Ztratila jsem smysl života :(

Anonymní
28.3.18 02:25

ztratila jsem smysl zivota :(

Když jsme s přítelem spolu byli 2,5 roku tak jsem otěhotněla. Byli jsme šťastný a těšili se na miminko. Narodil se nám Toníček. Chtěli jsme jít do svého a naskytla se možnost že koupíme barák. Přítel si vzal NA SEBE hypotéku a koupili jsme ho.Byl to starý barák takže všechno jsme předělávali(stropy, podlahy, zdi)společnými silami jsme to postupně rekonstruovali.Moje rodina nám pomohla(okna, parapety, dveře, dlažba, vybavení).Starala jsem se o syna a pomáhala na baráku. Hned když syn nastoupil do školky nastoupila jsem do práce. Brala jsem 12 tisíc ale byla to práce po dobu školky takže jsem ze synem byla pořád. Do toho práce na baráku, psi, zahrada a vše okolo. Přítel pořád pracoval a když už měl volno byl raději s kamarády než s námi,,:(( byli jsme pořád sami.pak jsme se neustále hádali a už i před klukem. domluvili jsme se že pujdu na čas k rodičum samozřejmě s malim! aby se to uklidnilo dala jsem výpověd a odešla k rodičum. přítel vyměnil zamek a všechny naše společné věci za 8 let nechal protřídit svojí sestrou. mě dal jenom oblečení. že jsem prý na mateřský nepřispívala do domácnosti a on musel všechno dotovat, tak je vše jeho. Měla jsem tam svuj život(kamarádky, cvičení, psi)a náš syn je tam zvyklí od malička. Přítel trvá na střídavé péči a to s náma byl tak max.3 hodiny tydně. Syn ma zaplacené kroužky, výlety, atd..a nechtěla jsem ho otrhavat hned od kamarádů tak jsem souhlasila jen než pujde do školy a našla si práci týden volno, týden práce. Je to pro mě hrozně těžké když s ním nejsem,,jsem jeho máma, byla jsem s ním pořád, každy den sem ho ukládala, četla pohádku, ráno vedla do školky…a ted tyden nevim co s nim je.co dělá, nemůžu vidět jeho smích každý den,,jsem s toho zoufalá..:(( navíc mě drtí představa že jsou v našem domově a dělaj že neexistuji..já jsem sama u rodičů…hrozně to bolí…Když je syn u mě tak to bolí mín..stačí jeden jeho usměv a jsem štastná…Chlapa, majetek vem čert ale to dítě…:(( je ještě malej na to abych jsem se ho vzdávala,,,:((Jsem s toho ze všeho tak neštastná, žila jsem jen pro ně. Milovala jsem je oba nejvíc na světě,,nevím co dál,,připadám si že nikam nepatřím,,a ještě mě čeká soud o syna, kterého chci do své péče. zhroutil se mi celý život.. přišla jsem o vše na čem mi záleželo, co jsem milovala a co jsem budovala,,,připadám si nepotřebná…jako kdyby všchni byli štastný kdybych nebyla… :,( :,( :,( :,(

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31693
28.3.18 02:36

To mi je moc líto, naprosto chápu, že jsi z toho nešťastná. Střídavka pro dítě není nic dbrýho, kontakt s tátou určitě ano, ale domov by měl mít jen jeden. Byla asi blbost na to přistupovat, bojím se, že takhle to ten soud i schválí, když teď to takhle máte, a dobrovolně :?

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
28.3.18 02:47

Moc mě to mrzí, ale ty jsi těch chyb udělala více! Ty nemáš vytrvalost, musíš bojovat, na vše hned kývneš. Vy nejste vzití a máte společný majetek bez papíru, to jste měli mít v pořádku. Vy se pohádáte a ty se stěhuješ k rodičům, já bych se z toho domu nehla dokud bychom nebyli domluvení na vypořádání a já neměla odvezený svoje věci. A ted souhlasíš se střídavkou i když to v tobě všechno kříčí. Něco chceš, bojuj!!

A máš všechno co potřebuješ, jsi zdravá, máš práci, střechu nad hlavou, máš rodinu a úžasného syna!! Zlato, ty jsi zklamaná ze života, ale pořád jsi hrozně moc bohatá. :srdce: :kytka:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
9888
28.3.18 05:56

Drž se :srdce: ani se ti nedivím že jsi z toho špatná.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
7741
28.3.18 06:12

A to je ten případ, kdy to takovým hajzlíkům vždy projde…že žena pokorně na vše přistoupí, svěší hlavu a v tichosti se nechá o vše připravit. Nebojuješ.. Syna sis měla nechat soudně upravit a vymáhat prostředky, které jsi vložila do „jeho“ baráku. Proč jsi si to neošetřila, když jste nebyli svoji?
Na druhé straně děláš vše pro spokojenost syna, má oba rodiče, pravidelně se s ním střídáte.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
45589
28.3.18 06:13

Smysl života jsi neztratila… to by to vypadalo jinak. Naopak, teď máš možnost začít žít - ve dnech, kdy bude syn u táty. Máš možnost potkat nějakého nového chlapa, který si bude vážit toho, co doma má. A ty si z toho vem ponaučení a nenech se od nového partnera zahnat do pozice služky, chůvy bez vlastního života.
Naopak mi přijde dobře, že jsi kývla na střídavku. Dítě neztratí ani jednoho z vás, bude pro něj snazší se s tím vyrovnat. Jenom se připrav na to, že pokud už vám funguje střídavka, tak v ní budete nejspíš pokračovat i v době školy.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
10750
28.3.18 07:06

Omlouvám se, zakladatelko, ale ve vší úctě: tohle je důvod, proč by si ženy neměly dělat děti bez svatby. Kdybyste byli manželé, byla bys v mnohem lepší pozici. A třeba bys byla i víc motivovaná se pokusit vztah nějak udržet: třeba jít do poradny nebo se pokusit, aby někdo blízký chlapovi vysvětlil, že výchova dítěte spojená s minimálním příjmem v podobě rodičáku je taky práce, a „jeho peníze“ pak nejsou jen jeho, a ať se nechová jako d.bil…

Hele být Tebou, začnu se připravovat na realitu.
1. Pokud jsi kývla na střídavku a chlap ji zvládá, počítej s tím, že už to tak zůstane.
2. Nevím, jak daleko je od vašich k chlapovi, ale začni vymýšlet nějaký kompromis, aby dítě mohlo být ve střídavce a přitom v jedné škole: když jsem zjistila, že soud někdo povolí střídavku se střídáním ŠKOLY, tak mi to hlava nebere - to musí být pro to dítě fakt očistec (dvoji kamarádi, dvoje učení, různé učebnice atd.).
3. Chápu, že jsi doteď byla s dítětem furt, ale to se tak stane, a není to nic, co by člověk nepřežil - není to kojené miminko. Zkusila bych se domluvit s ex, abys mohla malému každý večer před spaním zavolat nebo tak.
4. Furt mysli na to, že pokud se chlap nechová jako p. tomec i vůči synovi, může ten malý být rád, že má dva rodiče, co o něj stojí a chtějí a umí se o něj postarat. A dělej všechno pro to, aby měl kluk dobré vztahy s oběma a byl spokojený s oběma. To musí být vždycky Tvůj prvořadý cíl.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
60440
28.3.18 07:11

Ztratila jsi zázemí, hmotné statky, to s člověkem zamává.. ale neztratila jsi syna, tak bojuj… on je smysl života.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
28.3.18 07:18

Já myslela že ti dítě zemřelo, když už píšeš o ztraceném smyslu života… ale prosím tě, neblázni, jsou horší věci

 • Citovat
 • Nahlásit
13882
28.3.18 07:23
@Doe_Jane píše:
Já myslela že ti dítě zemřelo, když už píšeš o ztraceném smyslu života… ale prosím tě, neblázni, jsou horší věci

Taky mně to napadlo, naštěstí to tak není.

Zakladatelko, najdi si své zájmy. Jsi moc upnutá na dítě. Začni se věnovat sama sobě.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
8598
28.3.18 07:26

Moc smutné čtení :( Kývla jsi na vše moc ochotně, umožnila jsi mu chovat se jako d..il. Střídavá péče není pro každého a je vhodná až od určitého věku. Mám ve svém okolí výbornou klinickou psycholožku, která říká, že je rozdíl u holčiček a u kluků a je dán věk, od kdy jsou děti schopné být ve střídavé péči. Předškolní věk to není. Co je podstatné, dítě má mít jeden domov, jeden bod a v tom jeho domově, se mají střídat rodiče, pokud je střídavka na místě. Nemá to být dítě, které pendluje. Měla by sis vzít šikovného advokáta na rodinné právo, kdo si s tvým ex snadno poradí. Než dojde na soud, měla bys do řízení přinést vlastní znalecké posudky na téma střídavá péče a měla by jsi celou situaci probrat jak s dětským psychologem, tak s nějakým pro tebe. Účastnický posudek ti může velmi pomoci. Nevím odkud jsi, ale když ti na rodinné právo doporučím JUDr. Marii Cilínkovou z Prahy, tak neuděláš chybu. Vyhrála v rodinném právu i právníka roku. V mém okolí vysoudila všem tatínkům děti do jejich péče a umí to samozřejmě i naopak. Soudy jí za ty roky tak akceptujou, že to má o to snazší. Je škoda, že jste s partnerem na vztahu nezapracovali v nějaké poradně. Pokud máš ale pocit, že vztah je ztracený (nic se nejí tak horké a podařilo se zvrátit i jiné blbé situace), tak máš jedinečnou příležitost se kousnout a najít si jiného, který tě bude milovat a zvedne tě ode dna. Vytvoříte si spolu nové zázemí a hned bude na světě veseleji, třeba přijde i miminko :hug: Právník by ti měl pomoci i s vypořádáním majetku, protože podle klíče tvého ex a jeho sestry se majetek nedělí :pocitac: Takže to, co teď potřebuješ, je sehnat silnou oporu do zad, abys stála na nohou jistěji, to ti pomůže najít sílu na hledání toho pravého a na vybojování syna. Jsem z advokacie, je to můj denní chleba, proto ti radím udělat kroky viz výše. Drž se a hodně štěstí! :hug:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
51950
28.3.18 07:28

@Doe_Jane taky jsem si to myslela :oops:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
8598
28.3.18 07:34

Ještě doplním, že existuje judikát, podle kterého se soudy jeden čas řídily (byť nemáme angloamerický systém práva a precedentní systém) a přiznávaly střídavku všude a všem. Ale narážely na opačný názor dětských psychologů a znalců, takže se situace už malinko uklidnila. Stojí to opravdu na tom, abys prošla kolečkem vyšetření u dětského psychologa a ideálně se svěřila do rukou advokáta na rodinné právo, který ty kroky vymyslí a zařídí za tebe. Hele, já mám za sebou asi 80 vyhraných sporů v řadě, ale svoji jednu věc, kterou umím, jsem dala kolegovi advokátovi. Člověk má v tom svém emoce, potřebuje odstup a dělá mu dobře, když se o něho někdo postará ;) Takže jsem si podala žalobu sama a kolega mi ji teď řeší u soudu za mě. Pocit pomoci, že na to nejsi sama, ti pomůže. :kytka:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1189
28.3.18 08:17

Zakladatelko. Neseď a nelituj se! Vezmi do rukou telefon a začni jednat. Okamžitě si sežeň advokáta, zajdi si klidně na OSPOD a prober s nimi Tvé možnosti, prostě něco dělej :pankac: :pankac: :pankac: Nakopne Tě to a nebudeš mít čas se hroutit. A hlavně ukaž tomu tupanovi co máš doma, že se jen tak nevzdáš!!! A neexistuje, že mu všechno projde tak jak očekává a jak spoléhá… Musíš začít bojovat!

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
45589
28.3.18 08:31

@MartinaCV s tím věkem a pohlavím to bude u každého jinak. MY měli střídavku u dítěte, když mu bylo čerstvě 5 a zvládal to krásně. Naopak byl rád, že nepřišel ani o jednoho rodiče.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama