Reklama

Ztráta rovnováhy po sundání sádry z obou nožiček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 03.03.17 08:27
Ztrata rovnovahy po sundani sadry z obou nozicek

Ahoj holky jdu si pro radu..Syn 5let byl na operaci s nozickama.Po op sadry na 6tydnu.Ted je tyden bez sader a absolutně přestal umět chodit a nema vůbec rovnováhu. jsem úplně zoufala. cvicim s nim co to jde ale boji se strasne. Stoji úplně v křeči. stoji jen opreny o stůl jak batole a kdyz se pustí tak pada. máte některá s tím zkušenosti???

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 03.03.17 08:29

Zřejmě má ochablé svaly, určitě ti řekli jak a co cvičit, to chce čas. Já poté, co mi sundali po 2 měsících sádru z ruky jsem v ní vůbec nic neudržela, časem se to srovná

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 03.03.17 08:34

A v nemocnici vám neřekli jak postupovat? Neupozornili vás jak dlouho bude potřeba regenerace? To se mi až nechce zdát…

Sádra na obou nožkách 6 týdnů je tedy hodně dlouhá doba a řekla bych, že by bylo až divné, když by chození šlo hned. Klidně i měsíc může trvat, než se jakž takž rozejde…

Pomalu zkoušet, normálně se rozchodí, ale hned to jako nebude. Hodně pomáhat, podpírat. Chodit umí, jen svalečky ochably. Bude to dobré, jen se oba zklidněte a nějak ho nestresuj a nepřenášej na něj nejistotu. Buď mu oporou.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 03.03.17 08:34

Právě ze nám doktor absolutně nic nerekl. Udrzi se na nožičkách kdyz se opira ale trapi me ta rovnovaha a ma šílený strach.Ani rehabilitace nedostal a mel docela tezkou operaci. A tak nevim jestli mam na nek tlacit at cvici nebo ho nechat.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 03.03.17 08:37

@Trojlístek doktor rekl jen at se zkousi postavit. dostal berličky a ze za 3tydny kontrola a ze už přijde po svych ale tomu se mi nechce věřit teda.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 03.03.17 08:58

Děti regenerují rychle. Když doktor mluvil o 3 týdnech, tak bych mu věřila. Teď je to týden. Má ochablé svaly. Cvičte formou hry, nevím, kde má operační rány, ale ať si hraje na koberci na čtyřech pokud to jde. Lidské tělo není stroj. Chce to čas.

Shari81
Kelišová 5994 příspěvků 2 inzeráty 03.03.17 09:26

@Anabell na jaké jste byli operaci? Neboj, děti se regenerují rychleji, o to rozchodí, chce to čas a cvičit..

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 03.03.17 09:29

Snažím se mu to zpříjemnit a hrajeme si formou cvičení a her ale jen jsem chtěla vedet názor a rady ostatnich. Nikdy jsem obě nohy v sádře neměla ani nikdo v mem okolí tak jsem trochu v soku z toho v seho. Hlavně jemu to absolutne nevadí že nechodí. je to uličník :D rány ma na nártu, chodidle a po stranach nožicek. na každe strane nohy. takže celkem 4 ránky na každe nožce

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 03.03.17 09:31
@Anabell píše:
Právě ze nám doktor absolutně nic nerekl. Udrzi se na nožičkách kdyz se opira ale trapi me ta rovnovaha a ma šílený strach.Ani rehabilitace nedostal a mel docela tezkou operaci. A tak nevim jestli mam na nek tlacit at cvici nebo ho nechat.

Tak lékaři zavolej. Pokud máte jít za 3 týdny na kontrolu, tak se budeš jen zbytečně nervovat. Mně se to tedy zdá být normální a jen bych zkoušela to postavení. Pak víc a víc…

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 03.03.17 09:31

@Shari81 od narozeni mel vrozenou vadu pes eqinovarus..jako mimco se to vyecilo sadrovaním a dlahama a speciáni boty, ale jak rostl tak se mu zdeformovli kosti.tak mu je sekali a rovnali a prodlužovali achilovu slachu premistivali vazytakže docela narocna operace.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 03.03.17 09:34

@Trojlístek nechci byt za hysterku tak mu volat nebudu :) ani ne za 14dni tm jde´me tak uvidim jky udeáme pokrok.On pan profesor co nás má na starost jíž pres 5let je sice kapacita a mach ve svem oboru ale je i dost arogantni a jak se na neco bbe zeptas tak te sjede raz, dva…

Mama11
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 03.03.17 09:43

@Anabell jsem sama po operaci kotníku, poté následovala sádra šest týdnů. po sundání jsem začala rehabilitovat a doktor říkal, že smím jen lehce došlapovat a dál chodit s berlemi, což trvalo skoro dva měsíce! Pak jsme se teprve odvážila plně došlápnout, kloub v sádře totiž hodně zatuhne a doktor říkal, že by se neměl zatěžovat dokud se plně nerozcvičí. Takže hlavně bych cvičila, co ti řekli na rehabilitacích a nic neuspěchat! Ono ho to i může bolet, mě bolel i nárt a prsty u nohou, vše hrozně zatuhne.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 03.03.17 09:46

Rehabilitace nedostal což me dcela stve. doktor nam ni nic nerekl že máme treba cvicit prote nic… :nevim: :nevim:

Mama11
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 03.03.17 09:47

@Anabell teď teprve čtu, že jste nedostali rehabilitace, tak to mě dost překvapuje. Mně doktor řekl, že co se nerozcvičí do třech měsíců, to už se těžko rozcvičí do plného rozsahu.

Anabell
Kecalka 497 příspěvků 03.03.17 09:50

Pane bože nestras me ???? snad vi ten doktor co a jak

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama