Kam se ztrouchnivělým dřevem?

Anonymní
19.4.20 10:00

Ztrouchnivele drevo, kam s nim?

Dobry den, vyklizime po stryci zanedbanou zahradu, kde je i halda shnileho dreva co se uplne rozpada v rukach a taky ztrouchnivele drevo. nevite co s tim? Kam to muzeme odvezt? Je toho pomerne hodne. Diky za odpoved vsem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7622
19.4.20 10:05
  1. kontejner - skládka
  2. vozík - sběrný dvůr
  3. spálit na místě
  4. zkusit „darovat“ za odvoz, třeba to nějaký prase doma do kamen naháže
  5. projet drtičkou a udělat si mulč/kompost
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6389
19.4.20 10:05

Měly by to brát všude jako bioodpad, některá města na to mají kontejnery, nebo odvézt na sběrný dvůr, nebo část do kompostu :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 10:10

@Cenarius Diky za moznosti. Ja prave chtela vyuzit moznosti 2 a odvezt to postupne do sberneho dvora vozikem, mam to kousek, tak se muzu otocit vickrat, ale obavam se, ze mi takove mnozstvi nevezmou. Zkusim to, diky, ja myslela, ze se to tam nesmi vozit.

• Citovat
  • Nahlásit
7622
19.4.20 10:13

No vezmou dokud budou mít místo, pak zase příště až vysypou kontejner. Takže to může být na dýl to tam odvozit. Pokud se toho nutně potřebujete zbavit za jedno odpoledne je nejjednodušší si nechat přistavěk kontejner a naplnit ho. Ale zase ty otočky s vozíkem vyjdou mnohem levněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 10:17

@Cenarius Tak vylozene to nespecha, sberny dvur mam 2 km, tak se mi to vyplati jet tam vickrat postupne nez pristavit kontejner. Navic tam obsluhuji Romove a ti berou kdeco domu, tak mozna se toho zbavim rychle i tak. zitra se tam stavim, diky za info.

• Citovat
  • Nahlásit
11023
19.4.20 10:28

Zeptala bych se nejdřív po sousedech nebo to hodila na net za odvoz, spousta lidí má doma obrovské komposty. Já třeba zakládala loni vysoké záhony, a tam jsem házela dospodu velké dřevo, na to menší větve, na to listí, kompost atd., a až nahoru substrát. Máme velkou zahradu se spoustou bioodpadu a stejně jsem měla co dělat ty vysoké záhony něčím naplnit, takže napůl rozložené dřevo od sousedů bych v tu chvíli brala.
Vy likvidujete kvůli prodeji? Zkompostovat to nejde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 10:47

@zrcadlo Primo sousedu jsem se ptala a nechteli. Zahrada neni tak velika, takze vytvaret kompost zabere dost mista. Jinak obdivuju ty velke zahony, ze jste se pustila do takovych hlubokych vykopu hliny.

• Citovat
  • Nahlásit
11023
19.4.20 10:54
@Anonymní píše:
@zrcadlo Primo sousedu jsem se ptala a nechteli. Zahrada neni tak velika, takze vytvaret kompost zabere dost mista. Jinak obdivuju ty velke zahony, ze jste se pustila do takovych hlubokych vykopu hliny.

Já jsem nic nekopala, vrstvila jsem vyloženě jen od úrovně země, ale dělala jsem jich hodně, takže to byla masa bioodpadu, která se tam vešla. Dělala jsem něco jako toto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat