Ztratila jsem nervy, teď mám výčitky :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14989 příspěvků 03.12.09 11:12
Ztratila jsem nervy, teď mám výčitky :(

Noci s Lukášem jsou čím dál horší, budí se často a já jsem čím dál víc nevyspalá. Občas se mi podaří na pár minut usnout přes den a to je mi pak mnohem líp, ale občas to nejde. Dnešní noc už na mě byla moc. Usnul až v 23hod. (obvykle usíná do 22), po půlnoci mě vzbudil na kojení, po jedné znova a ve dvě si usmyslel, že se spát nebude. V postýlce ječel úplně strašně, tak jsem se ho snažila uhoupat v náručí, ale to si dělal pořád srandičky a spát ne a ne. Když už konečně po půlhodině zabral, štěstím bych se rozdala, jenže sotva jsem ho položila, tak byl znova vzhůru. Tak jsem znova nosila. Usnul po další hodině, ale jakmile jsem ho položila, tak opět řev. To už jsem ztratila nervy, řekla jsem mu pár ošklivých slov, vzala ho do náruče, sedla na gauč a brečela jak pitomá. Ani nevím proč, prostě to nešlo zastavit. A on v tom náručí chudák nevěděl, co se děje, jen na mě koukal a žmoulal si prstíčky. Řvala jsem snad půl hodiny, to už mezitím Luky usnul. Když jsem se trochu sebrala, položila jsem ho do postýlky, to už naštěstí spal, ale já pak nemohla dost dlouho usnout, protože mě trápí, že jsem takhle vybouchla. Chudáka jsem ho vyděsila, nevěděl, co se děje. Ani nevím, proč to sem píšu, ale asi doufám, že když se svěřím, tak příště se dokážu víc ovládnout.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 03.12.09 11:24

Kakiko, myslím, že jsi neudělala nic mimořádného.
Klidně jsi mohla vybuchnout tak, že jsi mohla malého uhodit, a to ty jsi neudělala.
Tvoje psychické rozpoložení v noci naprosto chápu, jen nechápu, že jsi se nezhroutila dřív :lol: . V noci jsou emoce strašně zjitřené, že jo?
Podívej, malý nemůže za to, jak se chová, určitě si ráno nebude nic pamatovat, žádnou stopu to na něm nezanechá, ty jsi neudělala nic mimořádného, tak to hoď za hlavu, ju?
Přeju ti, aby malý spal lépe, a věř mi, ačkoliv se to zdá naprosto nemožné, i to jednou přijde. :dance: :dance:

beckie
Závislačka 4132 příspěvků 03.12.09 11:24

Ahoj, nic si z toho nedělej. Já už taky vybouchla a to má maličká teprve měsíc. Hrozně jsem se styděla. Ona totiž také nechce spát. Jen se chovat, povídat, miluje jízdu v kočárku ( to spí jak dudek ), takže přes den trávíme dny na procházkách, počasí nepočasí. Domů se vracím jen kojit. A v noci boj. Kdo z koho. Vyhrává malá. Už spí s námi v posteli. Já jsem hodně velkej nervák. Tak jsem se naučila vydýchat tu zlost. Prostě se zhluboka několikrát nadechnout. Koukat do stropu. Raději ji chvíli nechat plakat, ale nejít k ní vzteklá. Prostě uklidnit se co nejvíc to jde. A pak teprve zvednout miminko. A taky myslet na to, jak jsou bezbraní, že neumí říct, co přesně chtějí. Jen vyjádřit pláčem či nečím jiným.
A neboj, to že ji chovám a brečím nad ní jako želva, to mám často. Únava, vztek, ten pocit bezmoci, když už nevíš co…pobrečet si je fajn. Je to určitě lepší ventil, než ošklivá slova směrem k miminku. I když malá taky kouká jako z jara, když ji někdy nosím do umření a tečou mi slzy.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 03.12.09 11:24

Netrap se, to si asi prožije každá… Měla jsem tyhle stavy, když mi Janička bojkotovala lahev. Brečela hlady, když jsem ji dala flašku, tak brečela o to víc, že ji nechce. Pak už jsme brečely obě, až jsem ji musela nechat plakat v křesílku a jít do vedlejšího pokoje se prostě vyřvat. Člověka to pak mrzí jak dlouho, já vím.
Ale nemysli si, že jsi špatná matka jen proto, že jsi unavená a vystreslá. Špatná matka bys byla, kdybys ty výčitky neměla.

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 03.12.09 11:29

Ani nevis, jak te chapu. Ja tohle mela taky, ale hned jak sme Matese privezli z porodnice. On proste nespal. Max hodinu a pak dalsi hodinu nez usnul. A to jenom v noci. Pres den usnul jenom vyjimecne. Ja sem prvni dva tejdny nejedla nepila nechodila skoro na zachod a kdyby si ho nekdo chtel vzit, tak bych ho i snad dala. Zlepsilo se to az kdyz sem vzdala kojeni :-( V peti mesicich uz spal celkem na povel, ale i ted obcas mi ujedou nervy, kdyz vidim se si ze me dela srandu. Nebo asi nedela a chce si ve dve v noci hrat. Pokousim se ho ignorovat a on pak usne, ale nekdy je vytrvalej.

kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 03.12.09 11:31

Ahojky,

klídek,nemáš si co vyčítat.Myslím,že takhle „bouchne“ občas každá nevyspalá mamina,co by spala i ve stoje.

J8 jsem tuhle taky nosila a nosila a brečela a brečela,pač je to občas opravdu neúnosný a já nemám kdy si přes den zdřímnout,protože starší už spinkat po o nechodí.

tak hlavu vzhůru,ono bude líp :wink: :srdce: :kytka:

kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 03.12.09 11:34

Já než to natukám,tak je tady takovejch reakcí :oops: :mrgreen:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 03.12.09 11:35

AHoj,jak úisi holky.Ja jsem dneska taky vybuchla po te co mi mala vlezla a kramarila kde nemela.A uz jsem ji dala pres plinu. :oops: .uz jsem se taky neudrzela prootze vlezla mezi cistici prostredky.A o­blizovala tam Bref na vodni kamen mam ho tam sice naredeny a hodne ale i tak fuj fuj jeste ted je mi ztoho spatne.Protoze tam pisi ze pri poziti vyhledat lekarskou pomoc a pri styku s ocima taky.nevypila to ale me staci ze to oblizovala.Tak uz jsem se neudrzela.Bohuzel nemam na skrinich patenty na to aby tam nelezla nemeli je.A snurky umi rozvazovat.Takze uz nevim kam to uklidit vsechno ma s dosahu.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 03.12.09 11:40

Ahojky,nejsi jediná když si takhle vybouchla,když byl Honzík menší ,tak mi dělal to samé a já taky reagovala tak jako ty,člověk už to napětí ze sebe musí dostat a holt v tu chvíli máš zlost na prcka no.A co třeba zkusit zapojit do toho vstáváni i manžela?Na kojení asi těžko,ale když víš že je nakojený,že si prostě jen vyžaduje společnost,tak bych neváhala a řekla chlapovi,vždyt by ses z toho za chíli zbláznila a nekoukej vůbec na to,že on třeba ráno vstává do práce,vždyt i my ženský sice jsme na mateřský,ale je to také náročné a je potřeba se prospat,byt i chvilku.

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 03.12.09 11:43

Klid, taky jsem bouchla, rozeřvala jsem se s tím, že chci jenom spát a malá se mi ještě smála, byla jsem úplně hotová… myslím, že nato máme právo. Ono když je člověk nevyspalej, tak je to znát. Mě po roce začal hodně pomáhat manžel, spí s občas sám v ložnici, já spím v obýváku a je klid. Jsme odpočatí, příjemní a nehádáme se… takže se nestresuj a dej prcka na chvilku na starost mužíkovi, babičce a vyspi se :)

Kakika
Extra třída :D 14989 příspěvků 03.12.09 11:46

Holky jste moc hodné za milá slovíčka. Asi to stejně budu muset „vydýchat“. Dneska se na mě někdo zamračit, tak se rozbrečím hned, jak jsem hodně nevyspalá, tak jsem hrozně lítostivá.
Chlapa bych zapojila, jenže on jezdí náklaďákem a představa že za volantem klinbá…to mě běhá husí kůže po celém těle. Ale na víkend to má jasné, budeme s tím muset něco udělat, protože já už to takhle fakt dlouho nevydržím. Vím moc dobře, že Luky za to nemůže, nedělá to naschvál (i když to občas tak vypadá), ale vím taky moc dobře, že takhle časté noční kojení prostě nepotřebuje. Dokud budil po dvou hodinách, tak to bylo v pohodě, to se ještě dalo.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 03.12.09 12:04

Kakiko, můj manžel je taky řidič z povolání a je fakt, že pokud nemusím, taky ho v noci nebudím… Ale co si naše beruška zavedla ten svůj zvrácenej režim, kdy chodí spát ve 4 odpo a vstává ve 2 ráno, tak to prostě občas jinak nejde. Většinou to dělám tak, že ho vzbudím o hodinu, hodinu a půl dřív než by vstával, vrazím mu dítě a sama si jdu dáchnout aspoň do tý doby, než musí jít do práce.

Příspěvek upraven 03.12.09 v 13:17

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 03.12.09 12:28

Kakiko nic spatneho jsi neudelala.Myslim ze kazda z nas obcas ztratila nervy a diteti neco ne moc hezkeho rekla.
Jak pise Makina-mohla jsi ho i uhodit a to jsi neudelala takze se nic nestalo.
Maly si urcite nic z toho cos mu rekla pamatovat nebude :wink: .
Ja take vybouchnu,ted uz se ale krotim protoze nechci aby to mala opakovala.
Preji ti aby maly spinkal v pohode a neboj…taky jsem malou uspavala obcas na rukou a ted jak lehne v sedm vecer tak spi do osmi bez jakekoliv prestavky.

Manu
Stálice 67 příspěvků 03.12.09 12:49

Ahoj,nic si z toho nedělěj.Myslím,že tohle zažila každá,která má mimčo,který nespí a nespí.Nevim kolik je tomu tvýmu,ale jestli je ještě malinký,tak to vydrž a ono se to časem srovná.Já nespala první 3 měsíce víc než 4 hod.denně a pak prostě když nespíš,tak je logický,že nejseš úplně v pohodě.Pomohlo mi,když mě občas pomohl přítel i třeba jen přebalit,nebo nakrmit z lahve a já mezi tím trochu odpočívala.Tak pevný nervy,ahojda :-)

Denulenka
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 03.12.09 12:51

holky,je to sice mimo téma…ale jak to dáváte s těmi manželi řidiči? můj taky jezdil kamionem,když se malá narodila nechal toho,sice jezdí,ale po čr a je mimo jen 2 noci v týdnu…nedovedu si to bez jeho pomoci představit…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >