Reklama

Ztráta vejcovodů a IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jituska1989
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 28.08.18 21:04
Ztráta vejcovodů a IVF

Ráda bych zde našla děvčata, které přišli o oba vejcovody a čeká je nebo již mají za sebou IVF. :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

theofil
Povídálka 23 příspěvků 28.08.18 21:30

Ahoj, přišla jsem o jeden, ale druhý je vlivem mnoha břišních operací plný srůstů a tudíž nefunkční a nyní jsem po 1. IVF ve 36. týdnu těhotenství. :dance:

Jituska1989
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 28.08.18 21:59
@theofil píše:
Ahoj, přišla jsem o jeden, ale druhý je vlivem mnoha břišních operací plný srůstů a tudíž nefunkční a nyní jsem po 1. IVF ve 36. týdnu těhotenství. :dance:

Ahoj,teda to moc gratuluji. Já přišla o oba dva bohužel. Tak že ty už to máš za pár :andel:

Jituska1989
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 28.08.18 22:00
@theofil píše:
Ahoj, přišla jsem o jeden, ale druhý je vlivem mnoha břišních operací plný srůstů a tudíž nefunkční a nyní jsem po 1. IVF ve 36. týdnu těhotenství. :dance:

Tak že hned na první pokus se zadařilo? Jak to IVF probíhalo a co vše jste měli? My teď čekáme na výsledky z genetiky, pak se hned máme objednat do CAR. Hormonální profil mám hotový a manžel spermio také.

theofil
Povídálka 23 příspěvků 28.08.18 22:04

Díky, jo, jo už se to blíží. Už máme termín sekce. Vzhledem k operacím to jinak nešlo. Poslední měsíc se vyskytlo pár komplikací, ale jinak těhotenství úplně bez problémů. Půjdete do IVF?

theofil
Povídálka 23 příspěvků 28.08.18 22:09

Ano podařilo se na 1. pokus a po minimální stimulaci. Měli jsme 2 vajíčka, do 5. dne vydrželo jedno a to má teď právě hodinku večerní gymnastiky u mě v břiše :lol: My předtím zkusili v jednom CARu 6× IUI bez úspěchu a pak ve druhém hned IVF. Za sebou jsme měli genetiku a imunologii a spermio vše o.k., takže u nás se opravdu potvrdil „jen“ mechanický problém po mnoha operacích.

Jituska1989
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 28.08.18 22:12
@theofil píše:
Díky, jo, jo už se to blíží. Už máme termín sekce. Vzhledem k operacím to jinak nešlo. Poslední měsíc se vyskytlo pár komplikací, ale jinak těhotenství úplně bez problémů. Půjdete do IVF?

Ano,bylo nám to navrhnuto ihned při první návštěvě. Nejdřív teda že UIU. Jenže moje doktorka mě dva měsíce léčila na zánět a že tam mám myom 3cm. 14 měsíců jsme se snažili a nic,ona krome předepsání estrogenů nic neřešila. Pak sem se sama objednala do CAR,tam mi pan primář oznámil,že důvodem všech bolestí je zvětšený vejcovod,místo 0,5cm měl 6cm. A připravil mě na to že o něj přijdu. A že ten druhý bude potřeba propuknout. Měla sem termín operace na 14.8. ale kvůli bolestem a zvracení šel šla na sál akutně 8.8.,polezela sem si na Jipce a tam mi doktor řekl že mi museli vzít oba,protože ten druhý měl 9cm a hrozilo prasknutí a krvácení do dutiny břišní. Že už jen když se ho dotkli tak to krvacelo,tak že to bylo za 5 dvanáct. Bohužel,moje gyndarka mi nebyla schopna odpovědět na otázku,jak je možné že ona to neviděla. Pochopitelně už sem od ní pryč.

Jituska1989
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 28.08.18 22:14
@theofil píše:
Ano podařilo se na 1. pokus a po minimální stimulaci. Měli jsme 2 vajíčka, do 5. dne vydrželo jedno a to má teď právě hodinku večerní gymnastiky u mě v břiše :lol: My předtím zkusili v jednom CARu 6× IUI bez úspěchu a pak ve druhém hned IVF. Za sebou jsme měli genetiku a imunologii a spermio vše o.k., takže u nás se opravdu potvrdil „jen“ mechanický problém po mnoha operacích.

Byli jste ve státním nebo soukromém? Kolik jste dopláceli? U mě už UIU nejde,už jen IVF. Tak paráda že se zadařilo :palec:

theofil
Povídálka 23 příspěvků 28.08.18 22:19

Mám velmi podobné zkušenosti ze začátku mého onemocnění. Skončila jsem s 33 kg, bez jednoho vaječníku a vejcovodu, s téměř metabolickým rozvratem a špatnou diagnózou. Od těch „doktorů“ jsem utíkala co mi nohy stačili. Našla takové, kterým věřím a dojíždím za nima 120 km. I k porodu jedu do 90 km vzdálené porodnice, protože tam bude chirurg, který už mě x krát operoval a je to kapacita.

theofil
Povídálka 23 příspěvků 28.08.18 22:24

Nejdřív ve státním v Motole, nejen kvůli ceně, ale hlavně kvůli zázemí velké nemocnice. A protože jsme „starý“, ale vše se muselo pečlivě plánovat a počkat na povolení lékařů až budu v pořádku, což trvalo skoro 8 let, tak si vše platíme sami. Jsem v inv. důchodu, tak to není žádný med, ale vyšlo to a celé to bylo za 40,– tis.V soukromém, ale opět pečlivě vybraném. ;)

Jituska1989
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 28.08.18 22:28
@theofil píše:
Nejdřív ve státním v Motole, nejen kvůli ceně, ale hlavně kvůli zázemí velké nemocnice. A protože jsme „starý“, ale vše se muselo pečlivě plánovat a počkat na povolení lékařů až budu v pořádku, což trvalo skoro 8 let, tak si vše platíme sami. Jsem v inv. důchodu, tak to není žádný med, ale vyšlo to a celé to bylo za 40,– tis.V soukromém, ale opět pečlivě vybraném. ;)

Koukám že toho máš taky dost za sebou :? Hlavně že už je dobře ;)

theofil
Povídálka 23 příspěvků 28.08.18 22:39

Teď zrovna nic moc, ale za necelé 4 týdny už bude dobře a budeme mít prcka v náručí. Neboj tobě to taky výjde. Je potřeba hlavně udržet psychiku. Mám kolem sebe pár holek co si ze zplození dítěte udělaly životní cíl a po x letech neúspěšného snažení byly na Bohnice. Tuto cestu jsme okamžitě zavrhli a v CARu jsme hned řekli, že jsme spolu 24 let a pokud se podaří bude to fajn a pokud ne, budeme nadále bezdětným párem jako dosud. A vidíš- povedlo se. Neupínejte se k tomu, to je cesta do pekel. Držím palce ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 07:34

@Jituska1989 mrzi me, co Te potkalo, jeste ze uz jsi od te doktorky pryc, to je fakt sila! 8o Ja mam sice jeste oba vejcovody uvnitr, ale po jednom mimodeloznim, jednom biochemickem a dvou potratech jsou bohuzel oba nepruchodne. Na prvni stimulaci jsem na jare nezaregovala vubec dobre a nedosli jsme ani k punkci a IUI bohuzel se spatnymi vejcovody neni mozna. Ted na podzim nas ceka 2.IVF a jiny protokol, tak snad to bude uspesnejsi. Omlouvam se za anonym, ale nechci tyhlety svy peripetie resit verejne, tak snad se nezlobis.

Jituska1989
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 29.08.18 08:52
@Anonymní píše:
@Jituska1989 mrzi me, co Te potkalo, jeste ze uz jsi od te doktorky pryc, to je fakt sila! 8o Ja mam sice jeste oba vejcovody uvnitr, ale po jednom mimodeloznim, jednom biochemickem a dvou potratech jsou bohuzel oba nepruchodne. Na prvni stimulaci jsem na jare nezaregovala vubec dobre a nedosli jsme ani k punkci a IUI bohuzel se spatnymi vejcovody neni mozna. Ted na podzim nas ceka 2.IVF a jiny protokol, tak snad to bude uspesnejsi. Omlouvam se za anonym, ale nechci tyhlety svy peripetie resit verejne, tak snad se nezlobis.

Ahoj,chapu ze takové věci raději píšeš v Anonymitě,ale myslím že každá tu máme to svoje ;) tak že na podzim půjdete na 2 IVF a řekli ti u prvního proč to tak dopadlo?

Jituska1989
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 29.08.18 08:57
@theofil píše:
Teď zrovna nic moc, ale za necelé 4 týdny už bude dobře a budeme mít prcka v náručí. Neboj tobě to taky výjde. Je potřeba hlavně udržet psychiku. Mám kolem sebe pár holek co si ze zplození dítěte udělaly životní cíl a po x letech neúspěšného snažení byly na Bohnice. Tuto cestu jsme okamžitě zavrhli a v CARu jsme hned řekli, že jsme spolu 24 let a pokud se podaří bude to fajn a pokud ne, budeme nadále bezdětným párem jako dosud. A vidíš- povedlo se. Neupínejte se k tomu, to je cesta do pekel. Držím palce ;)

Tak já sem řekla,že když to na poprvé nevyjde že s dalším počkáme a i si to připouštím že by to tak mohlo dopadnout. Už mám dvě krásné děti holčičku a chlapečka (7 a 11) . Teď s manželem se kterým jsme 5 let se nedaří. Ze začátku úplně nečekaně sem otěhotněla,ale narodil se ve 26tt a po dvou hodinách svůj boj prohrál. I když lékaři vynaložili veškeré úsilí,smekam před nimi. Je to dva roky. No a pak už to prostě nešlo a tento rok ke potkalo tohle. Ale věřím že IVF nám pomůže.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >