Zub moudrosti a 8. měsíc těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nicki007
Povídálka 35 příspěvků 06.06.19 06:12
Zub moudrosti a 8 měsíc těhotenství

Ahoj stalo se některé z vás, že se Vám v 8 měsíci začala prodírat osmička? Chodím ještě do práce, do toho to šílený vedro a aby toho nebylo málo tak bolest osmičky :( :lol: co se s tím dá dělat? :think:

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11013 příspěvků 06.06.19 06:27

Asi nic, jestli tě bolí protože roste, tak zatni zuby a vydrž. Kdyby tam byl kaz nebo zánět šla bych k dr. Nějaké bolest tlumící léky stejně nemůžeš, Paralen ti na to bude k ničemu. :think: můžeš to zkusit chladit, jež třeba nanuky, cucej kostku ledu, ten chlad to aspoň trochu znecitlivý. :nevim:

Sue2008
Kecalka 460 příspěvků 06.06.19 06:32

Me zlobila uz delsi dobu (obcas pobolivala strana pusy) ale poprve vykoukla asi 3 mesice po porodu. Zubarka mi jenom nastrihla dasen, s tim, ze bez poradneho znecitliveni a prasku na bolest s tim nic neudela, takze dokud muzu, tak at drzim :mrgreen:. Za dalsi 3 mesice se zub zacal prodirat, ale to jsem jenom vyplachovala hermankem a dasen se hezky zatahla. Takze se to da zvladnout bez problemu, neboj.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 994 příspěvků 06.06.19 07:01
@Nicki007 píše:
Ahoj stalo se některé z vás, že se Vám v 8 měsíci začala prodírat osmička? Chodím ještě do práce, do toho to šílený vedro a aby toho nebylo málo tak bolest osmičky :( :lol: co se s tím dá dělat? :think:

Já jsem si je záměrně nechala odstranit před plánovaným těhotenstvím, měla jsem je ještě pod dásní, ale zubař kvůli zánětu stejně doporučoval extrakci. Nevím co bych dělala, kdyby mě to chytlo právě v těhotenství, já jsem to ale měla komplikovaný a musela jsem do nemocnice, měla jsem nějak do kořenů propletený nervy a ty osmičky strašně velký. Třeba bys takové problémy neměla a mohla by sis ho ještě před porodem nechat u zubaře vytrhnout než pak trpět.

sonik8721
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 06.06.19 07:05

Ahojky, já už moudraky nemám, vyrostly mi brzo a postupně šly všechny ven, poslední mne začal zlobit v těhotenství, takže jsem v 7. měsíci, byla na vytrhnuti a v pohodě, bylo po problému :).
Ony mají občas tendenci, lézt ven, už zkažené, takhle to měla kamarádka, takže pro jistotu bych zašla k zubařce, aby se nerozjel případný zánět, kdyby byl zkažený :?
Jinak, dodnes si pamatuju, jak lezly ven a bolelo to, jako prase, takže už se ani nedivím, ze deti vždycky tak brečí :)

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 06.06.19 09:58

No ja byla nekde v prvni polovine tehotenstvi, ale nejak nic moc s tim neslo…prasky jsem brat nechtela, tusim ze jsem to zkusila trochu vyplachovat odvarem z hrebicku, co jsem nekde vycetla, ale I s tim jen opatrne…nastesti to ustoupilo asi po tydnu nebo dvou, ale unadavala jsem se dost

emka.s
Kecalka 219 příspěvků 06.06.19 10:07

Ahojky, už je to dlouho, co mě to trápilo, ale v 25 letech když jsem čekala prvního syna, začal se mi taky prodírat zub moudrosti. Donutilo mě to navštívit zubaře a pomohl mi. Už si přesně nepamatuji co mi dělal, ale zub mi vyčistil, dáseň trošku nařízl a chodila jsem pak pár dní na čistění, vždy mi to propláchl nějakou vodičkou. Pomohlo to. Na bolest jsem brala jen paralen.

Váš příspěvek
Reklama