Ztuhlí krk při nemoci 10leté dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

medvidek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.10 18:04
Ztuhlí krk při nemoci 10leté dcery

Ahojik maminy,
Jak sám název diskuze napovídá potřebuji radu.
Dcera má ATB na zánět nosohltanu,s te­plotama,ale o to teď nejde.Už od soboty má stuhlý krk,stále si stěžuje,že s ním nemůže hnout.Na zavolání se obrací celím tělem.Já i ona jsme stoho smutný a nešťastný.Pokoušela jsem se jí to rozmasírovat…tedy trochu uvolnit,namazali jsme to Liotonem,nespí vysoko a přesto trpí.Je tu někdo kdo mi poradí,nasměruje,dá blbů vzdorný návod ???
 Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47028 příspěvků 15.06.10 18:37

Byli jste u dr?ztuhlej krk muže znamenat že má meningokoka

medvidek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.10 18:42

V sobotu na pohotovosti.Tam nám Dr řekla,že to při tomto onemocnění může být a stím jsme odešli :-(.

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 15.06.10 18:47

Myslím,že meningokok ne.To jsou těžké stavy,který mají velmi rychlý a prudký průběh - několik hodin,ne několik dní..

medvidku,zašla bych k dr.,hned zítra.

Jančik
Závislačka 4033 příspěvků 15.06.10 18:48

Určitě bych zašla ještě jednou k lékaři, ztuhlý krk může opravdu znamenat meningokoka.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47028 příspěvků 15.06.10 18:51

Já bohužel slyšela i o pomalém začátku.Několik dní stuhlej krk a až pak se ozjelo vše dramaticky rychle.

medvidek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.10 18:53

Maminy díky za reakce.
Ona měla první 3dny stále se vracející vysoké horečky,od včera se jí jednou 2× za den trochu zvedne teplota,jakoby jen zvýšená,ale po vyspání opět klesne a má klid.Zítra skrátka pojedeme všechny…máme doma ještě 3leťačku,ta je na tom podobně,jen nemá teploty a ani na stuhlí krk si nestěžuje.

medvidek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.10 18:58

Maminy,ještě mám jednu otázečku.
Hrozí něco mě a mimi? Jsem 23+4tt.

Jančik
Závislačka 4033 příspěvků 15.06.10 19:02

Řekla bych, že může mít pomalejší průběh, protože bere ty antibiotika, pokud jsou na na to specifické, tak ji to může částečně zabírat, ale raději fakt jeď. Ty si dávej pozor, abys po ní nic nedojídala ani nepila z její skleničky atak, ale jinak se zítra zeptej, mělo by to být v pořádku. Třeba to ten meningokok nebude, ale jistota je jistota.

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 15.06.10 19:05

Medvídku,záleží na tom,co Tvoje dcerka má.Pokud je to jen běžná viroza nebo třeba angína,tak by se nic nemělo stát.
Já jsem v druhém těhotenství byla nemocná několikrát - zánět dutin,angina.Vše jsem chytla od staršího.Musela jsem i ATB,ordinované lékařem,malá je zdravá..

Už proto,že jsi těhotná,bych stav dcerky nepodceňovala a šla s ní k lékaři třeba opakovaně a zbytečně.Ale bohužel ani lékař nemůže často poznat,jak se stav pacienta bude vyvíjet dál a co se z toho vyvrbí..

Přeju,ať jste všichni v pořádku :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 15.06.10 19:06

Já jsem o pomalém průběhu meningitidy neslyšela,ale když to maminky píšou,je to možné.
Ony se v médiích totiž probírají jen ty vážné a tragické případy,přitom meningitidu prodělá hodně dětí ročně.Myslím v řádu stovek.Ale nejsem si jistá.Raději tyto statistiky nesleduju.

medvidek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.10 19:08

Děkuji za uklidnění.
Ráno si dáme budíček a pojedeme.
Jo ještě mě zajímá co dceru čeká?Odběr krve?To nemusí.Výtěr?

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 15.06.10 19:11

Záleží,jak dětská lékařka zhodnotí její stav.Lékaři mají ruční test na zatuhnutí šíje,kde se pozná dráždění mozkových blan,příznak meningitidy.Jakoby přitáhne krk k hrudníku..
Potom klasická prohlídka,krk,pos­lech..

Když bude něco nejisté,myslím rozbor krve.U nás je schopna dr.mít urgentně výsledky základních testů do 2 hodin.

medvidek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.10 19:21

Jana,
děkuji.
Jak se vrátíme a budu něco vědět tak napíšu,tedy jestli vás to ještě bude zajímat :-) .

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63569 příspěvků 3 inzeráty 15.06.10 19:22

To můžeš zkusit i sama, pokud dcerka vleže na zádech dokáže předklonit hlavu tak aby se dotkla nebo skoro dotkla bradou hrudníku, tak by to mělo být vše OK. Jen nevím jestli mají být nohy pokrčené nebo natažené…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >