Ztráta zaměstnání, půjčka a nová práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 10:28
Ztráta zaměstnáni , půjčka , nova práce

Prosím o radu, manžel pracoval jako OSVČ, zazadal o půjčku ( konsolidaci ) u Ge money. Půjčka mu byla schválena na částku 175.000,– ve splátkách 4.000 na 7 let. Úrok jako prase, ale nedalo se nic jiného dělat. Manžel byl donucen si vzít i půjčku od Home credit ve výši 80.000 na 5 let částkou 3.000 / měsíčně. Přišel o práci, ukončil OSVČ a nastoupil do zamestnani. Už je tam 3 mesice a smlouvu ma na dobu neurčitou. Potíž je v tom že vydělává podstatne méně. Sice vystačíme, ale raději bych aby mu ty dve Půjčky bud sloučili a nebo snížili úroky. Takže to nechat přefinancovat zrejme. Manžel v nové práci bere 16.000 hrubého ( dle smlouvy ), ve skutecnosti ma těch 25.000 ( zvýší se mu to na odměnách atd ).
Byl někdo vás v situaci, že potreboval snížit měsíční platbu z důvodu nižšího výdělku? Zajímalo by mě v jaké vyšši atd?

Prosím o anonymitu, děkuji

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 10:30

Tohle prošel můj ex.. a nedali mu to. Výdělek 20 tis, splátky 9 a měl smůlu. Prostě to bylo moc. otázkou je, co by mu potvrdili v práci za výdělek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 10:34

@martina.se nechápu tu logiku, ted platí 7.000 a naopak to chce snížit na cca 5.000 a nedají mu to, ale 7.000 na to málo nevidělává?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.11.14 10:37
@Anonymní píše:
@martina.se nechápu tu logiku, ted platí 7.000 a naopak to chce snížit na cca 5.000 a nedají mu to, ale 7.000 na to málo nevidělává?

pro banku je rizikový :nevim: ano, pro nás nelogické, ovšem ta banka to bere jinak.

veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 10.11.14 10:44

Pochybuji…Ale at to u ge zkusí, za to nic nedá, pozeptá se, já tam před pár měsíci měla uvěr a když jsem přecházela z prace na neschopenku jako těhu a z osvč mi dva měsíce neposlali kačky, tak mi v klidu se splatkou počkali. Snad by tam i něco vymysleli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 10:51

Jasně, chce to vyzkoušet, ale spíš jsem chtěla zda s tím někdo nemá zkušenosti - pozitivní. No a splátky nechceme odsouvat.

36petruska
Povídálka 23 příspěvků 10.11.14 11:30

Je treba pockat na vyroci a pak se teprv pokouset o nejake zmeny. Vyzkouset treba vice bank, kde by na podminky mohly kyvnout, ale bohuzel je to vetsinou zacarovany kruh, ze ktereho neni cesty ven, bez toho aniz by na ton clovek prodelal :(

veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 10.11.14 12:11
@Anonymní píše:
Jasně, chce to vyzkoušet, ale spíš jsem chtěla zda s tím někdo nemá zkušenosti - pozitivní. No a splátky nechceme odsouvat.

Tak jsem to nemyslela, myslela jsem to tím, že se s nima dá v nějaký míře mluvit a jednat

pikola
Generální žvanilka 20186 příspěvků 10.11.14 12:33

Jak muze byt nekdo donucen sibvzit pujcku? :nevim:

petru80
Kecalka 354 příspěvků 10.11.14 14:41

Ahoj mě takto vyšla vstříc moje banka Ge Money, že mi udělali Restruktalizaci 2 úvěru, tzn. snížili mi splátky prodloužili úvěr akorát nevýhodou je ze vás pak dají do centrálniho registru bank a banka vám žádná nepůjčí ještě 4 roky po doplacení uveru

@Anonymní píše:
Prosím o radu, manžel pracoval jako OSVČ, zazadal o půjčku ( konsolidaci ) u Ge money. Půjčka mu byla schválena na částku 175.000,– ve splátkách 4.000 na 7 let. Úrok jako prase, ale nedalo se nic jiného dělat. Manžel byl donucen si vzít i půjčku od Home credit ve výši 80.000 na 5 let částkou 3.000 / měsíčně. Přišel o práci, ukončil OSVČ a nastoupil do zamestnani. Už je tam 3 mesice a smlouvu ma na dobu neurčitou. Potíž je v tom že vydělává podstatne méně. Sice vystačíme, ale raději bych aby mu ty dve Půjčky bud sloučili a nebo snížili úroky. Takže to nechat přefinancovat zrejme. Manžel v nové práci bere 16.000 hrubého ( dle smlouvy ), ve skutecnosti ma těch 25.000 ( zvýší se mu to na odměnách atd ).
Byl někdo vás v situaci, že potreboval snížit měsíční platbu z důvodu nižšího výdělku? Zajímalo by mě v jaké vyšši atd?

Prosím o anonymitu, děkuji
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >