Ztratila jsem veškerou motivaci hubnout a žít

Anonymní
16.11.20 00:00

Ztratila jsem veškerou motivaci hubnout a žít

Zařadila jsem téma do kategorie vztahy, protože mě přijde, že je to o hlavě než o klasickém hubnutí…
Ve zkratce jsem asi 2 roky zpět potkala jednoho muže. Mladšího asi o 3 roky, ve skvělé kondici, oblíbený, hodný a na mě tím jak žil pusobil nedostupně atd? Koupil si takovou boudu v hrozným stavu víceméně za cenu pozemku a tu dokázal za dva roky předělat na utulnou chatu atd. Prostě schopný a takový ten typ „co opravdu nepotřebuje ženskou, takže si fakt muže vybirat“. Zatímco já malá 30 letá, váha nad 100kg neschopná přežit noc pod širákem atd. Znali jsme se z okruhu společných známích atd. Narovinu mě řekl, že jsou muži, kterým se líbí tučnější ženy, ale že on k nim nepatří ani omylem a že se mu ani nelíbí zlehka oplácané ženy. A že navíc u mě to není o pár kilech, ale váha nad 100kg je obezita a že to není o tom jít do fitka, ale celkově.
Nicméně slovo dalo slovo a my to dali dohromady. Ale dal si takovou podmínku neřekl to přímo na plnou hubu, ale prostě, že chce k sobě ženu, která něco vydrží a je fit a hlavně aby obstála třeba u něj kde bydlí ( tam se třeba seká dřevo, kterým se topí atd) a že to nepujde, když budu mít nad 100kg atd… začala jsem hubnout a postupně to bylo lepší a lepší.
Pak mě přišlo, že hubnutí se zastavilo a i jsem se o tom s ním bavila. Už v tu dobu byl takový vlažnější. Nějak si dala věci dohromady a začala se snažit víc a během asi 3 měsíců dala dolu přes 20 kg a už začala vypadat tak nějak normálně. Jenže paradoxně ten vztah se nijak nelepšil a spíš byli neschody.
V září mě napsal, že jestli sem doma, že je kousek, že by se stavil. Už sem něco tušila, protože to není jeho styl. Přijel a řekl mi, že je konec. V podstatě mě ani neřekl přesně kvůli čemu, že pořád ho fyzicky nepřitahuji, nebo mu přijdu lína nebo cokoliv…až když jsem naléhala, tak prostě řekl, že je konec, že se mnou už nechce delší dobu být at po tom nepátrám nebo, že utne se mnou vztahy uplně ( máme společný okruh známých atd).
Sebral se odjel. Já byla uplně mimo ale tak divně. Většinou se hroutím a brečím, ale tedka jsem asi 4 dny nejedla, nespala a v podstatě jak kdyby se to týden či dva nestalo. Zhubla jsem dalších 5 kilo. Pak jsem jela na oslavu k našim a tam po sklence vína to na mě padlo a já se přežrala. A nevím jestli to bylo tím, ale nějak od toho okamžiku jsem si začala uvědomovat, že je konec atd. Hodně mě to zasáhlo a já se začala v tom utápět a začala jsem se šíleně přežírat.
Tedka od pulky řijna se mě to podařilo tak nějak alespoň zkorigovat, že se přes týden držím a o víkendu se strašně ožeru a prostě cpu do sebe vše možné i nemožné. Výsledek je ten, že od toho rozchodu jsem za necelé dva měsíce nabrala zpět 15kg. Snažila jsem se vrátit zpět do řežimu, ale vždy to dopadlo stejně – po 3 dnech diety jsem se začala přežírat. Tak jsem zkusila jen zlehka, jíst zdravě, necpat se atd, ale stejně to nijak nedopadlo.
Prostě jsem ztratila veškerou motivaci hubnout a cokoliv dělat. Kamarádky mě radili, že to přejde, že je to taková ta porozchodová klasika a že si mám uvědomit, že hubnu pro sebe a že už z principu musím zhubnout atd a že jednou budu krásná pro někoho jiného atd….ale já cítím, že je to tedka jiné.
Už jsem zažila hodně bolestivé rozchody a dokonce i kvůli mé váze a tak nějak realisticky od borcu pro které by stálo hubnout každé, ale tedka je to jiné. Nemužu najít motivaci cokoliv dělat, hubnout atd….prostě se ve mně cosi navždy zlomilo….

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2238
16.11.20 00:15

Nebyl to chlap pro tebe. Časem na to přijdeš a budeš ráda :hug: Nechceš zatím zkusit nějakou osobní koučku? Nemyslím čistě na to hubnutí, ale prostě někoho, kdo ti dodá energii a sebevědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
16.11.20 00:20

Uvědom si, že teď vůbec nejde o hubnutí ale o tebe a tvoje tělo, strašně moc si ubližuješ. Dáváš ku takové šoky, že ti pak už třeba nedovolí zhubnout. Ten režim ti akorát udělá náběh na nějakou imunitní reakci..

Jo vztah je v pr*eli, ale odděl to.

Navíc co si budem povídat, jako hubená najdeš nového chlapa lépe ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8580
16.11.20 01:34

Kdyz se zpetne podivam, jak jsem byla uplne hotova z rozchodu s uplnymi blbecky…tak bych si nafackovala. Holt clovek je mladej a blbej s zkusenosti neprenosne.
Jen reknu, ze bylo tezce divne uz to, jak si daval podminky uz na zacatku, nebydlel s tebou, asi nepocital do budoucna… Byl to krok vedle, ten pravy na tebe teprve ceka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2852
16.11.20 01:42

A nešly by ty kopačky využít jako motivace? V angličtině se říká „living well is the best revenge“ - žít dobře je nejlepší odplata. Být spokojená sama se sebou, změnit se k lepšímu, a začít k sobě ty pozitivní věci taky trochu přitahovat.
Postupem času pro tebe jeho osoba ztratí význam, ale ta prvotní emoce bývá dost silná jako impuls změny. Škoda, žes to vzala z druhého konce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
16.11.20 02:55
@Anonymní píše:
Zařadila jsem téma do kategorie vztahy, protože mě přijde, že je to o hlavě než o klasickém hubnutí…
Ve zkratce jsem asi 2 roky zpět potkala jednoho muže. Mladšího asi o 3 roky, ve skvělé kondici, oblíbený, hodný a na mě tím jak žil pusobil nedostupně atd? Koupil si takovou boudu v hrozným stavu víceméně za cenu pozemku a tu dokázal za dva roky předělat na utulnou chatu atd. Prostě schopný a takový ten typ „co opravdu nepotřebuje ženskou, takže si fakt muže vybirat“. Zatímco já malá 30 letá, váha nad 100kg neschopná přežit noc pod širákem atd. Znali jsme se z okruhu společných známích atd. Narovinu mě řekl, že jsou muži, kterým se líbí tučnější ženy, ale že on k nim nepatří ani omylem a že se mu ani nelíbí zlehka oplácané ženy. A že navíc u mě to není o pár kilech, ale váha nad 100kg je obezita a že to není o tom jít do fitka, ale celkově.
Nicméně slovo dalo slovo a my to dali dohromady. Ale dal si takovou podmínku neřekl to přímo na plnou hubu, ale prostě, že chce k sobě ženu, která něco vydrží a je fit a hlavně aby obstála třeba u něj kde bydlí ( tam se třeba seká dřevo, kterým se topí atd) a že to nepujde, když budu mít nad 100kg atd… začala jsem hubnout a postupně to bylo lepší a lepší.
Pak mě přišlo, že hubnutí se zastavilo a i jsem se o tom s ním bavila. Už v tu dobu byl takový vlažnější. Nějak si dala věci dohromady a začala se snažit víc a během asi 3 měsíců dala dolu přes 20 kg a už začala vypadat tak nějak normálně. Jenže paradoxně ten vztah se nijak nelepšil a spíš byli neschody.
V září mě napsal, že jestli sem doma, že je kousek, že by se stavil. Už sem něco tušila, protože to není jeho styl. Přijel a řekl mi, že je konec. V podstatě mě ani neřekl přesně kvůli čemu, že pořád ho fyzicky nepřitahuji, nebo mu přijdu lína nebo cokoliv…až když jsem naléhala, tak prostě řekl, že je konec, že se mnou už nechce delší dobu být at po tom nepátrám nebo, že utne se mnou vztahy uplně ( máme společný okruh známých atd).
Sebral se odjel. Já byla uplně mimo ale tak divně. Většinou se hroutím a brečím, ale tedka jsem asi 4 dny nejedla, nespala a v podstatě jak kdyby se to týden či dva nestalo. Zhubla jsem dalších 5 kilo. Pak jsem jela na oslavu k našim a tam po sklence vína to na mě padlo a já se přežrala. A nevím jestli to bylo tím, ale nějak od toho okamžiku jsem si začala uvědomovat, že je konec atd. Hodně mě to zasáhlo a já se začala v tom utápět a začala jsem se šíleně přežírat.
Tedka od pulky řijna se mě to podařilo tak nějak alespoň zkorigovat, že se přes týden držím a o víkendu se strašně ožeru a prostě cpu do sebe vše možné i nemožné. Výsledek je ten, že od toho rozchodu jsem za necelé dva měsíce nabrala zpět 15kg. Snažila jsem se vrátit zpět do řežimu, ale vždy to dopadlo stejně – po 3 dnech diety jsem se začala přežírat. Tak jsem zkusila jen zlehka, jíst zdravě, necpat se atd, ale stejně to nijak nedopadlo.
Prostě jsem ztratila veškerou motivaci hubnout a cokoliv dělat. Kamarádky mě radili, že to přejde, že je to taková ta porozchodová klasika a že si mám uvědomit, že hubnu pro sebe a že už z principu musím zhubnout atd a že jednou budu krásná pro někoho jiného atd….ale já cítím, že je to tedka jiné.
Už jsem zažila hodně bolestivé rozchody a dokonce i kvůli mé váze a tak nějak realisticky od borcu pro které by stálo hubnout každé, ale tedka je to jiné. Nemužu najít motivaci cokoliv dělat, hubnout atd….prostě se ve mně cosi navždy zlomilo….

To je zase blabol. Kdyz neco delas, tak to delej pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
16.11.20 05:21

Tohle už je asi na odbornou pomoc psychoterapeuta. Potřebuješ zjistit, proč ti vyhovuje být obézní a proč jsi šla do vztahu, který byl hned na začátku odsouzen k záhubě. Potřebuješ se za něco potrestat a trýznit? Chceš se pomalu zabít? Chceš aby tě měl někdo bezpodmínečně rád (tj. i jako obézní), protože jsi to nezažila v původní rodině? Tím přejídáním rozhodně neublížíš jemu, ale především sama sobě, můžeš v už takhle nízkem věku dostat infarkt nebo mrtvici, kór když do toho chlastáš. Držím palce, ať to rozklíčuješ. Opatruj se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
16.11.20 05:37

Zkus tu dietu vyměnit za zdravý režim, tak aby tě to nezatěžovalo, dělej jen malé změny a postupně… Určitě nepotřebuješ nic drastického, jen to potřebuješ dostat do zdravých čísel… Ten rozchod zvládneš časem, ono k němu nedošlo kvůli tomu, jestli jsi hubená nebo ne, ale prostě se ukázalo, že se k sobě nehodíte, to se stává bez ohledu na váhu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
16.11.20 06:31

Tak hlavně teda zásadní chyba - hubla jsi kvůli němu, né kvůli sobě. Vem to tentokrát za správný konec a hubni kvůli SOBĚ! Aby TY ses cítila dobře a aby TY jsi měla kvalitnější život a aby TY jsi byla zdravá. A já jsem zabejčenec, já bych se na to na just vrhla teďka pořádně, abych mu v létě vytřela zrak a on viděl, o co přišel. najdi si Michala Josefa Totha a prostuduj. Popř. na FB je skupinka Jídelníček a cvičení bez hádek a urážek, kde holkám zadarmo radí. Já sama mám od něj jídelníček a jsem fakt moc spokojená…A poznámka pod čarou - já osobně bych s ním ani nezačala po tomhle proslovu, jelikož bych měla pocit, že v jeho očích pro něj nejsem dost dobrá… Kašli na něj a najdi si někoho, kdo si tě bude vážit a především!!! Si začni vážit sama sebe :hug: Držím palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
16.11.20 07:02

Ten si te nezaslouzil…kasli na nej, kdyz hubnout tak pro sebe jedine ne pro nekoho to nikdy nefunguje.Ten tvuj pritel byl vul akorat ti ublizil…si mel najit nejakou modelku blbec.Ja mam treba kamaradku ktera ma urcite vic nez sto kilo normalniho hubenyho chlapa a jsou spolu deset let snad nebo uz dyl…byl to proste vul tenhle a snad priste uz narazis na lepsiho kteryho nebude tolik tankovat vzhled o tom to taky jen neni. :srdce: hlavu vzhuru a jestli te tolik trapi vaha jdi k vyzivovemu poradci nech si napsat jidelnicek nebo zkus krabickovou dietu to je tedka moderni a kamarad tak zhubl krasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
16.11.20 07:29

Holka, jakmile Ti už na začátku vztahu někdo dává podmínky, jak se máš změnit, znamená to, že tě nemiluje. A ty sis k takovému partnerovi prostě přišla pro potvrzení, že za nic nestojíš. Asi se nemáš moc ráda, jinak by ses ke svému tělu takhle nechovala. Časem to rozdýcháš a třeba se podaří s pomocí odborníků podaří zhubnout a udělat si pořád v hlavě. Je ale lepší, když je to kvůli tobě samotné než kvůli někomu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1323
16.11.20 07:31

Neumím si představit mít chlapa, kterému se nelíbí má postava.Ten tvůj bývalý te rozhodne nemohl mít nějak rad, když toto řešil. Zkus si najít nějakého poradce přes dietu, sama to asi moc nezvládnes. a hlavně se začni mít rada :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10358
16.11.20 07:38

Pokud bych se dala do kupy s chlapem, který nemá rád silné ženy, nevím, asi bych do toho nešla, ale dobrá. rovnou bych ho upozornila, že hubnout kvůli němu nebudu. maximálně kvůli sobě, až uznám za vhodné. A také bych se ho rovnou zeptala proč do toho jde, jestli z nudy, potřeby někoho mít a zrovna se mu nedaří. A v sobě bych si nechala jistou rezervu, s blikajícím světýlkem. Nicméně i kdyby jsi vychrtla na kost, stejně by si nejspíš něco našel, prostě tě trochu využil, nakonec zjistil, že to fakt není ono. Kašli na něj, najdi si budulínka co bude s tebou jíst a budeš se mu líbit taková jaká jsi.Ne,že by bylo od věci zhubnout, ale jen pro tvůj dobrý pocit, ne pro někoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1287
16.11.20 07:46
  1. ten pán byl de.il a vůbec tě nemiloval od začátku. To si opakuj.
  2. musíš se líbit sama sobě, kvůli tomu třeba hubni, ne kvůli chlapovi.
  3. nedrz nesmyslné diety, akorát až pak vysadis, budeš ještě na vyšší váze a zdravotně i psychicky zdevastovaná
  4. začni dělat nějaký koníček, který tě fakt naplňuje, ideálně, když bude spojený s pohybem
  5. zaplať si trenéra/ výživovýho poradce. Povedou tě po malých krůčcích, ale zdravě a natrvalo. Není to o hubnutí, ale o zdravém životním stylu. Takže Jendou nebudeš hubenější, ale zdravější.
  6. chlapa neokouzlis křivkami natolik, aby s tebou zůstal. Buď zdrave sebevědomá a pozitivní, na váze zas tolik nezáleží :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
16.11.20 07:49

Rozhodně na jeho straně žádná chyba nebyla. Chtěl to s tebou zkusit, doufal, že se v něm probudí nějaký cit, ale neprobudíl. Rozešel se férově, v rámci možností se choval férově. To, že jsi měla před ním přes 100 kg o něčem vypovídá, a spíš bys měla být vděčná, že díky němu to šlo dolů. Může být pro tebe motivací, že s nižší váhou máš šanci na atraktivnějšího muže, že budeš zdravější, budeš moci nosit hezčí oblečení, cokoli.
Asi máš sklon k závislostem v kombinaci se slabou vůlí a neochotu se vnitřně motivovat. - Zkus to zlepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat