Zub moudrosti a bolest

Anonymní
15.2.21 12:33

Zub moudrosti a bolest

Dobrý den,
včera mě silně začala bolet stolička na horním patře i s dásní. V dřívější době se mi kus zubu odlomil, kvůli kousnutí (ano, nechápu to :D ). Během corona doby jsem nemohla k zubařce, jelikož odmítala otevřít, protože se bála, což tedy samozřejmě chápu.
Otázkou je, zdali mě mohou bolet i ostatní zuby, když mi roste osmička? Nebo to jsou kazy, které se tvoří a bolí? Už jsem se objednala k jinému zubaři, ovšem jdu až za měsíc, tak nevím, zda vydržet anebo hned volat, proto se ptám, zdali nemáte podobnou zkušenost. Moudráci mi rostou již asi 2 roky a stále pořádně nic.
Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15495
15.2.21 12:50
@Anonymní píše:
Dobrý den,
včera mě silně začala bolet stolička na horním patře i s dásní. V dřívější době se mi kus zubu odlomil, kvůli kousnutí (ano, nechápu to :D ). Během corona doby jsem nemohla k zubařce, jelikož odmítala otevřít, protože se bála, což tedy samozřejmě chápu.
Otázkou je, zdali mě mohou bolet i ostatní zuby, když mi roste osmička? Nebo to jsou kazy, které se tvoří a bolí? Už jsem se objednala k jinému zubaři, ovšem jdu až za měsíc, tak nevím, zda vydržet anebo hned volat, proto se ptám, zdali nemáte podobnou zkušenost. Moudráci mi rostou již asi 2 roky a stále pořádně nic.
Děkuji :)

Nerozumím - ty se nás ptáš v internetové diskuzi, zda máš zkažené zuby? :mrgreen: :mrgreen: Jestli to bolí tak, že to měsíc nevydržíš, tak ti stejně nezbyde, než někam skočit. Kdyžtak brnkni tomu novému lékaři, že máš urgentní problém, taky jsem to před Vánoci musela udělat - bylo to na trhání nervů, nedalo se to odkládat. Jestli to měsíc vydržíš, tak vydrž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
15.2.21 12:56

Ano, muzou bolet i ostatni zuby, kdyz tam osmicka nema misto a tlaci se na ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
15.2.21 12:59

Teoreticky to můžou být všechny možnosti. Určitě tě může bolet osmička, když roste, ta bolest se může „rozlívat“ i do jiných částí úst. Takže můžeš mít pocit, že tě bolí více zubů nebo to klidně můžou být kazy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
15.2.21 13:41

Taky mi rostou osmičky už 2 roky a boli mě od toho i ostatní zuby, někdy dokonce i uši a hlava. Teď po Vánocích jsem to už nevydržela a se žádankou od zubaře jsem se objednala na chirurgii aby mi je vyřezali. Nemají už kam růst protože tam nemám místo. Většina zubařů ti je stejně nevytrhne a pošle jinam, kde se na to zaměřují. Pokud ti je budou muset řezat jako mne, tak pravděpodobně taky skončíš na chirurgii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7313
15.2.21 23:31

Když mi rostla osmička, mohla jsem pusu jen pootevřít, bolel mě i pant. Možná se ty dásně i zanítily? Zkus si vyplachovat několikrát denně ústní vodou nebo Tantum verde. To je asi to nejmenší, co teď můžeš zkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat