Zub šestka dole

Anonymní
29.9.19 18:27

Zub šestka dole

Ahoj holky, mám už delší dobu odštípnutý kousek šestky dole vlevo. Už jednou tam byl zánět, líčily se kanálky a postupem času se mi kousek odštípl. Už rok a půl čekám na korunku, chodím pravidelně k zubaři protože bych o něj nerada přišla, ale prostě když jsem tam byla tak mi opravil jiný důležitější kaz a teď mě objednal na nejbližší termín za 4 měsíce.
Dnes jsem do něčeho kousla a ze zubu mi zbylo už jen tak 3/4. Nejen že to je nepříjemné, ale bojím se co bude dál.
Určitě mě dřív nevezme a ani nevím, jestli na to půjde dát ještě korunka. Ale to mám ani ne ve třiceti být bez zubu?
Je tady někdo, komu chybí šestka a neomezuje ho to?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3646
29.9.19 18:34

Mně takto dopadla pětka a normal to obrousil, dal nástavec a na to korunku. Takže to určitě řešit jde.

Nebo může vytrhnout a navrhnout ti můstek.

Zas je škoda přijít o zub úplně, zrovna šestka je ještě „důležitá“, sedmičku a osmičku by klidně člověk oželel :)

Mu zavolej a řekni co se stalo, třeba tě vezme dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10148
29.9.19 18:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám už delší dobu odštípnutý kousek šestky dole vlevo. Už jednou tam byl zánět, líčily se kanálky a postupem času se mi kousek odštípl. Už rok a půl čekám na korunku, chodím pravidelně k zubaři protože bych o něj nerada přišla, ale prostě když jsem tam byla tak mi opravil jiný důležitější kaz a teď mě objednal na nejbližší termín za 4 měsíce.
Dnes jsem do něčeho kousla a ze zubu mi zbylo už jen tak 3/4. Nejen že to je nepříjemné, ale bojím se co bude dál.
Určitě mě dřív nevezme a ani nevím, jestli na to půjde dát ještě korunka. Ale to mám ani ne ve třiceti být bez zubu?
Je tady někdo, komu chybí šestka a neomezuje ho to?

Já mám z jedné šestky ulomenou taky tak tu čtvrtinu, normálně mi ji zubařka dostavila a už roky to funguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5240
29.9.19 19:14

Tak vzdycky tam jde prdnout implantat si myslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
29.9.19 19:29

Já o šestku přišla kvůli blbé zubařce. Kdysi ho pořádně nevyčistila, no a po 10 letech mi zub museli vytrhnout protože se pod něm rozvíjel zánět. Takže jsem před třicítkou bez zubu. V tlamě díra jako kráva… fakt super.
Jsou možnosti - implantát a nebo můstek. Implantát tak 30 litrů, můstek tak 8. S tím, že na můstek ti rozvrtají zuby okolo a není doživotní a implantát se ti nemusí ujmout. V tvém případě by na to ještě šla dát korunka, pokud se ti ho neulomí ještě víc.
Normálně bych jim tam zavolala že už je to opravdu akutní, jestli se jim neuvolnil termín dřív. Občas někdo odřekne atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.19 20:59

Nebudu to rozepisovat, ale zubar mel korunku udelat uz davno. Pokud o zub prijdete, objednejte se k ortodontistovi. Nekdy je reseni mezeru stáhnout rovnatky. Manzel je ortodontista a dela to casto. Nekdy se dava implantat, mel by to rozhodnout lekar. Doporučuji tedy kvalitniho ortodontistu a vymenit zubare..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.19 21:01
@LilyJane píše:
Já o šestku přišla kvůli blbé zubařce. Kdysi ho pořádně nevyčistila, no a po 10 letech mi zub museli vytrhnout protože se pod něm rozvíjel zánět. Takže jsem před třicítkou bez zubu. V tlamě díra jako kráva… fakt super.
Jsou možnosti - implantát a nebo můstek. Implantát tak 30 litrů, můstek tak 8. S tím, že na můstek ti rozvrtají zuby okolo a není doživotní a implantát se ti nemusí ujmout. V tvém případě by na to ještě šla dát korunka, pokud se ti ho neulomí ještě víc.
Normálně bych jim tam zavolala že už je to opravdu akutní, jestli se jim neuvolnil termín dřív. O
bčas někdo odřekne atd.

Konzultujte s ortodontistou, mezery jdou v nekterych pripadech stahnout rovnatky. Ne kazdy ortodontista to ale dela.

• Citovat
  • Nahlásit
468
29.9.19 21:26

Nemám ani jednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
29.9.19 21:47
@Anonymní píše:
Konzultujte s ortodontistou, mezery jdou v nekterych pripadech stahnout rovnatky. Ne kazdy ortodontista to ale dela.

Už mám nového, mnohem lepšího zubaře a momentálně mi dává dohromady to co ta stará zadrbala. Takže i k tomuto jednou dojde :) Ale děkuju za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2101
2.10.19 01:37

Ja takhle skoncila v 25 taky se 6. Nez davat 12tis za korunku co ma zivoťnost 10 let tak jsem si ji nechala sestku vytrhnout a dat implantat s korunkou co ma zivotnost 50 let az smrt. Bez te 6 jsem byla asi tri mesice a nijak me to neomezovalo, ale kvuli protizkusu musel byt implantat jinak bych casem prisla i o horni a ostatni by se zacaly roztahovat…ale cekacka takhle dlouno, nevim teda z jakeho si mesta, ale ja mam cekacku max 10 dnu a akutne kdykoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2101
2.10.19 01:37

Ja takhle skoncila v 25 taky se 6. Nez davat 12tis za korunku co ma zivoťnost 10 let tak jsem si ji nechala sestku vytrhnout a dat implantat s korunkou co ma zivotnost 50 let az smrt. Bez te 6 jsem byla asi tri mesice a nijak me to neomezovalo, ale kvuli protizkusu musel byt implantat jinak bych casem prisla i o horni a ostatni by se zacaly roztahovat…ale cekacka takhle dlouno, nevim teda z jakeho si mesta, ale ja mam cekacku max 10 dnu a akutne kdykoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama