Ztráta sluchu a problémy s uchem, má někdo?

26001
9.6.21 10:49

Ztráta sluchu a problémy s uchem, má někdo?

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, jestli s tím někdo zde nemá zkušenosti.
Již několik let mě trápí tinnitus v pravém uchu a chodím teď i častěji na foniatrii, kde mi navíc zjistili, že na to ucho slyším čímdál méně. V srpnu dle Fowlera byla ztráta sluchu 8,8% a teď minulý týden už 16,5%, z čehož byl i doktor mírně v šoku a dal mi termín už za měsíc na kontrolní měření a čeká mě rezonance v létě. Vubec netuším, co se děje a doktor zatím nic nechce říkat, že prý musíme počkat na rezonanci, ale já jsem z toho nervozní, tak hledám informace, ale moc jsem toho na toto téma nenašla, tak se ptám tady, jestli někdo nemá nějaké zkušenosti. Děkuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1226
9.6.21 11:14
@Jančakecalka píše:
Již několik let mě trápí tinnitus v pravém uchu a chodím teď i častěji na foniatrii, kde mi navíc zjistili, že na to ucho slyším čímdál méně. V srpnu dle Fowlera byla ztráta sluchu 8,8% a teď minulý týden už 16,5%, z čehož byl i doktor mírně v šoku a dal mi termín už za měsíc na kontrolní měření a čeká mě rezonance v létě. Vubec netuším, co se děje a doktor zatím nic nechce říkat, že prý musíme počkat na rezonanci, ale já jsem z toho nervozní, tak hledám informace, ale moc jsem toho na toto téma nenašla, tak se ptám tady, jestli někdo nemá nějaké zkušenosti. Děkuju :hug:

Tak já zkušenosti mám. Mám tinnitus na levém uchu. Začalo mi to zničehonic večer. Strašné hučení v hlavě, zalehly mi uši a trvalo to až do rána. Pak to ustalo, ale zůstalo pískání v levém uchu. Byla jsem s tím i hospitalizována na 5 dní, kapačky každý den 5 hodin, to bylo úmorný. Nic se nezlepšilo, ba naopak, ty kapačky mi zvedaly tlak, takže se i zvyšoval pocit tlaku a hučení v hlavě. Nechala jsem se hospitalizovat, abych mohla jít během pobytu právě na MR. No a mně zjistili zvětšenou cévní strukturu kolem levýho ucha. Nic se s tím prý teď nedělá. Dřív se to operovalo, ale lidi často přišli o sluch a tinnitus zůstal. Pracovaly tam dvě sestřičky, co tinnitus měly a říkaly, že se s tím prostě nic dělat nedá, že už zkusily všechno, že se s tím člověk musí naučit žít. Jo a že v podstatě nikomu na té MR nic nenajdou, že já jsu jsu jedna z tisíce, kde se to dá odůvodnit nálezem z MR. Já jsem se s tím anučila žít až tak, že to v podstatě nevnímám, dokud se mě na to někdo nezeptá, pak si to uvědomím. Jako třeba teď u téhlo diskuze :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
9.6.21 11:15
@Jančakecalka píše:
Již několik let mě trápí tinnitus v pravém uchu a chodím teď i častěji na foniatrii, kde mi navíc zjistili, že na to ucho slyším čímdál méně. V srpnu dle Fowlera byla ztráta sluchu 8,8% a teď minulý týden už 16,5%, z čehož byl i doktor mírně v šoku a dal mi termín už za měsíc na kontrolní měření a čeká mě rezonance v létě. Vubec netuším, co se děje a doktor zatím nic nechce říkat, že prý musíme počkat na rezonanci, ale já jsem z toho nervozní, tak hledám informace, ale moc jsem toho na toto téma nenašla, tak se ptám tady, jestli někdo nemá nějaké zkušenosti. Děkuju :hug:

Jo a mně naměřili nejdřív 18% a po týdnu 30%. Nikdo se tam tomu nedivil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
9.6.21 11:18

Ahoj, mám podobný problém. Dlouhodobý tinnitus, ale ztráta sluchu byla malá. Minulý rok najednou bum, ztráta sluchu na jednom uchu téměř 100%, na druhém také, ale menší.. Magnet čistý, příčina se nezjistila. Prý z nějakého důvodu mám méně okysličenou krev a zrovna vnitřní ucho mělo asi od narození nějaký problém a tohle ho odrovnalo. Kdyžtak mi prosím napiš SZ. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26001
9.6.21 11:29

@Miraculous Děkuji, SZ napíšu, ale spíš až zítra, teď už tolik času nemám :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26001
9.6.21 11:30
@LennyL1 píše:
Jo a mně naměřili nejdřív 18% a po týdnu 30%. Nikdo se tam tomu nedivil.

No, mě se tomu taky před tím rokem nikdo nedivil, ale teď mi přišlo, že doktor z toho nebyl nadšenej a byl tak nějak bez řeči a tak mě to znejistilo ještě víc. Uvidím, co mi naměří za měsíc na kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26001
9.6.21 11:34
@Miraculous píše:
Ahoj, mám podobný problém. Dlouhodobý tinnitus, ale ztráta sluchu byla malá. Minulý rok najednou bum, ztráta sluchu na jednom uchu téměř 100%, na druhém také, ale menší.. Magnet čistý, příčina se nezjistila. Prý z nějakého důvodu mám méně okysličenou krev a zrovna vnitřní ucho mělo asi od narození nějaký problém a tohle ho odrovnalo. Kdyžtak mi prosím napiš SZ. ;)

Ahoj, ten tinnitus jako takový už moc neřeším, za ty roky jsem si na něj poměrně zvykla, jediný, co mi vadí, je, když mě to chytí za volantem, nejdřív se mi navalí jakoby tlak do hlavy a najednou chilku neslyším a to je tak dvě vteřiny a pak už mi totoálně třeba 20 minut v kuse píská a hučí v uchu, ale jak píšu, už jsem se s tím naučila žít. Já na magnetický už byla i kvůli jiným věcem, takže vím, že se stejně nejspíš nic nenajde jako vždy u mě a už si připadám jak hypochondr a kolikrát se mi už ani k doktorovi nechce.
Jako malá jsem trpěla dle mamky asi 4 krát na zánět středního ucha, takže možná tos tím souvisí, netuším a doktor zase, že nechce dělat závěry, dokud neuvidí rezonanci :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26001
9.6.21 11:35

@Miraculous Dobře, písnu do SZ, ale až spíš zítra, dnes už se sem nedostanu :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
9.6.21 13:39
@Jančakecalka píše:
Ahoj, ten tinnitus jako takový už moc neřeším, za ty roky jsem si na něj poměrně zvykla, jediný, co mi vadí, je, když mě to chytí za volantem, nejdřív se mi navalí jakoby tlak do hlavy a najednou chilku neslyším a to je tak dvě vteřiny a pak už mi totoálně třeba 20 minut v kuse píská a hučí v uchu, ale jak píšu, už jsem se s tím naučila žít. Já na magnetický už byla i kvůli jiným věcem, takže vím, že se stejně nejspíš nic nenajde jako vždy u mě a už si připadám jak hypochondr a kolikrát se mi už ani k doktorovi nechce.
Jako malá jsem trpěla dle mamky asi 4 krát na zánět středního ucha, takže možná tos tím souvisí, netuším a doktor zase, že nechce dělat závěry, dokud neuvidí rezonanci :?

Vidíš to mě nenapadlo, já jsem taky trpěla na záněty uší, několikrát mi je píchali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
9.6.21 13:55

*Omyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu