byt pro deti silena situace a jeste zazivat, ze jsi u rodice, co te vlastne nechce.
Pak taky vysvetli obema detem, ze nic z toho neni jejich chyba, oni nemuzou za to, jak se jejich matka ted chova.
A pak si zkus najit lepsi praci, pokud to jde, neco flexibilniho.
Nemas moznost, aby ti pomahala rodina? Aby treba deti na vikend byly u babicky?
A zkusila bych se obratit na organizace, ktere pomahaji rodicum samotivitelum - treba ta, kterou podporuje Nora Frideichova koupi vybranemu rodici nakup na rohliku a necha ho dorucit. Tvuj pribeh by je mohl zaujmout a treba by dokazali poradit vic.
A taky se porad s OSPOD, protoze predpokladam, ze kdyz budes mit u sebe obe deti, musi ti manzelka platit alimenty.
A taky muzes zkusit zjistit vic o prispevku n bydleni, treba bys na nej mohl mit narok.

Moc hezky napsané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67431
16.1.22 08:31

@Joetleman vyřídit si alimenty, příspěvek na bydlení, atd.. jinak budou děti stále sami. a případně změnit práci, když tě jedná neuživí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12791
16.1.22 08:49
@Fee-bee píše:
@Cenarius Aby měl na chod domácnosti dvě výplaty a nepotýkal se s existenčními problémy. Tak prosté to je…

Alimenty, přídavky a další dávky to vyřeší taky. A ona ať si je pak klidně na ulici. Její problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat